otrdiena, 2009. gada 8. decembris

Gvido

FOTOZIEDOJUMS: Mārtiņš Zilgalvis


„Palīdzēsim.lv” sevi pozicionē kā labdarības organizācija, kas palīdz bērniem. Bet ir tik grūti novilkt striktu līniju, kur beidzas bērns, sākas pusaudzis, jaunietis. Un vai viņam nav nepieciešama palīdzība?
Jo tieši jauniešiem, kuriem jau ir vairāk kā 18 gadu, ir tik grūti lūgt pēc palīdzības, viņi skaitās pilngadīgi, tātad – paši spējīgi parūpēties par sevi. Bet kā var parūpēties par sevi, ja mācies vēl skolā, vecāki ir maznodrošināti un pašam šobrīd nav iespēju nopelnīt lieku naudiņu...

Gvido stāsts aizsākās pavisam interesanti. Zanīte, kura arī jau sen vairs nav bērns, bet ir mūsu laba draudzene no Bauskas vasaras nometnes laikiem, atrakstīja man vēstulīti, kurā lūdza palīdzību savam skolas biedram. Puisim esot C hepatīts, naudas ārstēšanās uzsākšanai tikpat kā nav. Zane un viņas klases biedri ir uzsākuši vākt naudiņu, lai palīdzētu Gvido – gan skolā, gan organizējot ziedojumu vākšanu Talsu tirgū, stāstot ikvienam, kāds liktenis piemeklējis viņu skolas biedru. Apbrīnojama ir šīs meitenes uzcītība un ziedošanās vēlme citu labā. Tas varbūt tādēļ, ka pašai dzīvē nav bijis viegli, un viņa to ļoti labi zina, kā ir būt vienai ar savu bēdu un nelaimi.
Gvido apciemojām skolas dienā. Kopā ar fotogrāfu no studijas F64 Mārtiņu Zilgalvi devāmies uz Laizes profesionālo vidusskolu.
Gvido tūdaļ paliks 19 gadi. To, ka viņa asins analīzēs ir uzrādīts C hepatīts, viņš uzzināja pavisam nejauši, divus mēnešus atpakaļ.
Kad Gvido kļuva pilngadīgs, vietējā poliklīnikā viņam nomainīja pacienta kartiņu. Kārtējo reizi nododot asinis kā donors, no asins donoru centra uz poliklīniku atnāca paziņojums ar daudzām izsaukumu zīmēm, ka ir konstatēts C hepatīta vīruss, taču to netīšām ielīmēja vecajā kartiņā un šis paziņojums palika nepamanīts!!! Gvido bez acīmredzama pamata sāka uznākt ģīboņi, slikta dūša un spiediens pakrūtē. Tikai pēc daudzkārtējām Gvido sūdzībām beidzot ģimenes ārsts ieskatījās iepriekšējā kartiņā....
Lai slimība neprogresētu un tiktu izārstēta, ir jālieto medikamenti, katru nedēļu jādodas uz pārbaudēm Rīgā, jāizdara injekcijas, kuras maksā 245 LVL mēnesī (summa jau ar 75% valsts atmaksātu atlaidi).
Ne Gvido, ne viņa ģimenei, kuri ir maznodrošināto statusā, šādas naudiņas nav. Mamma priecājas par sētnieces darbiņu, par kuru saņem 160 LVL, tētis strādā bezdarbnieku projekta darbu par 100 LVL mēnesī. Gvido ir arī jaunāka māsa un vecāks brālis. Māsa ir pārtraukusi mācības Talsu vidusskolā, jo nebija līdzekļu, lai izbraukātu no mājām. Tagad meitene mācās vakarskolā, kas ļauj vecākiem krietni ietaupīt.
Uz šo brīdi ir savākti 900 LVL, taču, lai varētu pilnvērtīgi ārstēties, kopā nepieciešami 1500 LVL, tātad vajadzīgi vēl tikai 600 LVL!
Pats šausmīgākais man liekas tas, ka nevar uzsākt ārstēšanu, jo Gvido nezina, vai nauda pietiks visam pusgadam, vai ne! Pārtraukt šo ārstēšanos nav iespējams, jo iesākta nepabeigta ārstēšana var nodarīt vēl lielāku ļaunumu un, pārtraucot kursu, ir jāsāk viss no jauna.

Novienojāmies ar mammu un Gvido, ka ārstēšanās kursu uzsāks, un nu mums ir visiem jācenšas viņam palīdzēt, lai līdz februāra beigām mēs savāktu kaut nākamos 245 LVL!

Gvido nepieciešami tikai 580 LVL , lai viņš varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi!

Palīdzēsim!!!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: -0,00,- LVL (no LVL 580,- ; 07.01.2010.*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstuJUMS IR IESPĒJA, PIEZVANOT
PA TĀLRUNI
90006888 ZIEDOT 1,-Ls

MILZĪGS PALDIES GVIDO EŅĢEĻIEM:
Venesa Freivalde - LVL 20,- (14.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 50,- (15.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 100,- (15.12.09.)
Kristīne Zavele - LVL 10,- (16.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 5,- (21.12.09.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (28.12.09.)
Kaspars Seleckis - LVL 415,- (28.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 10,- (07.01.10.)

20.06.10.
Gvido ārstēšanās šobrīd tiek apmaksāta no valsts līdzekļiem, jo ģimenei ir piešķirts maznodrošināto statuss. Saziedotā nauda atrodas nodibinājuma kontā, un tiklīdz būs vajadzība - tiks novirzīta Gvido ārstēšanai.

1 komentārs:

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB