otrdiena, 2009. gada 9. jūnijs

Armands - 22/02/2009

FOTOZIEDOJUMS: Oļegs Zernovs

Puisītis, kurš piedzima ar vaļēju mugurkaulu - Armands

Laukā jau atkal snieg sniedziņš un mēs kopā ar fotogrāfu Oļegu Zernovu braucam uz Laucienas pagasta mājām „Niedrām”. Pavisam lēnām kustamies pa piesnigušo meža ceļu un es uzmanīgi meklēju pareizo pagriezienu uz Armanda mājām, kur dzīvo mūsu stāsta varonis, puisītis, kurš piedzima ar vaļēju mugurkaulu. Iebraucam pagalmā, kur apkārt skraida dažādu šķirņu vistas, un arī suņuks mūs sagaida, skaļi riedams un pieteikdams, ka viesi nu beidzot ir klāt. Latvijas laikos „Niedras” būtu bijušas turīga saimniecība, jo tur ir 17 govis, vairāk kā 20 visdažādāko vistu un arī citi mājdzīvnieki, bet mūsdienās, diemžēl, šī ir viena no lauku sētām, kas knapi velk savu dzīvību.

Mums pretīm iznāk enerģiska un smaidīga kundze ar baltu lakatiņu galvā, apstiprinot savā talsinieku dialektā, ka mūs jau gaida un vedina uz istabu, kur dzīvojas Armands. Māja ir paveca, bez ārējās apdares ar veciem logiem, laikam tamdēļ arī telpās ir vēss un man nemaz negribās novilkt savu silto jaku. Visur apkārt valda mērens haoss, bet kad iedomājos, ka jāapkopj ir 17 gotiņas un vēl 4 dēli, tad pilnībā saprotu, ka vienīgā sieviete šajā mājā dara ko var.

Armands sēž atbalstījies uz vienas rociņas gultā, blakus spēlē radio, spēļu aktivitātes centriņš, avīze. Armands ir nedaudz sabijies, un mamma puisēnu iedrošina, stāstot, ka atbraukuši ir ciemiņi, kuri vēlas parunāties ar Armandu un safotografēt. Armandam ir smuki melni mati, garas, garas skropstas, viņš kautrīgi smaida un katru reizi, kad fotoaparātā nozib zibšņi, samiedz savas actiņas.

Cik drausmīgi var justies māte, ieraugot, ka viņas bērniņš ir piedzimis ar vaļēju mugurkaulu? To mēs varam tikai minēt, kā jutās tajā brīdī Armanda mamma, Gunita Sūnaite, kad pirmo reizi ieraudzīja savu puisīti. Pēc dzemdībām Armandam sekoja smaga operācija, kuru viņš pārcieta tikpat varonīgi kā arī visus nākamos garos mēnešus Vienības gatves reanimācijas nodaļā.

Tā viņi dzīvo, nu jau 7 gadus – Armandiņš te ratiņkrēslā, te mazu zīdainīšu sētiņā, te staigulītī.

Papildus tam, ka Armanda kājiņas ir tik vājas, ka viņš var tikai notupties uz celīšiem, un arī to izdarīt ne ilgāk kā 3 minūtes, kas jau patiesībā esot liels sasniegums, viņu nomoka dažādas urīnceļu, nieru u.c. slimības.

Kad esam pavadījuši pie Armanda jau kādu laiciņu, puisēns beidzot sāk priecīgi reaģēt uz ciemiņu klātbūtni, cenšas kaut ko pastāstīt mums, smaida un visādi izrāda, ka labi jūtas un viņam patīk mūsu kompānija. Brīdī, kad fotogrāfs Oļegs iedod viņam paspaidīt milzīgi sarežģītā fotoaparāta pogas, viņš ir stāvā sajūsmā un demonstrē mammai kā viņš prot nospiest vienu, otru, trešo podziņu.

Armands esot liels ciparu pazinējs, viņam patīkot lasīt reklāmas laukumus, kuros redzami cipari, tad mammai esot jālasa un jāstāsta kādi cipari sarakstīti, ļoti patīkot šķirstīt visparastāko kalendāru un ar pirkstiņu rādot lūgt mammai, lai nosauc kas tad nu šis ir par ciparu-ķiparu. Kalkulatori, telefoni, pulksteņi, tas viss esot bezgala aizraujoši un interesanti.

Armandam patīkot, ja mamma austiņā klusām čukst laika ziņas, kad es to dzirdu, man acīs saskrien asaras, cik mīļi un patiesi viņa stāsta par mainīgajiem laikapstākļiem, savam puisēnam.

Mamma stāsta, ka atgriežoties no rehabilitācijām Vaivaros vai Baltezerā, puisēns lēnām apdomā visu jauniegūto informāciju un pēc apmēram 2 mēnešiem sāk darīt līdz tam nedarītas lietas.

Mamma pazīstot vai katru no bērniņiem, kuri ir piedalījušies projektā „Eņģeļi pār Latviju”, kad jautāju kādēļ viņi nav pieteikušies un lūguši pēc palīdzības, viņa atmet ar roku, un saka, ka viņai vienmēr liekas, ka kādam citam ir vēl daudz grūtāk.

Nu jā, viss it kā ir – jumts virs galvas, ēdiens galdā, jaunām drēbēm gan reti kad sanāk, bet tas nav svarīgākais, jo pietrūkst paša galvenā - veselības. Ja būtu kaut neliels finansiālais atbalsts, Armands ar mammu arī šogad dotos uz Vaivaru vai Baltezera rehabilitācijas centru. Apmeklētu masāžas un manuālās terapijas nodarbības, turpat netālu – Talsos.

Palīdzēsim !!!

Armandam ir nepieciešami ~196 LVL

Armands arī priecātos par: • Bērnu aktivitātes centru (6-12mēn veciem bērniņiem) ( sagādāts - paldies Egijai) • Sienas pulksteni (ar lielu ciparnīcu) (sagādāts - paldies Mārtiņam, Mārai, Renātei, Zitai)
 • Kalendāru, kalkulatoru un spēļu telefonu (sagādāts - paldies Mārtiņam, Mārai, Renātei, Zitai un Egijai)

  Armandam vēl ir vajadzīgi 00LVL (NO 196 LATIEM - 18.06.2009*)
  *Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
  *Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu


  MILZĪGS PALDIES ARMANDA EŅĢEĻIEM:
  Mārtiņam , Mārai, Renātei, Zitai un Egijai
  Nadežda Ņedospasova (16.04.09.) - LVL 5,-
  Dace Breice (18.05.09.) - LVL 10,-
  Ina Miķelsone (18.05.09.) - LVL 20,-
  Anonīms ziedotājs (18.05.09.) - LVL 10,-
  Anonīms ziedotājs (18.05.09.) - LVL 60,-
  Skrins Andrians (17.06.09.) - LVL 30,-
  Anonīms ziedotājs (17.06.09.) - LVL 61,-
  Ieva Serjakova ( 18.06.09.) - LVL 3, -
  Nadežda Ņedospasova (29.06.09.) - LVL 10,-

  Nepieciešamā summa, lai Armanda mamma varētu dzīvot kopā ar dēļiņu Vaivaru rehabilitācijas centrā ir saziedota !

  2011.gada rudens
  Šobrīd Armandiņš saņem palīdzību no portāla ziedot.lv ziedotājiem un plāno doties uz ārvalstīm lai izietu rehabilitācijas kursu.

  Vēlreiz liels paldies visiem ziedotājiem!
 • 2 komentāri:

  1. Lieldienu brīvdienās aizvedām Armandiņam dažādus aktivitātes centriņus, kalkulatoru, kalendārus, grāmatiņas par skaitļiem, sienas pulksteni. Paldies vēlreiz visiem ziedotājiem!!

   AtbildētDzēst
  2. 16.jūnijā Armands kopā ar mammu dosies uz Vaivaru rehabilitācijas centru, kur varēs pavadīt 4 nedēļas! Lai Armanda mamma varētu dzīvot Vaivaros kopā ar dēliņu ir nepieciešami 196 LVL, šobrīd saziedoti ir 105, LVL , pavisam, pavisam nedaudz pietrūkst. Palīdzēsim !

   AtbildētDzēst

   
  atbalstiitaaji
  Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB