piektdiena, 2009. gada 6. februāris

Jānītis - 06/02/2009

FOTOZIEDOJUMS: Iveta Vaivode, Anna Novikova.

Ciemojamies pie Jānīša kopā ar fotogrāfēm Ivetu Vaivodi un Annu Novikovu. Jānīša mamma ir uzcēlusi viņu no miedziņa, jo atbraukušas 3 tantes, kuras grib fotografēt Jānīti. Samiegojies, kautrīgs sēž uz podiņa un neizpratnē brīnās, kas nu tagad būs. Iveta un Anna ļauj viņam pamosties un, klausoties mammas stāstā, fotografē puisīti.

Mamma stāsta, ka Jānītis dzimis priekšlaicīgi, 36. grūtniecības nedēļā, un piedzimstot svēris tikai 1800g. Mēnesi nogulējuši jaundzimušo intensīvajā nodaļā, tad jau lēnām, lēnām atkopušies un pēc pāris mēnešiem palaisti mājās. Licies, ka viss ir labi - lielā māsa priecājās par mazo brāli, Jānītis pieņāmās svarā. Taču kārtējā vizītē pie ģimenes ārsta tas pamanīja, ka tomēr kaut kas nav tā - Jānis nereaģē un nedara lietas, kas būtu jādara viņa vecumā. Seko ilgstošas pārbaudes un tiek uzstādīta diagnoze – garīgi atpalicis ar nervu un kustības traucējumiem.

Šobrīd Jānītim ir 5 gadi. Mamma saka, ka ir labi, jo kopš viņš apmeklē Iecavas pirmskolas izglītības iestādes „Dārtija” speciālo grupiņu bērniem ar attīstības traucējumiem, gan attīstība, gan veselība ir krietni uzlabojusies. Jancis jau prot pateikt dažus vārdus: „jā, nē, mamma, labi”.

Fotografējoties Jancis ir ļoti paklausīgs, un pēc fotogrāfes lūguma saliek rociņas, apsēžas, ik pa brīdim pamet bailīgu skatienu uz mammas pusi, bet tad, saņēmis apstiprinošu galvas mājienu, ka viss ir kārtībā, iekārtojas ērtāk dīvāna stūrītī un mēģina smaidīt.

Kad foto sesija jau beigusies, viņu ļoti, ļoti interesē fotogrāfu darba rīki. Iveta viņam arī atļauj padarboties ap fotoaparāta statīvu, līdz viņš noskrūvē kādu no detaļām, tā nokrīt zemē, un viņš pamatīgi pārbīstas. Ticis pie mammas drošībā, viņš vēro visas svešās tantes, bet tad par lielu izbrīnu mums visām, atbild uz aicinājumu samīļot tantes un atvadīties. Samīļo mūs visas, sabučo un liekas, ka ir priecīgs par ciemiņiem.

Jānīša attīstība lēnām uzlabojas. Tam ir vajadzīgs milzīgs darbs un ieguldījums, ko arī visiem spēkiem mamma cenšas darīt. Reizi gadā viņi abi dodas uz Vaivaru rehabilitācijas centru un tur pavada mēnesi. Pēc rehabilitācijas kursa iziešanas Jānīša attīstība strauji progresē, tādēļ mamma ir nobēdājusies, ka šogad vajadzēs atlikt braucienu, protams, naudas trūkuma dēļ. Strādāt viņa nevar, jo jābūt visu laiku kopā ar Jāni. Pagasts gan palīdz viņiem ar malku apkurei, kā arī mamma saņem Jāņa invaliditātes pabalstu 240 LVL + 50 LVL par to, ka ir kopā ar Jānīti mājās, bet diemžēl pietiek tikai sadzīviskām lietām un naudiņas ir krietni par maz, lai apmaksātu dzīvošanu Vaivaros.

Palīdzēsim arī šovasar Jānītim pabūt Vaivaru rehabilitācijas centrā!!
Nevajag daudz – tikai 300 LVL. Palīdzēsim !!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA 0,- LATI (NO 300 LATIEM - 15.07.2009*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu


MILZĪGS PALDIES JĀNĪŠA EŅĢEĻIEM:
Viktorija Baire (16.03.09) - LVL 10, -
Dace Breice (18.05.09.) - LVL 10,-
Anonīms ziedotājs (15.07.09.) - LVL 280,-
Kristīne Borošņeva (07.04.10.) - LVL 50,-
Anonīms ziedotājs (10.12.10.) - LVL 15,-
Anonīms ziedotājs (03.01.11.) - LVL 15,-
MŪSU FOTOGRĀFIEM

PATEICOTIES JUMS, JĀNĪTIS VAR DOTIES UZ REHABILITĀCIJAS CENTRU!!!
10.03. 10. Jānis kopā ar mammu ir Vaivaru rehabilitācijas centrā. Papildus ikdienas procedūrām, viņam ir iespēja apmeklēt reitterapiju un amplipulss terapiju. Paldies jums !!!!!!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB