ceturtdiena, 2009. gada 5. februāris

Santa un Alise - 05/02/2009

FOTOZIEDOJUMS: Iveta Vaivode, Anna Novikova.

Atkal esam Iecavā, kur izpalīdzīgās Iecavas Sociālā centra darbinieces Arta un Dace mūs lūdz palīdzēt divām jaukām meitenītēm - Santai un Alisei. Soc darbinieces brīdina mūs, ka skats, ko redzēsim šajās mājās, ir diezgan traģisks. Meitenītes dzīvo apmēram 10 km no Iecavas, Zālītes miestiņā, daudzstāvu mājā, kur vienīgā apkure ir krāsniņa, tādēļ visa trepju telpa ir auksta un nemājīga. Jau ieejot istabā, pretī uzjundī mitruma un nabadzības dvesma. Un tad mums iestājas šoks, jo pretī nāk maza, salīkusi sieviņa, apmēram 1,50m gara, kājas veido O burtam līdzīgu figūru - ceļgali un apakšstilbi mucveidīgi izliekti uz āru; ja pēdas pie potītēm saliek kopā, ceļi nesaskaras.

Mamma Silvija iet gāzelēdamās kā pīļu māte un pretī skrien arī mazie pīlēni - Santiņa un Alisīte. Santai ir 5 gadiņi, un arī viņai ir ļoti, ļoti izteikti līkas kājiņas. Mazajai Alisītei, kurai ir 3 gadiņi, pēc mammas domām, viss ir kārtībā, taču skaidri redzam, ka tas tā nav. Arī viņai veidojas O veida kājiņas. Deformācijas cēlonis visbiežāk ir rahīts — tā slimniekiem ir traucēta gk. kalcija maiņa, kauli kļūst mīksti un no ķermeņa svara izliecas, taču pagaidām to skaidri nezinām, jo meitenēm ne diagnoze, ne ārstēšana nav veikta.

Meitenes ir satrauktas, jo ieradušās 3 tantes ar lielām kastēm, vadiem un aparātiem. Fotogrāfes Iveta Vaivode un Anna Novikova vispirms izdomā, ka varētu sabildēt kādu bildīti ārā pie mājas, rotaļu laukumiņā, kurā meitenītes spēlējas. Santai ir izteiksmīgs sarkans kažociņš, kurš ļoti iepatīkas fotogrāfei un taisnība viņai ir, jo tas fantastiski izskatās uz baltā sniedziņa. Kad atgriežamies dzīvoklī, meitenes ir satraukušās. Tāds piedzīvojums!!!! Alise ir klusāka un kautrīga, vairāk pa mammas klēpi, bet Santa gan grozās kameru priekšā, gluži kā profesionāla foto modele.

Kamēr fotogrāfes izklaidē mazās meitenes, aprunājos ar mammu. Silvija ir 30 gadu jauna sieviete, un viņa par savu slimību nesūdzas, kā ir tā ir. Galvenais, ka jumts virs galvas un kāds nebūt darbiņš. Vasarās esot labāk, tad var strādāt gadījuma darbus pie vietējiem zemniekiem, bet ziemā gan grūtāk, jo tad praktiski nevienam nav darbiņa. Bet viņa adot zeķes, cimdus, šujot spilvendrānas, kaut kā jau iztikt varot. Un ja viņai būtu šujmašīna, tad gan viņa varētu pašūt savām meitenēm skaistas kleitas! Ļoti priecīga, ka pagasts viņai palīdzējis atrast jaunu dzīvoklīti, tepat netālu, pilnīgi bez ērtībām, taču pašiem savs. Jaunajā dzīvoklī praktiski nav ne mēbeļu, ne sadzīves lietu, taču Silvija par to nesatraucas, gan jau ar laiku būšot. Alisītes tētis cerot darbu dabūt mežā un tad jau kāds santīmiņš sanāks arī mēbeļu iegādei.

Meitenītes ir nogurušas no foto sesijas, īpaši mazā Alise. Fotogrāfei ir padomā dažas bildes nofotografēt gultā, un mazā pilnīgi nekustīgi arī izpilda visas norādes - tagad griezies tā, tagad šitā, tagad skaties tur, tagad šeit...

Kad braucam mājās no Zālītes, runājamies ar Ivetu un Annu un prātojam, ka tik skaidrus, smaidīgus bērnus ne tik bieži nākas satikt. Un par ko viņiem būt laimīgiem - slimiņi, dzīvo lielā trūkumā... Bet tad saprotam, ka ne jau galvenais ir tas, vai tev ir viens televizors vai divi, vai pilna rotaļlietu kaste vai tikai pāris mantiņu, viņas neko citu nav redzējušas un jūtas laimīgas par to, kas ir. Vienu gan ļoti meitenītēm gribētos - lelles un leļļu ratus :)

Ļoti vēlamies mazajām meitenītēm palīdzēt! Palīdzēt apmeklēt Rīgas speciālistus, lai noteiktu diagnozi, kā arī, vai ir iespējams ārstēt kājiņas un labot stāju. Palīdzēt iekārtot jauno dzīvokli. Tādēļ aicinām jūs ziedot gan naudiņu (izmeklēšanai, ārstēšanai) gan sadzīves lietas un mēbeles.

Ļoti nepieciešamas: divas bērnu gultiņas, gulta vecākiem, drēbju skapis, virtuves skapīši un galds, krēsli, paklājs.
Drēbes, apavi, grāmatas un rotaļlietas tās arī ļoti noderētu meitenēm. Un protams - lelles!!

PALĪDZĒSIM!!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: (05.02.2009*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

 • vēl ļoti noderētu - meitenēm rakstāmgalds un ledusskapis
 • lelles un leļļu rati ( paldies par lellēm Ingai un Gundai)
 • naudiņu (izmeklēšanai, ārstēšanai)
 • divas bērnu gultiņas (sagādāts, - Iecavas sociālais dienests 13.02.2009)
 • gulta vecākiem (sagādāts, - Iecavas sociālais dienests 13.02.2009)
 • drēbju skapis ( sagāāts - Iecavas sociālais dienests)

 • virtuves skapīši ( sagādāts - paldies Laurai)
 • galds ( sagādāts - Zālītes pagasta iedzīvotāji)
 • krēsli ( sagādāti - Zālītes pagasta iedzīvotāji)
 • paklājs ( sagādāts - paldies Laurai) paldies Gunai Miķelsonei par burvīgajiem,pašaustajiem grīdas celiņiem-paklājiņiem
 • drēbes (sagādāts- paldies Laurai, Gundai, Kristīnei)
 • apavi (sagādāts - paldies Laurai, Gundai, Kristīnei)
 • grāmatas (sagādāts- paldies Ingai un Gundai)
 • rotaļlietas tās arī ļoti noderētu meitenēm(paldies Sandrai par zīmuļiem, krītiņiem un citām "krāsu" lietām, Ingai)
 • un protams - lelles!!
 • šujmašīna mammai(sagādāts - paldies Sandrai par šujmašīnu un vēl visādām noderīgām lietām šūšanai, adīšanai)

JUMS IR IESPĒJA, PIEZVANOT PA TĀLRUNI
90006888
ZIEDOT 1,-Ls

MILZĪGS PALDIES SANTAS UN ALISES EŅĢEĻIEM:
Laurai, Kristīnei, Gundai, Sandrai, Gunai

MŪSU FOTOGRĀFIEM

7 komentāri:

 1. sestdien braukšu ciemos pie Alises un Santas. Ja vēlaties nodot viņām "dāvaniņas" , zvaniet tel 29115545 vai rakstiet [email protected]

  AtbildētDzēst
 2. liels paldies Kristīnei par sarūpētajām mantām!!

  AtbildētDzēst
 3. Ilze - ja kaut kas no šī der izmēros un krāsās - uzdāvināšu. Raksti [email protected]

  AtbildētDzēst
 4. 21.02. kopā ar Lauru Zandbergu, kura pieteicās par palīgu, apciemojām Alisi un Santu. Meitenes bija ļoti priecīgas, daudz atvērtākas, draudzīgākas nekā pirmajā reizē. Jaunais dzīvokltis ir diezgan bēdīgā stvoklī, bet toties pašiem savs. Mamma mūs cienāja ar pašceptiem pīrāgiem, meitenes priecājās par atvestajiem kārumiem.
  Laura parunāsies ar vietējo ģimnes ārstu par nosūtījumu pie Vienības gatves speciālstiem, kā arī sarūpēs vēl trūkstošās mēbeles, paklāju, drēbes un apavus

  AtbildētDzēst
 5. paldies Gunai Miķelsonei par jaukajiem paklājiņiem, lai meitenēm nesaltu kājiņas izkāpjot no gultiņām

  http://foto.inbox.lv/gunika/20-01-2009-jaunakie-darbi-gaida-valkataj-2

  AtbildētDzēst
 6. Laura man raksta - Biju šodien, aizvedu meitenes ar mammu nodot analīzes, bijām arī pie dakteres, uztaisījām rengenu. 10. martā būs visas atbildes. Rīt mēģināšu pieteik Rīgā pie ārsta.

  AtbildētDzēst
 7. Nākamo 2dien, t.i. 10.martā kopā ar fotogrāfu Valdi Jansonu, baruksim ciemos pie meitenēm un aizvedīsim saziedotās mantas. Liels paldies vēlreiz visiem, visiem kuri palīdzēja!!!!

  AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB