ceturtdiena, 2009. gada 19. februāris

Dvīnītes - 19/02/2009

FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts

Pirms 8 mēnešiem, 17 gadīgajai Karīnai 31-jā grūtniecības nedēļā piedzima divas meitiņas –Ilze un Zane. Kā jau neiznēsāti bērniņi viņas bija ļoti maziņas. Zanītei viss bija kārtībā, viņa bija spēcīgākā no meitenēm, labi pieņēmās svarā un jau divus mēnešus pēc dzemdībām varēja doties mājās. Taču Ilzītei bija visādas bēdas – anēmija, fatāla transfūzija, neiznēsāta bērna encefalopātija, strutains meningīts. Lielākā meitenītes problēma – sirsniņas ritma traucējumu attīstība – tādēļ augustā tika veikta kardiostimulatora implantācija.

Zvanu mammai, lai sarunātu tikšanos, un jautāju vai nevajag aizvest, piemēram, drēbītes meitenēm, un kādu izmēru vajadzētu. Kad viņa man pateica, ka 8 mēnešu vecai meitenītei vajadzīgs 56 -62 izmērs drēbītēm, es sapratu, cik dramatiska ir situācija. Mammas un tēti mani sapratīs, bet tiem, kuri jau ir piemirsuši, atgādināšu, ka šāda izmēra drēbītes parasti valkā tikko jaundzimuši bērniņi, bet Ilzītei jau ir 8 mēneši!!

Jau ar smagu sirdi braucu uz šīm mājām. Kopā ar fotogrāfu Ēriku Meinartu ieejam mazā istabelē, 2 bērnu gultiņas, vecāku gulta, krāsniņa, kura dūmo un televizors. Mammai uz rokām Zanīte, kura sagaida mūs priecīgi smaidot. Un tad es ieraudzīju viņu – mazu, smaidošu ķiparu, kurš gulēja gultiņā, platām acīm uz mani skatoties. Maziņa, maziņa tiešām liekas tikko dzimusi meitenīte, uz sejiņas – liela, sarkanīga pumpa-izaugums.

Mazajai ir pilns pamperītis un kad mamma novelk Ilzītei lācīti, atklājas, ka šīs pumpas ir pa visu mazo ķermenīti. Mana sirds sažņaudzas, un tad vēl implants sirsniņas stimulēšanai, kurš skaidri saskatāms zem ādiņas. Gribas vienkārši kliegt, cik daudz nelaimju var būt vienai tādai mazai radībiņai. Esmu pārliecināta, ka, skatoties fotogrāfijas, jūs sajutīsiet, cik ļoti šai meitenītei ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Uz šo brīdi, kad lasāt šo stāstu, cerams, pumpas jau būs piededzinātas lāzerklīnikā, bet vēl ir tik daudz lietu, kuras vajadzētu šai mazajai dvēselītei. Pirmkārt jau kārtīgu izmeklēšanu. Masāžas, vingrošanu, kura Dāviņos nav pieejama, jābrauc uz Bausku, kas atrodas 10km no šejienes. Meitenēm ļoti noderētu dvīņu rati, drēbes un rotaļlietas. Palīdzēsim!

 • bērnu pārtika, putras ( Milupa, Hipp, Nestle vai jebkāda cita ražotāja) 6-12mēn)
 • profesionāla ārsta konsultācija (14.04.09 - vizīte pie dr Bergmanes un kardiogrammas pārbaude stacionārā )
 • naudiņa masāžām, ārstnieciskajai vingrošanai
 • dvīņu rati (paldies Nairai Šķonei )
 • drēbītes (sagādāts - paldies Daigai Jankauskai, Kristīnei Muižniecei, Aigai Vilkaulei un Dacei Maķevicai, Egijai Sudintei)

 • rotaļlietas (sagādāts - paldies Daigai Jankauskai, Kristīnei Muižniecei, Aigai Vilkaulei un Dacei Maķevicai, Egijai Sudintei)
JUMS IR IESPĒJA, PIEZVANOT PA TĀLRUNI
90006888
ZIEDOT 1,-Ls

MILZĪGS PALDIES ILZĪTES UN ZANĪTES EŅĢEĻIEM:
Daigai Jankauskai, Kristīnei Muižniecei, Aigai Vilkaulei un Dacei Maķevicai, Egijai Sudintei,
Viktorijai Bairei( 16.03.09) LVL 10,-
Venesai Freivaldei (20.05.09.) LVL 20,-
Dace Mateusa (25.05.09.) LVL 10,-
Sanita Vencele (29.05.09.) LVL 5,-
Ilze Gulbe (25.06.09.) LVL 10, -
Kristīne Borošņeva (07.04.10.) LVL 50,-

20 comments:

 1. Es varētu atdot šiem bērniņiem labu ziemas kombinzonu(var teikt,ka jaunu).Varētu arī kādas drēbītes(labā stāvoklī)atdot.Ja varat atsūtat man uz e-pastu [email protected] inormāciju,kā un kur varētu nodot šīs mantas.Esmu ar mieru arī apmaksāt pasta izdevumus,lai aizgādātu šīs mantas bērnu māmiņai.

  AtbildētDzēst
 2. paldies par atsaucību!! Aizrakstīju jums atbildīti uz [email protected]

  AtbildētDzēst
 3. Sveiki varbū ir kāds konta numuriņš kur var ziedot naudiņu šiem vecākiem:)) [email protected] Daudz nevaru, bet kādu mazumiņu varu iedot. Varbūt arī adresīti paskatītos, ko varu no drēbītēm aizsūtīs, man gan ir puika, bat gan jau meitenei ar kas noder:))

  AtbildētDzēst
 4. Vai ir iespējams nosūtīt vecākiem personīgi bez kāda starpniecības?

  AtbildētDzēst
 5. Jā, protams ir iespējams nosūtīt presonīgi, uzzināšu precīzu adresi un to publicēšu

  AtbildētDzēst
 6. dvīnīšu mamma Karīna Siliņa
  Bauskas raj., Dāviņu pag., Bauskas iela 7-24, LV-3929

  AtbildētDzēst
 7. Ilze,vai esat gatava atbraukt uz Ziepniekkalnu pirmdien pakaļ drēbītēm?

  AtbildētDzēst
 8. vai mazakajai meitenitei intresetu aktivitates centrs? es savai mazajai nopirku bet vins staav praktiski nelietots,mans [email protected]
  vienigi atrodos jurmalaa un pa pastu nekaadi nevar,parak liels :(

  AtbildētDzēst
 9. aj nevis centru bet paklajinju :)

  AtbildētDzēst
 10. Var drēbīšu izmērus tiešāk?

  AtbildētDzēst
 11. būšu priecīga palīdzēt...varu atdod savu meiteņu drēbītes,kas nu jau par mazu:) [email protected]

  AtbildētDzēst
 12. jā, noteikti varu aizbraukt uz Ziepniekkalnu, atsūtiet tikai lūdzu uz meiliņu adresi un tel nr

  Un ar izmēriem ir tā, ka Ilzītei ir zīdaiņu drēbītes t.i. 62-68. Tā kā viņai viss paliek mantojumā no " lielās" māsas, tad pagaidām drēbes pietiek. Varbūt labāk noderētu kas vasarīgs uz kādu 74 izm., vienu gan es atceros, kas tagad vajadzīgs, vilnas zeķītes , bet nu tiešām uz dažu mēnešu vecu bērniņu, kā arī māsai Zanei - 6-12 mēn lielam bērnam

  AtbildētDzēst
 13. un aktivitāšu paklājiņš noteikti noderētu, jo nekā tāda viņām nav :(

  AtbildētDzēst
 14. Varu aizsūtīt drēbītes, saadīt vilnas zeķītes!

  AtbildētDzēst
 15. Varu arī mammai drēbes aizsūtīt. [email protected]

  AtbildētDzēst
 16. mēs varētu atdot dvīņu ratiņus, viņi gluži nav zīdaiņu, taču muguriņas atliecas gandrīz guļus stāvokli, ir arī guļammaisiņi. Tikai nezinu kā lai nodod, jo paši esam no Kuldīgas, varbūt varam nogādāt Rīgā?

  AtbildētDzēst
 17. liels paldies visiem par atsaucību!!
  Dvīņu ratiņus meitenēm apsolīja "kuldīdznieki".
  Par drēbītēm, ja neesat no Rīgas varbūt varat nosūtīt pa pastu ( adresi skat.komentāros), vai paši aizbraukt ciemos pie mazulītēm

  AtbildētDzēst
 18. 14.04. Ilzīte uz trīs dienām, stāsies Vienības gatves stacionārā,pie dr Bergmanes, pārbaudīt sirsniņu. Turēsim īkšķus!

  AtbildētDzēst
 19. meitenēm ļoti garšojot putras ( Milupas), noderētu arī jebkura cita ražotāja. Ja nu kādam bērniņam vairs tās "nieiet pie dūšas" un ir palikušas pāri, varbūt varat tās atdot dvīnītēm.Viņas būs pateicīgas...

  AtbildētDzēst
 20. 25.martā kopā ar fotogrāfu Kasparu Lielgalvi brauksim ciemos pie dvīņu meitenītēm, aizvedīsim saziedotās drēbītes, rotaļlietas, sadzīves priekšmetus un ratus.. Par noziedotajiem 10 Ls nopirkšu un aizvedīšu meitenēm putras.
  Paldies vēlreiz visiem, kuri palīdzēja !!

  AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB