piektdiena, 2009. gada 24. aprīlis

Ģimene no Bauskas

FOTOZIEDOJUMS: Gvido Kajons
Īsi pirms Lieldienām apciemojām vairākas Bauskas ģimenes.
Šoreiz mans palīgs ir viens no labākajiem fotogrāfiem Latvijā – Gvido Kajons. Bauskas sociālā darbiniece Ineta Niedra mūs pavada līdz Bauskas pilsētas sarūpētajai mājai un maznodrošinātajām ģimenēm. Daudzdzīvokļu māja tiešām ir labā stāvoklī, izremontēta, ar visām labierīcībām. Sociālā darbiniece man pirms tam ir stāstījusi, ka šai ģimenei šobrīd klājas ļoti grūti, jo mammai ir izkaisītā skleroze, kas nozīmē to, ka dažu dienu viņa nav spējīga ne staigāt ne runāt. Bērni, nu jau pusaudži, palīdz mammai gan ikdienas darbos, gan tikt galā ar lēkmēm.
Ejam augšā uz dzīvoklīti un tur mūs sagaida rejoša, maza „lapsiņa”- suņuks Čapijs. Bērni ir samulsuši par ciemiņiem. Par galveno varoni kļūst suņuks, kurš tiek apčubināts, bužināts un mīļots visu apciemojuma laiku.
Dzīvoklītis ir labi iekārtots, un mamma stāsta, ka šis dzīvoklis nācis kā Dieva dāvana, jo pirms tam viņi visi dzīvojuši vienā istabiņā, pat bez elektrības. Gatis (18) un Sindija (11) nāk ar mums kopā runāties, bet Džeina (15) paliek viesistabā, ar vienu ausi klausoties televizorā stāstīto, ar otru runājoties ar mums. Jaunieši ir ļoti jauki, lieli palīgi mammai, kārtīgi mācās, pa vasaru meklē darbiņus, kur piepelnīties, taču šobrīd situācija ir dramatiska. Mamma slimības dēļ nevar strādāt, tētis ir palicis bez darbiņa, kopējie pabalsti sanāk 150 Ls, no kuriem, pēc visu maksājumu nomaksas, pāri paliek 20 Ls. Ar 20 Ls pieciem cilvēkiem ir jāizdzīvo mēnesis!!!!
Vai varat to iedomāties?!
Jautāju, kas visvairāk būtu nepieciešams, uz ko mamma atbild – „mēs gribam ēst”................
Pašlaik ir Lieldienu brīvdienas un visi bērni ir mājās. Skolas laikā vēl nekas, kaut kā iztikt varot, jo Gatis brauc uz internātskolu uz nedēļu, kur viņam visu apmaksā valsts. Meitenēm skolā ir brīvpusdienas. Lieldienu zaķis šogad nenākšot uz viņu mājām, jo nav pat olas, kuras varētu nokrāsot.
Vēlos zināt, kā ar apģērbu, vai tas noderētu – mamma saka, bērniem ir tas, kas ir mugurā, vairāk arī nav...
Sapratu, ka jārīkojas uzreiz, negaidot fotostāsta publicēšanu. Dienu pirms Lieldienām, pateicoties Balticovo, aizvedu olas, kuras tad nu tika krāsotas raibu raibās. Aizvedu pārtiku, drēbes, apavus meitenēm un Gatim.
Aicinu arī jūs, ja jums ir drēbes, kuras guļ skapī, sen aizmirstas, apavi, sen nevajadzīgi, grāmatas, skolas piederumi – tas viss noderēs šiem jaukajiem jauniešiem.

Palīdzēsim!
Palīdzēsim sarūpēt:
* pārtiku !!!!!!
* drēbes, apavus ( daļēji sagādāts, paldies Siemens darbiniekiem)
* grāmatas
* skolas piederumus
* veļas mašīnu (mamma pašlaik mazgā veļu ar rokām)
* traukus
* gultas veļu
* jaunu monitoru datoram (Gatis ieguvis 3.vietu rajona olimpiādē datorzinībās un būtu priecīgs gan par jaunu monitoru, gan interneta pieslēgumu)
(sagādāts - paldies Siemens)
* drēbju skapi

Gatis – apavu izmērs 44-45
Sindija – apavu izmērs 36-37; apģērba izmērs 146 – 164 (augums)
Džeina – apavu izmērs 36; apģērba izmērs 32/34

MILZĪGS PALDIES BAUSKAS ĢIMENES EŅĢEĻIEM:

LINDAI
Līga Daņilova (18.05.09.) - LVL 10,-
Antra Strautiņa (09.06.09.) - LVL 20,-
Rūta Riekstiņa (30.07.09.) - LVL 10,-
Kristīne Borošņeva (07.04.10.) - LVL 50,-
Nadežda Ņedospasova (13.04.10.) - LVL 21,-
Kaspars Seleckis (27.12.10.) - LVL 50,-
Siemens darbiniekiem
"Kraukļa fondam" par saldumiem

Groupe DanoneBaltic OvoRALKraukļa FondsSIEMENS Latvia

2011.gada rudens
Laika gaitā esam apgādājušu ģimeni ar pārtiku - gan "Paēdušai Latvijai" ietvaros, gan arī no pašu krājumiem. Esam sagādājuši drēbes, apavus, veļas mazgājamo mašīnu un citas sadzīves lietas.
Gatis un Sindija ir aktīvi mūsu izveidotā "Jauniešu klubiņa" dalībnieki, piedalās semināros, ekskursijās u.c. attīstošos un integrējošos pasākumos.
2010.gada beigās visi trīs jaunieši pirmo reizi mūžā bija uzkāpuši uz kalna slēpēm, Gatis izmēģināja savus spēkus arī uzkāpjot uz dēļa! Stastu par šiem neaizmirstamajiem piedzīvojumiem var izlasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2011/01/jauniesu-klubins-zagarkalna.html
Augusta beigās Gatis 3 nedēļas pavadīja vasaras nometnē jauniešiem Lietuvā.
Vasarā Gatis un Sindija piedalījās mūsu rīkotajā nometnē "Viss ir tavās rokās!", stāstu par nometni var izlasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2011/07/vasaras-nometne-jauniesiem-viss-ir.html.
Jaunieši tika vakcinēti pret ērču encefalītu, piedalījušies aktīvās atpūtas pasākumā pie jūras, regulāri tiek aicināti apmeklēt mūsu rīkotos pasākumus: teātru, operas izrādes, koncertus, HK Dinamo spēles u.c.
Gatis ar Sindiju ņēma aktīvu dalību akcijā "Labo darbu nedēļa" gan apmeklējot dzīvnieku patversmi Ulubele, gan paši darot labus darbus - palīdzot citiem.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB