piektdiena, 2009. gada 17. aprīlis

Kaļvu ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Raimo Lielbriedis

Meklējot internetā bērnu namus, uzdūros ļoti interesantai lietai, kuru pirms tam nebiju dzirdējusi – ģimenes bērnu nams. Domāju, interesanti, kas tas ir? Zvanu, lai sarunātu tikšanos. Man atbild ļoti patīkama sievietes balss, kas stāsta, ka noteikti gaidot mūs ciemos, lai tikai braucot pēcpusdienā, kad visi bērni esot mājās. Jautāju cik tad viņu kopā ir? – Šobrīd esot astoņi, astoņi bāra bērni, kuri palikuši bez vecāku gādības un pašlaik dzīvo Kaļvu ģimenē.
Jaukā aprīļa pēcpusdienā kopā ar fotogrāfu Raimo Lielbriedi iebraucam Kaļvu ģimenes mājas pagalmā. Mūs sagaida smaidīga kundze un elegants kungs – Inese un Pēteris Kaļvas. Ieejot mājā, uzreiz tiekam sēdināti pie galda un cienāti ar kafiju un cepumiem. Bērni gan vēl tikai daži mājās, pavisam maziņais Ainārs (2 gadi) čuč pusdienas laiku, mazā mammas mīlulīte – Elza (7) glaužas pie mammas un bailīgi skatās uz mūsu pusi. Mājās ir arī māsa un brālis Dana (12) un Valentīns (15), kuri kautrīgi ierāvušies stūrītī klusās mūsu sarunā.
Uz plaukta goda vietā ieraugu „Latvijas lepnums 2004”, un Inese man stāsta, ka esot bijuši pirmie, kas ieguvuši šo godu. Vēlos uzzināt vairāk, kā tas ir tikt galā ar 8 bērniem, kas vēl pie tam nav pašu un nākuši no visdažādākajiem Latvijas nostūriem, katrs ar savu sāpi un likteni.
No šiem cilvēkiem burtiski staro gaišums – Inese ar tādu sajūsmu un prieku stāsta par katru no viņas bērniņiem. Kaļvu ģimenes bērnu nams, ja tā var teikt, „darbojas” jau no 1990.gada. Viss sācies nejauši, kad babiņa atveda radu bērniņu Dacīti, lai pa vasaru padzīvo. Dace bija tā nobadināta, ka ribas vien spīdēja. No sākuma viņa ēda reņģes ar visām galvām. Rudenī, kad babiņa gribēja vest Daci atpakaļ pie bioloģiskās mammas, bērns raudāja un nevēlējās braukt. Tā Dace arī palika pie Ineses un Pētera. Pamazām vien, it kā nejauši saradās pārējie. Kopumā Kaļvu ģimenes aizgādībā izaudzināti 16 bērni, no kuriem 8 joprojām dzīvo pie viņiem. Bērni, kas jau sasnieguši pilngadību un uzsākuši patstāvīgu dzīvi, joprojām uztur kontaktus ar audžuvecākiem, kas nepieciešamības gadījumā sniedz atbalstu un padomu. Svētku reizēs sabraucot vai visi audžubērni, no kuriem jau daudzi paši kļuvuši par vecākiem, arī pašu 3 bērni, kas jau ir pieauguši un patstāvīgi un 7 audžumazbērni, un tad nu gan iet vaļā īsts jampadracis. Kādā no Ziemassvētku vakariem viņi kopā esot bijuši 29 cilvēki.
Mani pārsteidz tas, ka visi bērni Ienesi un Pēteri uzrunā par mammu un tēti un arī viņi visus sauc par „mūsu bērniņiem”, kaut visi skaidri zina, ka Inese un Pēteris nav viņu īstie vecāki.
Patiesībā abi Kaļvas ir keramiķi un kādreiz esot gājis dikti labi, pat varējis nopelnīt ar šo arodu. Tagad gan visu laiku paņemot bērni, un tik vien kā skaisti keramikas trauki redzami plauktos un kādu reizīti kāds bērns pielikts pie „ripas”.
No skolas pārnāk arī Jūlija (14) un Artūrs (17). Nu ir visi mājās, kuri nav „tālajās skolās”, meita Ilze (20) mācās Medicīnas skolā, dēls Igors (17) – Limbažu proftehniskajā skolā. Daudzo bērniņu audžumamma Inese stāsta, ka laikam viņas un vīra sūtība ir audzināt šos likteņa pamestos bērniņus, un to gandarījumu, kuru saņem, esot kopā ar šiem bērniem, neatsver nekas. Un es tam pilnīgi piekrītu. Sirdsiltums, kas redzams viņu abu acīs, skatoties uz bērniem, ir ar neapbruņotu aci ieraugāms.
Protams, ar sirdsiltumu vien nepietiek, un, ja skatās no praktiskās puses, ir grūti pilnvērtīgi izaudzināt 8 bērnus, saņemot vien valsts atbalstu. Kaut Inese un Pēteris nesūdzas, esot jau visa kā gana, tikai logus gan ļoti vajadzētu jaunus, jo pa šiem jau vējš svilpojot. Kā jau lielās ģimenēs, viss – trauki, drēbes, santehnika nolietojas dubultātrumā. Un pārtika! Pusaugu puiši var apēst līdz pat 14 maizītēm brokastīs. Vannas istabas arī šai mājā nav, visi mazgājas pirtiņā. Mājā ir tikai sausā tualete.
Kad visi bērni ir pārnākuši mājās, varam gatavoties vienai lielai kopbildei. Arī mazais Aināriņš ir pamodies no miedziņa un fotogrāfs Raimo sasēdina visus uz lielā dīvāna. Skatoties uz šo ģimeni, es varu tikai apbrīnot šos gaišos, mīlestības pilnos cilvēkus, kurus Dieviņš ir tik dāsni apdāvinājis ar spēju mīlēt. Mīlēt ne tikai savu tuvāko, bet mīlēt visus, kuriem liktenis nav bijis labvēlīgs. Paldies viņiem no sirds!

Palīdzēsim Kaļvu ģimenei sarūpēt nepieciešamās lietas:

Apavus, apģērbu;( daļēji sagādāts - paldies Siemens darbiniekiem )
Pārtiku;
Katlus (lieli), pannas (jaunajām saimniecēm jāmācās gatavot);
Krūzītes, šķīvīšus (ātri plīst);
Tējkarotītes, dakšiņas (izgaist kā Bermudu trijstūrī);
Jaunu logu ielikšanu/montāžu;
Remontu vannas istabai un WC;

Bērni:

Ainārs – 2 gadi; apavu izmērs 25-26
Elizabete – 4 gadi; apavu izmērs 27
Elza – 7 gadi; apavu izmērs 33-34
Dana – 12 gadi; apavu izmērs 37
Jūlija – 14 gadi; apavu izmērs 39
Valentīns – 15 gadi; apavu izmērs 44
Igors – 17 gadi; apavu izmērs 44
Artūrs - 17 gadi; apavu izmērs 42
Ilze - 20 gadi; apavu izmērs 38


MILZĪGS PALDIES KAĻVU ĢIMENES EŅĢEĻIEM:
Groupe Danone
Baltic Ovo
Anonīms ziedojums - LVL 20,- (22.02.11.)

2011. gada aprīlis.
Ar Kaļvu ģimeni mums izveidojusies ļoti laba sadarbība. Palīdzam bērniem sagatavoties skolai, pateicoties mūsu ziedotājiem sagatavojam Ziemsvētku un Lieldienu dāvaniņas. Apmaksājām un piegādājām briketes mājas apkurei. Kaļvas ir pabijuši teātra izrādēs, Līvu Akvaparkā un citos mūsu organizētajos pasākumos.
Arī paši aktīvi palīdzējuši mums , gan Labo darbu nedēļā, gan noziedoto trauku šķirošanā, gan dažādos sīkos darbiņos, lai mēs savukārt varētu palīdzēt citiem.
Šopavasar Kaļvām pievienosies vēl viens mazs ķipars - 10 mēnešu veca meitenīte. Paldies Evijai par ratiem, Agnesei par krēsliņu ar galdiņu un visiem citiem ziedotājiem, kas piepildīja māzās princesītes pūriņu!

Palīdzēsim arī turpmāk!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB