trešdiena, 2009. gada 22. aprīlis

Putnu dienas „Ezerkrastos”

FOTOZIEDOJUMS: Jānis Mednis
1. aprīlī sociālās aprūpes centra bērnu nodaļā „Ezerkrasti” norisinājās ļoti interesants pasākums – Putnu dienas. Tā nu mēs kopā ar kolēģīti Renāti, manu mazo meitiņu un fotogrāfu Jāni Medni devāmies uz pasākumu. Godīgi jāsaka, pirmās desmit minūtes sēdēju ieķērusies meitas rociņās un valdīju asaras. Valdīju asaras par mūžīgo jautājumu – kādēļ šiem bērniem ir tā jācieš? Bet tad lēnām apradu ar situāciju un sapratu, cik daudz dod šāda veida pasākumi gan bērniem, gan darbiniekiem. Katras klasītes pedagogs un bērni bija sagatavojuši stāstu par kādu no putniem. Tur bija zvirbuļi, pūces, žagatas un pat pingvīni. Tiešām jāsaka vislielākais „paldies” aprūpes centra skolotājām, īpaši direktorei Solvitai Rudovičai un bērnu nodaļas vadītājai Gintai Moisejai par izdomu un prasmi ikdienu pārvērst par īstiem svētkiem.
Katram bērniņam bija īpaši darināts tērps un katrs, cik nu prazdams un varēdams, piedalījās savā mazajā etīdē. Ar kādu prieku bērni uzstājās, dziedāja un dancoja! Un galvenais, smaidīja, smaidīja, smaidīja!
Pēc mazā uzveduma sekoja cienāšanās ar augļiem un mini diskotēka! Bērni tā priecājās par dejām! Arī mēs vairs nevarējām malā nosēdēt un devāmies dejot kopā ar bērniem. Sašiņš dziedāja savu mīļāko dziesmu „Dzeltenās madaras” vai reizes trīs. Saša tieši ar šo dziesmu plāno piedalīties labdarības festivālā „Nāc līdzās”. Par lielu pārsteigumu un prieku bērni mums pasniedza pašdarinātu dāvanu.
Pēc svētku tusiņa visiem bija jāiet pusdienās, savukārt mēs pie kafijas tases gājām aprunāties ar bērnu nodaļas vadītāju Gintu Moiseju. Viņa mums stāstīja, ka šis bērnu aprūpes centrs pastāv jau 14 gadus, tajā pašlaik atrodas 65 bērni ar dažādiem attīstības traucējumiem. Daudzi bērniņi šeit ir no mazotnes un dzīvo šeit līdz pat pilngadībai. Daži bērni brīvdienās brauc mājās, taču lielākajai daļai „Ezerkrasti” ir viņu mājas, tādēļ personāls visiem spēkiem cenšas radīt šo mājas sajūtu un dažādos veidos veicināt bērnu attīstību. Bērni piedalās dažādās izstādēs un konkursos. Pavisam nesen Sandra un Saša piedalījās vizuālās un lietišķās mākslas izstādē „Ar vilciņu Rīgā braucu”, no kurienes pārveda diplomus.
Mēs runājām par lietām, kas visvairāk būtu nepieciešamas bērniem. Ar sadzīviskajām lietām bērni ir vairāk vai mazāk apgādāti, taču ļoti labi attīstībai palīdz šādi te pasākumi, koncerti, izrādes.
Plānu, kā iepriecināt šīs mazās sirsniņas, ir daudz un dažādi: esam aizsākuši sarunas ar Zani un Gunāru, kuri izpilda Sašas mīļāko dziesmu, par nelielu koncertu. Izrāde „Lācītis ķepainītis”, kuru iestudējusi sabiedrības veselības darba grupa, arī būs ļoti noderīga šiem bērniņiem. Pēc svētkiem kopā ar „Žagatas bodes” meitenēm brauksim uz „Ezerkrastiem” pērļot – gatavot dažādas rotas.
Ja esi radoša dvēsele un jūti, ka vari mums palīdzēt, noteikti nāc bariņā un kopīgiem spēkiem izdomāsim, kā varam darīt laimīgus šos bērnus.
Ar šo lūgumu vairāk vērsīšos pie mūziķiem – dziedošajiem bērniem ļoti nepieciešams vēl vismaz viens mikrofons, tāpat noderētu mūzikas diski, fonogrammas, karaoke diski.
Ļoti noderētu arī dažas sadzīviskas lietas: apakšveļa, zeķubikses, apavi – šīs lietas tik ātri nonēsājas, un bieži aprūpes centrā to pietrūkst. Apavi 31.-45.izmēra, apģērbam – skolas vecuma bērnu izmēri.
Arī pēc krāsojamām grāmatiņām ir liels pieprasījums.
Bērniem garšo augļi un dažāda veida jogurti. Ja varat, pa ceļam uz Rīgu iebrauciet Berģos, aizvediet kādu augli un jogurtu, bērni būs ļoti pateicīgi.

Nepieciešamās lietas:

  • mikrofons
  • mūzikas diski, fonogrammas, karaoke diski
  • apavi ( 31.-45.izm.)
  • apakšveļa, zeķubikses (skolas vecuma bērnu izm.)
  • augļi
  • jogurti
  • krāsojamās grāmatiņas
JUMS IR IESPĒJA, PIEZVANOT PA TĀLRUNI
90006888
ZIEDOT 1,-Ls


MILZĪGS PALDIES EZERKRASTU EŅĢEĻIEM:

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB