ceturtdiena, 2009. gada 28. maijs

Ilga

FOTOZIEDOJUMS: Ilmārs Znotiņš

Meitenīti Ilgu mēs satikām Raudas speciālajā internātpamatskolā. Maza, smalka, rudiem matiņiem, gulēja savā gultiņā pusdienas laiku. Skolotājas rāda viņas kurpītes un stāsta, ka tās jau 2 izmēri pa mazu, ka nepieciešamas jaunas, bet ļoti specifiskas – ortopēdiskās kurpītes. Staigājot pirkstiņi sāp, jo tie ir krietni pāri kurpītes purngalam.
Sazvanāmies ar Ilgas mammu Sandru un sarunājam, ka abas ar Ilgu atbrauks uz Rīgu, sagaidīsim viņas autoostā un aizbrauksim uz ortopēdijas centru nopirkt jaunas kurpītes. Paralēli tiks kārtoti dokumenti, lai saņemtu valsts kompensētās kurpītes.
Kopā ar fotogrāfu Ilmāru Znotiņu sagaidām Ilgu un viņas mammu autoostā un dodamies uz ortopēdijas centru pēc jaunām kurpītēm. Ortopēdijas centrā ļoti laipna un atsaucīga pārdevēja piedāvā Ilgai kurpītes un viņai ir pat iespēja izvēlēties vai nu sarkanas vai gaišas. Ilga izvēlas un stāsta tētim pa telefonu, ka ir izvēlējusies kurpītes „kremkrāsā”.
Ilgai ir grūti staigāt, jo iemācījusies staigāt tikai kādu gadiņu atpakaļ. Kā izrādās, Ilga ir viens no tiem priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem, kurš piedzimstot svēris 900 gramus! Mamma stāsta, ka ilgi cīnījušies par Ilgas izdzīvošanu, visi Rīgas un Daugavpils ārsti jau sen bija atmetuši ar roku, bet meitēns izķepurojies! Protams, attīstība notikusi lēnām, tikai ap 3 gadiņiem meitene beidzot sākusi rāpot, vēl pēc 3 gadiem staigāt. Bet nu jau stāvoklis ir ļoti stabils un kopš Ilga mācās Raudā, progress ir acīmredzams – meitenīte brīžiem staigā pat bez pieturēšanās.
Pēc ortopēdijas centra apmeklējuma izdomājam, ka varētu doties uz Zoodārzu, kur Ilga nekad nav bijusi. Cik daudz pārsteigumu! Nīlzirgi, kamieļi, zebras – nu gluži kā filmās! Un visas četras žirafes – lielas, graciozas, Ilga gatava stundām uz tām skatīties. Arī lielais brūnais lācis redzēts tikai grāmatās un kur nu vēl viss Tropu mājā piedzīvotais!
Atvadoties mamma saka lielu, neviltotu paldies! Pirmo reizi dzīvē viņa sastopot tādus cilvēkus, kuriem esot prieks par viņas bērna prieku! Lai cik tas nebūtu nežēlīgi, parasti cilvēki rādot uz Ilgu ar pirkstiem.
Arī Ilgas brālītim ir problēmas ar staigāšanu, jo viņam viena kājiņa ir īsāka par otru. Palīdzēsim brālītim un māsai staigāt!

Vēl nepieciešami: 20 Ls ortopēdiskajām kurpītēm brālim (uz šobrīdi ir sagādātas izmantojot valsts apaksāto paklalpojumu)
100 Ls masāžām un rehabilitācijai abiem bērniņiem.

MILZĪGS PALDIES ILGAS EŅĢEĻIEM:

Anitai Rodiņai - par iespēju negaidot rindas nopirkt ortopēdiskos apavus un pavadīt neaizmirstamu dienu Zoodārzā!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB