ceturtdiena, 2009. gada 7. maijs

Mazā Zālītes skola

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs Romanovskis
Veidojot fotostāstus par dažādiem bērniem, radās ideja, ka varētu veidot tādas kā fotoreportāžas arī par Latvijas speciālajām skoliņām, bērnu dārziem, bērnu namiem, lai jūs un mēs redzētu, kā bērniem klājas, kā viņi dzīvo, ko dara šajās viņu „mājās”. Mēs uzsākam jaunu rubriku – Latvijas bērnu dzīve bērnu aprūpes iestādes.
Kādā no aprīļa pirmajām siltajām dienām kopā ar fotogrāfu Artūru Romanovski, braucam uz Zālītes mazo speciālo internātskolu. Aizbraucot Edgaru, Broņislavu, Edgaru V. un skolotājas Inesi un Dinu satiekam jau ārpusē, grābekļiem rokās grābjot pērnās lapas. Edgars J. zāģē vecos, sakaltušos zarus, bet Broņislavs sparīgi nes tos uz ugunskuru. Meitenes satupušās ap puķudobītēm aprušina tikko izdīgušos puķu asniņus. Skolotājas stāsta, ka šobrīd esot dzīves mācības stunda, un lielās C klases skolēni vienmēr esot čakli palīgi.
Stunda ir beigusies un mēs ejam ēkā, lai iepazītos ar bērniem tuvāk un aprunātos ar skolotājām.
Fotogrāfs Artūrs iepazīstas ar bērniem un uzreiz atrod kopīgu valodu. Bērniem Artūra klātbūtnē jutās brīvi un nepiespiesti, lai gan fotogrāfs viņiem ir kas jauns, nepierasts un interesants.
Es, savukārt, tieku pie kūpošas kafijas krūzes un vairāku burvīgu skolotāju stāsta par to, kā viņām šeit iet, kā bērniem šeit klājas.
Mazā Zālītes skola tādēļ arī saucas par „mazo”, jo šeit mācās bērni ar garīgās attīstības traucējumiem (A,B un C līmenis) no bērnudārza līdz 4.klasītei . Bērni šeit ir ļoti dažādi, katrs ar savu vajadzību, attīstības līmeni, bēdu un sāpi. Kopā bērnu dārziņā mācās 15 bērniņi, un skoliņā – 23 audzēkņi. Lielajā Zālītes speciālajā internātskolā bērni mācās no 5. klases.
Skolotāja Dace stāsta, ka c klasēs mācās 4-6 bērni un katram no viņiem tiek izstrādāta individuāla mācību programma, atbilstoši spējām un prasmēm.Vienas un tās pašas lietas (burtiņi, skaitļi) tiek mācītas atkārtoti un atkārtoti. Progress notiek ļoti, ļoti lēnām, tādēļ arī prieks par sasniegto ir divkāršs. Bet pats sāpīgākais skolotājām esot tas, ka ir gadījumi, acīmredzami progresējis bērns tiek „atsviests” atpakaļ. Skolotājām jābūt pacietīgām un saprotošām.
Bērniem šeit ir otrās mājas, šeit viņi dzīvo no pirmdienas līdz piektdienai, un daudzi no viņiem nemaz negrib piektdien doties mājās, jo šeit ir viss – ēdiens, siltums, apģērbs, smaidīgas, laipnas skolotājas un draugi.
Skolotājas saka lielu paldies Velku fondam, Lielbritānijas vēstniecībai un vēl daudziem labiem cilvēkiem.

Ārī mēs šai skoliņai varam palīdzēt.

Bērniem ļoti noderētu:

* apģērbs, apavi (5-18 gadi)
* svētku drēbes
* mēbeles (sekcija, drēbju skapji, biroja skapji, plaukti, mīkstās mēbeles)
* dators, printeris, kopētājs, faksa aparāts
* krāsojamās, veidojamās lietas
* riteņi, ragavas, slēpes, slēpju zābaki
* bumbas, sporta inventārs
* intelektuālās spēles, galda spēles

Skoliņa būs priecīga par jebkāda veida atbalstu, kādu kultūras pasākumu organizēšanu skolā, kā arī uzaicinot ciemos pie sevis. Bērni būtu priecīgi apmeklēt izstādes, teātra izrādes, atrakcijas. Vēlētos gūt priekšstatus par dažādu uzņēmumu darbību.

JUMS IR IESPĒJA, PIEZVANOT PA TĀLRUNI
90006888
ZIEDOT 1,-Ls

Palīdzēsim!

25.05.10.

Neliela atskaite:
Šī gada laikā, mums ir izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar skoliņu, tās bērniem un skolotājiem.
* Skoliņas bērni ir pabijuši Leļļu teātra izrādē. Skolas skolotājiem Dailes teātris dāvāja biļetes uz izrādi „Kaija”.
* Skoliņā ir viesojusies mūsu atbalstītāja no Zviedrijas – Marija, atvedot zviedru „meiteņu – adītāju pulciņa „ darinājumus, kā arī regulāri sūtot dāvaniņas no Zviedrijas.
* Septembrī palīdzējām sagatavoties skolēniem skolai. Šogad ceram, ka tas arī izdosies.
* Decembrī skoliņā viesojās Starptautiskās Latvijas skolas ( International School of Latvia) skolas audzēkņi un skolotāja Lezlie Faber aizvedot dāvaniņas un sniedzot jauku priekšnesumu.

30.09.2011.
Joprojām draudzējamies ar šīs skolas bērniem un pedagogiem. Bērni pateicoties Forum Cinemas ir skatījuši multfilmas. Pateicoties ziedotājiem sarūpētas dāvanas gan Ziemassvētkos, gan pagājušjā septembrī. Labo Darbu nedēļas ietvaros brauksim pie bērniem ar dažādām meistarklasītēm.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB