pirmdiena, 2009. gada 29. jūnijs

Izlaidums „Ezerkrastos”

FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts

Nesaprotamu iemeslu dēļ man vienmēr ir ļoti skumji izlaidumos un ir vēlme sniegties pēc kabatlakatiņa. Šoreiz izlaidums uzjundīja tik spēcīgu jūtu un emociju vilni, ka vēl nedēļu pēc šī pasākuma staigāju ar pilnu sirdi emociju un sajūtu, bez kurām es, manuprāt, šo darbu nevarētu darīt vispār. Vēl skumjāku visu padara tas, ka varbūt šis „Ezerkrastos” bija pēdējais izlaidums, jo diemžēl kādam ir iekārojies te visu likvidēt, nepadomājot par pašu galveno – par bērniem. Bērni, kuriem šeit ir mājas, kuri ir saraduši ar audzinātājām, kuriem šeit ir draugi, bez kuriem, es baidos, daudzi no viņiem nevarēs dzīvot vispār.
Šogad uz izpušķotiem absolventu krēsliem sēdēja 6 jaunieši. Visi sapucēti, smaidīgi, saprotot to, ka viņi šobrīd ir paši galvenie.
Oficiālās runas no skolas un vadības puses, ziedi, grāmatas, dzejoļi, dziesmas un priekšnesumi – tas viss bija tikpat sirsnīgi un patiesi, kādi ir šie bērni.
Izlaidumam bija gan savi pasākuma vadītāji, gan solisti – Jancis un centra vadītāja Ginta, Jancis un skolotāja Ilze, kā arī viesmākslinieki no Rīgas 5 speciālās interenātskolas. Gintas un Jāņa dziedātās dziesmas „Divi eņģeļi” laikā zālē virmoja neaprakstāmas sajūtas. Visa zāle raudāja, bērni priecīgi šūpojās dziesmas skaņās, bet Gintai pašai trīcēja rokas no saviļņojuma.
Arī mēs apsveicām absolventus no savas puses, katram mēģinot piemeklēt atbilstošāko grāmatu. Un kas gan var būt lielāks prieks dāvinātājam, kā redzēt, ka, ieraugot tavu dāvanu, dāvanas saņēmējs izrāda prieku tādā pakāpē, it kā būtu saņēmis Mercedes Benz atslēgas.
Pēc svinīgās daļas devāmies uz kamīnzālīti, kur baudījām skolas kūkas, Ezerkrastu kārumus un „Kraukļa fonda” dāvātos saldumus. Tikmēr zālē uz skatuves tika gatavots pārsteigums. Stāsts ar pārsteigumu aizsākās jau laiciņu atpakaļ, kad sapratu, ka Gunāra un Zanes izpildītā dziesmiņa „Dzeltenās madaras” ir gluži kā himna šai centriņā. Tad arī man radās doma par to, ka varētu uzaicināt māksliniekus uz kādu no pasākumiem „Ezerkrastos”. Gunārs un Zane piekrita uzreiz, pat nevilcinoties! (Gunāram un Zanei pašiem nav savas interneta mājas lapas, bet dziesmiņas var noklausīties Draugiem. lv mūzikas sadaļā meklējot „Gunārs un Zane”)
Kad saldumi bija paēsti, sulas izdzertas, visi draudzīgi devāmies uz zāli, un koncerts varēja sākties. Man vēl tagad, rakstot šīs rindas, asaras sariešas acīs, atceroties to, kas notika zālē. Jau no pirmajām dziesmu taktīm bērni (kuri to var izdarīt ) dziedāja līdzi, šūpojās dziesmas taktīs un izdzīvoja dziesmu līdz pēdējam. Bet kas darījās, kad tika pasludināts, ka nu tiks izpildīta viņu mīļākā dziesma „Dzeltenās madaras”! Zāli pāršalca nesatricināmas sajūsmas skaņas, Bērni leca kājās, aplaudēja, priecājās!!! Visvairāk, protams, Sašiņš, kuram šī ir pati, pati mīļākā no viņa dziedātajām dziesmām. Man pašai likās, ka sirds met neskaitāmus prieka un aizkustinājuma kūleņus, tas bija kaut kas neaprakstāms. Zane uz skatuves valdīja sajūsmas asaras. Man likās, ka viņa šo dziesmu tā arī nevarēja nodziedāt, vēl jo vairāk tādēļ, ka Saša pats uzskrēja uz skatuves un dziedāja to kopā ar Gunāru.
Koncerta laikā reti kurš sēdēja savā krēslā, lielākā daļa dejoja un dziedāja līdzi visām dziesmām.
Skaidra lieta, ka nekas nevar būt bezgalīgs un ar R.Paula „Mēmo dziesmu” koncerts bija galā.
Uz šīs pacilājošas nots tad arī beigšu savu stāstu, vēl tikai pasakot tiešām lielu, lielu paldies Gunāram un Zanei , ka viņi mēroja tādu gaisa gabalu pāri visai Latvijai no Alūksnes rajona Veclaicenes pagasta, lai iepriecinātu šos bērnus. Bet, kā teica Gunārs, ne viss ir mērojams naudā, un kaut vairāk mums būtu šādu cilvēku.
Sakām arī lielu paldies Gunāra un Zanes sponsoriem Apdrošināšanas Aģentūrai „Baltikums” par iespēju atbraukt no Veclaicenes uz Berģiem.
Tāpat paldies „Kraukļa fondam” un „Danone” par cienastiem!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB