otrdiena, 2009. gada 15. decembris

Raivis un Kristians

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs Romanovskis

Pie Raivja gribējām aizbraukt ciemos jau sen. Raivis ir nedzirdīgs. Viņam tāpat kā mazajai Lindai ir kohliārais implants, kuram vajadzīgas baterijas. Kad runājos ar mammu, viņas lielākais lūgums bija – naudiņa baterijām. Raivis uz nedēļu brauc uz Valmieras vājdzirdīgo interentātpamatskolu, tādēļ grūti sarunāt laiku, kad varētu aizbraukt apciemot viņu.
Visiem skolēniem par prieku vasaras brīvlaiks ir klāt un mēs beidzot dodamies ciemos pie Raivja. Šoreiz mums ir dubults iemesls: 1) braucam jau ar „ciemakukuli” - baterijām, kuras mums laipni atvēlēja medicīnas sabiedrības „RAL” direktors Uldis Ķelle, 2) šoreiz braucu kopā ne tikai ar fotogrāfu Artūru Romanovski, bet arī ar meiteni no Zviedrijas – Mariju Hanssoni. Marija atbraukusi uz Rīgu paciemoties un pie viena apskatīt, kā klājas bērniem krīzes laikā Latvijā. Līdzi viņai ir milzīgs koferis ar dažādu zviedru meiteņu saadītām čībiņām, cepurītēm, šallītēm un citām jaukām lietām.
Raivis kopā ar brāli, mammu un tēti dzīvo dažus kilometrus aiz Bauskas. Mamma stāsta, ka Raivim augustā būs tikai 8 gadi, bet viņš izskatās daudz lielāks, tāds nopietns, uzņēmies rūpes par delverīgo mazo brāli – Kristianu, kuram ir 5 gadi.
Puikas diezgan ātri aprod ar ciemiņiem un kamēr mēs runājamies ar mammu, jau ir „sasituši valodas” ar fotogrāfu Artūru un nododas nebēdnīgai foto sesijai. Kā man vēlāk saka fotogrāfs, bijis tik viegli un patīkami strādāt, jo no puikām nākusi tāda atdeve un dabiskums, ka fotostāsts veidojies pats no sevis – brīvi un nepiespiesti.
Kamēr puikas dauzās ar fotogrāfu, ik pa brīdim pieskriedami pie mums (jo mums uz galda stāv saldumi, kurus atsūtījis „Kraukļa fonds”), mēs ar Mariju varam aprunāties ar mammu.
Raivis, kā jau minēju, ir nedzirdīgs. Diemžēl diezgan vēlu, tikai 4 gadiņos, viņam ir ieoperēts kohliārais implants, kas ir dzirdes aparātiņš, kura viena daļa ir zem ādas, bet otra ārpusītē pie auss, kurai tad arī nepieciešamas baterijas. Puisītis tagad dzird, ir kustīgs, apķērīgs, beidza speciālās skolas 1.klasīti. Raivim diemžēl ir runas traucējumi, dažreiz izrunā vārdus skaidri, citreiz parāda ar zīmēm to, ko neprot. Taču mamma saka, ka apmeklējot skolu jūtams nenoliedzams progress un viņa cer, ka pēc gadiem Raivis varēs pilnvērtīgi sarunāties ar saviem vienaudžiem un brāli.
Brālis Kristians ir kā ūdens zāle, mierā nevar nosēdēt ne mirkli, kacina brāli un pieskrien tikai pa brīdim, lai iemestu mutē kādu konču.
Jautāju mammai, kā ģimenē ir ar materiālo situāciju šobrīd, uz ko viņa nopūšas un skumji nosmaida. Kā jau daudzi, arī viņu tētis palicis bez darba. Vienīgā pelnītāja ir mamma, kuras ienākumi nav stabili, tie var būt no 70-120 LVL mēnesī. Protams, liels atbalsts ir Raivja invaliditātes pabalsts – 75 LVL, taču vai ar to lai izdzīvo četru cilvēku ģimene? No šīs naudiņas vēl jānomaksā 60 LVL līzingā, kas ņemts datoram un pagājušā septembrī skolas uzsākšanai.
Mājoklis, kurā viņi dzīvo sauktin sauc pēc remonta, griesti nokvēpuši, vecās dēļu grīdas izļodzījušās, pa logu šķirbām ziemā nāk aukstums. Labi, ka vēl esot malkas apkure un ievilkts aukstais ūdens.
Visgrūtāk esot bijis ziemā, kad mammas ienākumi esot bijuši tikai 70 LVL + pabalsts, bet, lai aizvestu Raivi no Bauskas līdz Valmierai un pati atbrauktu atpakaļ (apm. 350 km turp un atpakaļ), vajadzīgi 10 LVL, kuru ziemā vienkārši neesot bijis, tad nu Raivis dažas reizes uz skolu nav aizbraucis, jo nav bijis par ko. Vasarā ir vieglāk, jo gan mammai vairāk darbiņa, gan tētis var kādu gadījuma darbu pastrādāt. Pašiem arī savs dārziņš pie mājas, kurā sastādīti kartupeļi, sasēti burkāni, dilles un redīsi.
Mamma ir ļoti priecīga par baterijām un, pateicoties Uldim Ķellem, tās varēs saņemt katru mēnesi. Šobrīd šī ģimene būtu priecīga par visu:
  • drēbes puikām (8 un 5 gadi)

  • apavi 31. izm un 37. izm.

  • spēļu mašīnas (brāļu mūža sapnis – mašīnas, kas vadāmas ar pulti)( paldies Andras mazajam brālītim, kurš atdāvināja savu mašīnīti brālīšiem)

  • vasarā lietas peldēšanai – pleznas, maskas, bumba

  • remonts, ļoti, ļoti nepieciešams (logi, grīdas, sienas, griesti)

  • gultas puikām

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES BRĀLĪŠU EŅĢEĻIEM :

RAL - baterijas -

Kraukļa Fonds - pārtika, saldumi -

Liels, liels paldies medicīnas sabiedrībai "RAL" un Uldim Ķellem personīgi. "RAL" nodrošinās ar baterijām dzirdes implantiņam katru mēnesi!!! Paldies!

20.10.09.
Steidzami nepieciešami 155,- LVL, lai Raivis varētu dzirdēt!!
Viņa dzirdes aparātam ir defekts, tā novēršanai nepieciešami līdzekļi, kurus ģimene šobrīd nevar atļuties. Šodien Raivis brīžiem dzird mammu un brāli, brīžiem ne.........
Palīdzēsim!

15.12.09.
Milzīgs paldies ziedotājiem par palīdzību! Diemžēl summa ir lielāka nekā bijām plānojuši - LVL 332,43, tādēļ turpinam ziedojumu vākšanu.VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: 0,00 LVL (no LVL 332,43- ; 13.05.2010*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu


MILZĪGS PALDIES RAIVJA EŅĢEĻIEM:

Elīna Timermane - LVL 35,- (21.10.09.)
Nadežda Ņedospasova - LVL 7,50 (21.10.09.)
Anonīms ziedotājs - LVL 112,50 (29.10.09.)
Dārta Balcere - LVL 2,- (04.11.09.)
Mūzikas galerija INQB8R - LVL 10,- (08.12.09.)
Uldis Ķelle - LVL 50,- (10.12.09.)
Kaspars Seleckis - LVL 40,- (18.12.09.)
Ilze Zepa - LVL 20,- (21.12.09.)
Kaspars Seleckis - LVL 56,- (28.12.09.)
Jūlija Stefanoviča - LVL 10,- (05.01.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 20,- (15.02.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 18,- (05.03.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (06.04.10.)
Nadežda Nedospasova - LVL 30,- (13.05.10.)
Gundega Dūduma - Ozola - LVL 100, - ( 23.08.10.) - novirzām līdzekļus FM sistēmas iegādei
Margaritai Lazerei - LVL 5, - ( 09.09.10.)
Carina Holm - LVL 38,44 (24.01.11.)

23.08.10.
Akcijā "Ar 10 000 taureņiem palīdzēsim.lv bērniem" Raivim tiek vākti līdzekļi frekvenču modulācijas iekārtai, kas palīdzēs Raivītim iemācīties runāt. Uz šo brīdi vēl nepieciešami 880 LVL.

30.08.10. pārskaitijām 35 LVL medicīnas sabiedrībai RAL, par dzirdes aparāta rezerves daļu (kabeli), kas bija sabojājies, un bez kura palīdzības Raivis nevar lietot dzirdes aparātu - līdz ar to - dzirdēt.

21.01.11.
Vakar, Dzirdes centrā, Raivim kohliārajam dzirdes aparātam tika pievienota frekvenču modulācijas iekārta (FM sist.). Raivis varēs labāk sadzirdēt skaņas, tiks izolēti blakus trokšņi. Mamma cer, ka no nākošā gada septembra Raivis varētu apmeklēt skolu savā dzīvesvietā, jo izbraukāt no Bauskas uz Valmieru vecākiem šobrīd ir neiespējami, kā arī vecāki domā, ka Raivja valodas attīstība varētu uzlaboties mācoties "parastā" skolā.
Liels paldies visiem ziedotājiem, kas piedalījās Taureņu akcijā t/c MOLS, ziedoja naudiņu BMW pasākumā, kā arī lasot stāstiņu par Raivi!

Raivim baterijas kohliārajam dzirdes aparātam katru mēnesi dāvina medicīnas sabiedrība RAL.

Pie brāļiem bieži ciemojas gan meitenes no Zviedrijas, gan arī paši brāļi piedalās mūsu organizētajos pasākumos un aktivitātēs.


2012. gada aprīlis.  
Raivis joprojām katru mēnesi saņem regulāru ziedojumu – baterijas kohliārajam implantam, kuras ziedo medicīnas sabiedrība R.A.L. Raivis kopā ar ģimeni regulāri apmekē mūsu pasākumus, tiek apmaksāti ceļa izdevumi Raivja ģimenei. 

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB