piektdiena, 2009. gada 24. jūlijs

Purvciema sociālās mājas iedzīvotāji

FOTOZIEDOJUMS: Rolfs Vendiņš


Ilze un Ineta mūs uzmeklēja pašas ar lūgumu palīdzēt. Palīdzēt, jo cerība izdzīvot un izķepuroties pašām ir diezgan bezcerīga.
Braucot uz lielveikalu Domina, nekad nebiju iedomājusies, ka turpat blakus atrodas trīs Purvciema sociālās mājas, kurās dzīvo cilvēki, kuriem ir mazturīgo statuss, kuriem nav citu līdzekļu, lai izdzīvotu, kā vienīgi nelielie pabalsti.
Lielākajai daļai ģimeņu ir vienistabas dzīvoklīši, kuros lielākoties mitinās vesela ģimene.

Inetas ģimenē ir 4 bērni, un tā viņi visi tur draudzīgi dzīvo vienistabas dzīvoklītī, kurā nav pat atsevišķas virtuves – Kitija (14 gadi), Jana (10 gadi), Laura (5 gadi) un pastarītis Ralfiņš (1 gads). Mamma viena pati audzina bērnus, iztiekot tikai ar pabalstiem, kas kopā ir apmēram 135 LVL. Strādāt pašlaik nav iespējams, jo Ralfiņš vēl ir mazs un atstāt viņu uz pilnu dienu māsām nav iespējams.
Lielās meitenes tīri labprāt pozē fotogrāfam Rolfam, bet mazā Laura neparko nav pierunājama ieskatīties fotokamerā, ja nu vienīgi kopā ar māsām. Meitenes ir ļoti atvērtas un jaukas. Galvenais, arī pašas ir gatavas gan strādāt, gan palīdzēt mammai mājas darbos. Abas lielās meitenes nu jau vairākas nedēļas apmeklē privātstundas pie skolotājas Zelmas, kura kā brīvprātīgā pieteicās mums palīgos, piedāvājot savu palīdzību šādā veidā, kas mūsuprāt ir daudz reižu noderīgāka, kā drēbes vai mantas.

Otra ģimenīte pret mums nebija tik atvērta. Lielais puika, Matīss, kuram ir jau 16 gadi, mācās Rīgas mūzikas interenātvidusskolā, mūsu ciemošanās reizē nebija mājās. Liene (6 gadi) un Bruno (2 gadi) slēpās mammas brunčos, un, tikai piedāvājot saldumus, bija izvilināmi uz kādu vārdu vai smaidu. Viņiem tāpat klājas grūti, jo darba šobrīd nav ne mammai, ne tētim. Vienīgi Matīsam pa vasaru atradies kāds darbiņš, kuru viņš ar prieku strādā, lai kaut cik varētu palīdzēt ģimenei.

Mūsu lūgums šoreiz būtu palīdzēt ne tikai ar mantām, bet ar kādu darba piedāvājumu, kaut nelielu iespēju nopelnīt ģimenei pārtiku un citas pamatlietas.

Inetas un Ilzes ģimenēs būtu priecīgi par drēbēm, pārtiku, zālēm, autiņbiksītēm Ralfiņam.
Ja nu kādam mājās ir liekas drēbes, apavi šādiem izmēriem, ģimenes būtu priecīgas:
Kitija (14 gadi) 164.-170. izm., apavi – 39.izm.
Jana (10 gadi) 134. izm., 33.izm.
Laura (5 gadi) 116. izm., 28.izm.
Ralfs (1 gads) 98. izm., 22.izm.
Janai būtu ļoti vajadzīgas papildstundas matemātikā un meitenes priecātos par datoru

Matīss (16 gadi) 180, apavi 44.izm.
Liene (6 gadi) 128.izm., 34.izm.
Bruno (2 gadi) 104.izm., 24.izm.

Pateicoties jūsu saziedotajām mantām un „Kraukļa fonda” dotajai pārtikai, daudz jau esam palīdzējuši.
Īpaši grūti ģimenēm būs septembrī, kad jāuzsāk skolas gaitas, bet mēs varam palīdzēt! http://blog.palidzesim.lv/2009/07/uzsakta-labdaribas-akcija-skolas-soma.html

Liels paldies skolotājai Zelmai par iespēju apgūt angļu valodu!
Paldies Kraukļa fondam par pārtiku un saldumiem

Lūgums palīdzēt Inetas ģimenei sagādāt sporta ratus. Ralfiņa rati ir salūzuši, un bez tiem viņš nevar iziet ikdienas pastaigā (sagādāti - paldies atsaucīgajai žurnāla "Mans Mazais" lasītājai - Sanitas un Mareka ģimenei)

Paldies Larisai par Kitijas sapņa piepildīšanu - riteni!

Šonakt, (05.10.09.) Inetai no kopējas "veļas mājas" telpas nozaga veļas mašīnu. Ja jums ir veļas mašīna, kuru kādu laiku jau nelietojat, un mājas bēniņos vai garāžā tā aizņem tikai vietu- lūdzu, ziedojiet Inetas ģimenei! sagādāta- no sirds paldies Sanitas un Mareka ģimenei !!!)

MILZĪGS PALDIES INETAS ĢIMENES EŅĢEĻIEM:

Ilva Utāne - LVL 25,- (05.10.09.)
Maruta Šulca - LVL 30,- (09.10.09.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (12.10.09.)
Gerda Šmeļkova - LVL 10,- (15.10.09.) - Kitijai, Laurai un Janai kino biļetēm
Lolita Kronberga - EUR 50,- (LVL 35,20) (20.11.09.)

Paldies visiem, kuri izlasot rakstu MM par Inetas ģimeni atsaucās un paši nogādāja mantas :
Maija - divstāvu gultu
Sintija - drēbes Kitijai
Skaubīšu ģimene - ievārījumus, ābolus, drēbes
Santia, Mareks - ratus, autiņbiksītes, drēbes, veļasmašīnu
Kristīne - drēbes, medu
Elizabete Kārkliņa un viņas vedekla - dārzeņus , drēbes
Ieva - drēbes un rotaļlietas
Elīna - autiņbiksītes un lauku labumus

Ineta saka lielu:
Paldies Maijai un Alvim par sagādāto divstāvu gultu! Par augiņbiksītēm, drēbēm, dāvaniņu Ziemassvētkos un garšīgo kūku!
Mīļš paldies Līvijai Baumanei par žurnāliem no Egmont izdevniecības un rotām meitenēm!

MILZĪGS PALDIES ILZES UN INETAS ĢIMEŅU EŅĢEĻIEM:

Kaspars Seleckis - LVL 100,- (27.12.10.)

20.01.11.
Inetas ģimenei liels prieks - ir piešķirts 3-istabu dzīvoklis! Bet šobrīd ģimene nespēj pilnvērtīgi izbaudīt šo prieku, jo lai tur varētu dzīvot, ir nepieciešamas vismaz šādas lietas:
Stangas un aiskari, skapis, lustras, plauktiņi un skapīši jebkādi, rakstāmgalds, krēsli un taburetes, 2 izvelkamie krēsli, katli, pannas u.c. saimniecībai noderīgas lietas.
Varbūt kādam šis-tas vai līdzīgs no nosauktā jau ilgāku laiku stāv nepieprasīts, padalieties, lūdzu, - ģimenei bez Jūsu palīdzības neiztikt!

2011.gada rudens
Uz šo brīdi viss nepieciešamais Inetas ģimenei ir sagādāts.
Tagad Inetas ģimene var sākt dzīvot jaunu skaistu dzīvi! Tiešām, visi Inetas sapņi ir piepildījušies - ir darbiņš un ir jauns atsevišķs dzīvoklis, kur vietas pietiek visiem!
Paldies visiem ziedotājiem, kas palīdzēja Inetas ģimenei!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB