piektdiena, 2009. gada 24. jūlijs

Zirgu izjādes „Zirgzandalēs”

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Strokins

Viens no prieciņiem, kuru varam dāvāt „mūsu” bērniem ir zirgu izjādes „Zirgzandalēs”.
Uz „Zirgzandalēm” devāmies pulkā skaitā: mazā Linda, viņas brālītis Lauris, Lindas un Laura māmiņa, brālīši – Raivis un Kristians, un viņu mamma.
Atbraucot mūs sagaidīja saimniece Sandra Zaiceva un vedināja iepazīties ar zirdziņiem stallī- iepazīt, pamīļot, pabarot.
Puikas, kā jau puikas pa priekšu, bez baiļu gan maizīti dot no rociņas, gan glaudīt zirdziņus. Lindiņa sabijusies no lielajiem dzīvniekiem, stāvēja nomaļus. Sandra kopā ar meitenīti iedeva zirdziņam maizīti un amats bij’ rokā . Linda pati baroja zirgu un izskatījās, ka ir neizsakāmi laimīga par to, ka viņai tik labi sanāk!
Kad nu zirdziņi bija pabaroti, samīļoti un iepazīti devāmies ārā, lai sāktos īstie prieki - izjāde ar zirdziņu. Pirmais pieteicās Kristians, viņam baiļu neesot, tas tāds nieks vien esot kāpt zirgam mugurā. Un patiesi, skatoties uz bērniem, kuri tik tuvu zirgam atradās pirmo reizi, varēja tikai pabrīnīties, cik labi viņi turas zirga mugurā. Sandra stāstīja, ka šis zirdziņš ir tieši apmācīts bērnu vizināšanai, ar speciāliem sedliem, gluži kā reitterapijai. Pirmos divus apļus katrs nojāja (nostaigāja ) klusēdami, bet kad jau „gāja” otrs riņķis, puikas vairs nebija valdāmi. Linda, kā princese sēdēja zirga mugurā un trīs kavalieri pavadīja viņu!
Pēc izjādēm atkal visi kopā ievedām zirdziņu stallī, teicām „paldies”, apmīļojām un solījām atgriezties.
Man liekas mēs visi pavadījām neaizmirstamu dienu „Zirgzandalēs”. Klāt vēl visam piedzīvotajam, katrs saņēma pa Laimas gardās šokolādes tāfelītei, kura arī pa ceļam līdz Rīgai tika notiesāta. Raivis negribēja braukt mājās ne pa kam, vai vēl nevarot padzīvoties un pabūt kopā ar zirdziņiem. Gan jau mēs vēl atgriezīsimies!

Liels, liels paldies „Zirgzandalēm”, Sandrai un pārējiem zirdziņu mīļotājiem!
Arī Nadeždai par palīdzēšanu atvedot – aizvedot bērnus uz Rīgu!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB