ceturtdiena, 2011. gada 3. marts

Ģimene no Slokas ielas

FOTOZIEDOJUMS: Rolfs Vendiņš
Pēc apraksta par akciju „Skolas soma” saņēmu zvanu no ģimenes vecmāmiņas ar lūgumu palīdzēt sagatavoties vecākajai mazmeitai – Elizabetei skolai. Vārds pa vārdam, vecmāmiņa pastāsta, ka stāvoklis ģimenē šobrīd esot ļoti grūts, jo ģimenē aug vēl divas meitiņas, vienai no viņām – Sofijai ir tikai 7 mēneši, bet aiz muguras jau tik daudz operāciju un cīņu par izdzīvošanu, kā cilvēkam, kurš mūžu jau gandrīz nodzīvojis. Norunājam dienu, kad varētu aizbraukt pie viņām ciemos, aprunāties un izveidot fotostāstu.
Šoreiz paprāvā pulciņā – es , kolēģīte Renāte, fotogrāfs Rolfs Vendiņš, vēl mums šoreiz piepulcējas Inga ar savu dēlēnu, kuri ir mūsu aktīvi atbalstītāji, un vēlas redzēt, kā mēs strādājam, dodamies ciemos uz Slokas ielu. Māja liekas diezgan labā stāvoklī, taču, ieejot dzīvoklī, redzam, ka tas sauktin’ sauc pēc remontdarbiem, kaut pašiem elementārākajiem.
Uzreiz visu uzmanību piesaista pati atraktīvākā šīs ģimenes meitene – Elīna, kura mierā nevar nosēdēt ne mirki. Acis zib vien uz visām pusēm, vēloties mums visu izstāstīt, parādīt un izrādīt. Uzreiz atrodot kopēju valodu ar ciemiņu Emīlu, Elīna nepievērš vairs tik ļoti uzmanību mums, un mums ir iespēja aprunāties ar mammu.
Mamma – skaista, jauna sieviete, stāsta par savu bērnu likteņiem, kurus klausoties, sirds sažņaudzas, domājot par to, cik gan liktenis spēj būt nežēlīgs, liekot cīnīties par savu dzīvībiņu tik mazai pelītei kā Sofija. Sofija jau mammas puncī ir bijusi dikti nemierīga, un mamma saka, ka brīnums, ka izstaigājusi tik ilgi. Kopš dzimšanas meitenīte tikusi stacionēta ar dažādām problēmām vai katru mēnesi. Pēdējo reizi, aprīļa beigās, iestājusies slimnīcā ar akūtu bronhītu un funkcionāliem gremošanas trakta traucējumiem. Taču dažas dienas vēlāk stāvoklis ievērojami pasliktinājies, bijusi zilēšanas epizode, bērns neelpojis, saņēmis skābekli un stacionēts intensīvās terapijas nodaļā. Sofijai tiek noteikta kardiologa konsultācija, diagnosticēta dilatācijas kardiomiopātija ar III pakāpes sirds mazspēju. Turpmākajās dienās stāvoklis strauji pasliktinās, un dr. Lācis piedāvā veikt pirmo šāda veida operāciju Latvijā – sirsniņas kreisā kambara sienā ievadīt attīrītas autologās cilmes šūnas. Arī pēc operācijas bērna stāvoklis ilgstoši saglabājas grūts. Tikai desmit dienas pēc operācijas pakāpeniski Sofija atlabst un pati sāk ēst no pudelītes. Kopā ar milzīgu zāļu sarakstu Sofiju no slimnīcas izraksta, taču nepieciešamas regulāras kardiologa un ģimenes ārsta kontroles.
Meitenītei nepieciešamās zāles katru mēnesi. Reiz vecmāmiņa pat atdevusi lombardā savu zelta gredzenu, lai varētu nopirkt mazmeitiņai zāles un pārtiku.
Ģimenei ir trūcīgas ģimenes statuss, tētis strādā gadījuma darbus, vecmāmiņa ir pensionāre, mamma strādāt šobrīd vēl nevar, jo Sofijai nepieciešama regulāra uzmanība.
Ģimene baidās par to, kā izdzīvos šo ziemu. Mēs varam palīdzēt sagādāt meitenēm vismaz apģērbu, apavus, pārtiku un palīdzēt sagatavoties skolai.
Sofija: 7 mēneši , 68-74 izm. , pats nepieciešamākais – autiņbiksītes ( 9kg- 4.izm)
Elīna: 4 gadi, 110-116 izm., apavi – 30. izm.
Elizabete: 9 gadi, 154 izm., apavi – 38. izm
Kaptoprils : 1,83 ( 50% apaksā valsts ) = 0,92 LVL (ražo KRKA)
Digoxin : 0,91 LVL ( 50% apaksā valsts ) =0,46 LVL (ražo Grindex)
Dilatrend : 5,69 LVL ( 50% apaksā valsts ) = 2,85 LVL (ražo Roche)
Furosemids : 1,54 LVL ( 50% apaksā valsts ) = 0,77 LVL (ražo OlainFarm)
Verospirins : 1,14 LVL ( 50% apaksā valsts ) = 0,57 LVL (ražo Gedeon richter)
kopā : 5,57 LVL mēnesī


4.septembrī bijām ciemos Sofijas, aizvedām pamperīšus (12,27 Ls). Elizabete tika pie jaunas skolas somas un daudz dažādiem skolas piederumiem.

MILZĪGS PALDIES ĢIMENES EŅĢEĻIEM:
Gundegai Saulītei (24.08.09) - LVL 10,- (zālēm Sofijai)
Maija Muskare (19.10.09.) - LVL 5,-
Elīna Kehre (22.10.09.) - LVL 10,- (zālēm Sofijai)
Nataļja Červinska (04.12.09.) - LVL 10,-
Kristīne Borošņeva (07.04.10.) - LVL 50,-

2012. gada aprīlis.  
Līdz šim bērni regulāri apgādāti ar medikamentiem, pārtiku, sadzīves un skolas lietām, apģērbu. 

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB