pirmdiena, 2009. gada 28. septembris

Gaišais puisītis Iļja

FOTOZIEDOJUMS: Santa Spilberga

Iļja ir ļoti neparasts puisēns, ar plašu sirdi, gaišu galvu, pozitīvu skatu uz dzīvi un nebeidzamu vēlmi darīt citiem labu, neskatoties uz to, ka pašam nebūt neklājas viegli.
Iļju mēs sastopam Maltas mūzikas skolā, kurā viņš mācās klavierspēli. Tāpat kā Iļja, visa Orlovu ģimene ir ļoti muzikāla. Māsa Dana spēlē flautu un vijoli, jaunākā māsa Lilija - tāpat kā Iļja – klavieres.
Iļjam ir četrpadsmit gadu un viņš mācās Maltas 2. vidusskolā, par spīti tam, ka lielākoties var pārvietoties ratiņkrēslā. Šī gada maijā Iļjam tika veikta kārtējā operācija, pēc kuras zēns jau var nostāties kājās un pārvietoties ar kruķu palīdzību.
Zēns ir tik ļoti apdāvināts un vispusējs, ka slimība un kruķi liekas nav domāti viņam. Smagā diagnoze Hidrocefālija un kāju parēze liekas tikai vēl pastiprina Iļjas vēlmi dzīvot, mācīties, dziedāt un spēlēt skaistu mūziku.
Kā viņš pats saka: „Esmu piedzimis, lai citiem palīdzētu!” un to arī sajūtam pilnībā, tiekoties ar Iļju. Liekas, ieejot klasē, kurā zēns apgūst klavierspēli, ir gaiši, un šī gaisma nāk tieši no Iļjas. Mēs gan nedaudz izjaucam stundu, bet skolotāja Ludmila vedina Iļju nospēlēt skaņdarbu vēlreiz – mums par prieku. Visas sēžam kā apburtas, klausoties „Balādi Adelīnai” . Skaņdarba laikā skolotāja palabo kļūdas, uzvedina uz pareizās nots, Iļja spēlē ļoti centīgi un no visas sirds. Beidzoties skaņdarbam, mēs aplaudējam, un viņš, burtiski starojot, jautā: „Vai patīk?”.
Skolotāja stāsta, ka Iļja klavierspēli mācās jau 3 gadus un ir viņas mīlulis. Kā viņa saka: „Iļja ir īsts cilvēks, kaut maziņš, bet īsts cilvēks, ar sirdi īstajā vietā!”.
Jautāju, vai viņam patīk pavadīt laiku, spēlējot klavieres, kad tā vietā varētu darīt daudz interesantākas lietas – piemēram, spēlēt datorspēles J, uz ko Iļja bez vilcināšanās atbild: „Protams! Man ļoti patīk dziedāt un spēlēt klavieres!” Aicinām viņu nodziedāt mums kādu dziesmu, un kad to izdzirdam, pārņem pilnīgi nereāla sajūta. Liekas, ka dzirdam ko tik skaistu, pārdabisku, melodisku, ka aizraujas elpa, klausoties.
Iļja ir piedalījies daudzos konkursos, kopā ar māsām piedalās dažādos vietējos labdarības pasākumos, kā Iļja pats saka: „Lai dāvātu cilvēkiem prieku, svētkus, lai tie vairāk smaidītu!”.
Iļja pat ir dziedājis kopā ar Ievu Akurateri, kas abiem bijis neaizmirstams piedzīvojums.
Orlovu ģimene izdevusi pati savus 2 diskus, kuros ierakstītas dziesmiņas visu bērnu izpildījumā, un Iļja pats noformējis vāciņus, lai diskus varētu dāvāt saviem draugiem. Arī mēs saņemam dāvanā šos burvīgos CD. Disku tapšanai bija vajadzīga aparatūra, kuru ģimene nopirka, ņemot kredītu, kas nebūt nav viegli apmaksājams, jo vienīgais pelnītājs ģimenē ir tētis, kurš strādā Maltas slimnīcā.
Mamma Olga burtiski staro, stāstot par saviem bērniem – tie viņai esot paši mīļākie, paši jaukākie. Mammas ikdiena paiet, bērnus vadājot uz skolām, gatavojot konkursiem un, protams, darot mājas darbus.
„Nevar nedarīt, ja Dievs devis tādus talantus!” – tā viņa par saviem bērniem.
Kamēr bērni mūzikas skolā, lai velti laiku netērētu, mamma brauc uz vietējo skolu „pērļot”, dāvā bērniem prieku, gatavojot dāvaniņas citiem cilvēkiem. Olga saka, ka bērniem nav jādomā par krīzi, viņus nedrīkst nomākt ar negatīvo informāciju un negācijām. Bērniem ir jāredz un jādzird tikai labais!
Līdz ar diskiem mēs saņēmām nebeidzamo gaišumu un pozitīvismu, kas nāk no šīs ģimenes.
Mēs vēlamies, lai to sajustu arī jūs, skatoties fotogrāfes Santas Spilbergas veidoto fotostāstu un varbūt izvērtētu, kas ir svarīgāks – materiālās vērtības, pēc kurām tik ļoti dzenamies, vai dvēseles miers un bērnu dzīvesprieks.

Iļjam ir nepieciešami līdzekļi rehabilitācijai, ļoti palīdz reitterapija, kuras izmaksas sastāda ap 130,- Ls mēnesī (100,- Ls par nodarbībām un 30,- Ls ceļa izdevumi).

Neizsakāmi noderīgs Iļjam būtu kāds trenažieris, kas palīdzētu nostiprināt kājiņas, piemēram, „celiņš”, bet noteikti ar ātruma ierobežojumu, vai soļošanas trenažieris.

Kā arī šobrīd aktuāla ir vannas iegāde.

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES IĻJAS EŅĢEĻIEM:

Mūsu fotogrāfiem
kā arī:
Nadežda Ņedospasova - 13,- LVL (28.09.09.)
Aigars Rozentāls - 15,- LVL (30.09.09.)
Jūlija Stefanoviča - LVL 10,- (09.10.09.)
Viola Krapivina - LVL 20,- (12.10.09.)
Anonīms ziedotājs - LVL 100,- (20.11.09.)
Anonīms ziedotājs - LVL 25,- (04.01.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 20,- (29.03.10.) trenažierim
Kristīne Borošņeva - LVL 50,- (07.04.10.)
Taureņu akcija - LVL 1000, - ( 2010.gada jūlijs)
Lelde Gangnuse - LVL 42,- (28.06.11.)
Baiba Doveika - LVL 50,- (03.01.12.)

2009.gada novembris
Esam apmaksājuši Iļjas mammas uzturēšanos rehabilitācijas centrā Vaivari Iļjas rehabilitācijas laikā no 2. - 11.novembrim LVL 30,- apmērā.

Janvāris, 2010.
Iļjam 2.janvārī aizvedām pārtiku, dāvanas, naudu zirdziņiem. Ceram, ka pavasarī Iļja varēs doties uz Vaivaru rehabilitācijas centru.
Šobrīd meklējam viņam trenažieri - soļošanas, ar regulējamu ātrumu.

Aprīlis, 2010
Aizvedam trenažieri, par ko Iļja ir ļoti priecīgs.
Tenažiera izmaksas, pateicoties SIA "LĀSA-100" atlaidei, sastādīja 400 LVL
Paldies Holdinga kompānijai LNK GROUP un ziedotājiem par šo dāvanu!

Iļja kopā ar mammu, no 05-20.07. pabija Vaivaru rehabilitācijas centrā, samaksātā summa 752 LVL.
Paldies Holdinga kompānijai LNK Group!

Septembris, 2010.
09.09. Iļjam tika veikta ortopēdiska operācija, pēc kuras viņš vēlas doties uz rehabilitācijas centru Čehijā - Teplici. Gaidām informāciju par iespējam un izcenojumiem.
Paldies Leldei un Aigaram ar lielo atbalsta grupu, kas palīdzēja Iļjam un viņa māsām sagatavoties skolai!

Paldies tulcēm Līgai un Anitai par medicīnisko izrakstu tulkojumu!

06.01.11.
Apciemojām Iļjas ģimeni pēc svētkiem, aizvedot Ziemsvētku dāvaniņas, kuras sarūpējuši Lelde, Aigars un viņu draugi. Tajās dienās Latgalē nebija elektrības vairākas dienas, tādēļ īpaši priecīga ģimene bija par dāvanā saņemtajām svecēm :)

23.02.11.
Pavisam drīz Iļja beidzot dosies uz sen gaidīto un pelnīto :) rehabilitāciju Slovākijā. Liels, liels paldies Air Baltic par aviobiļetēm, visiem ziedotājiem, kas piedalījās "Taureņu akcijā", kā arī biedrībai "Charity.lv"
Rehabilitācija Slovākijā izmaksāja LVL 1919,-.
Milzīgs paldies Slovākijas vēstniecībai Latvijā un īpaši Adrianai Krištofikovai par palīdzību kritiskās situācijas atrisināšanā, kas bija radusies Latvijas tūrisma firmas nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanas rezultātā.

2011.gada vasara
Esam apmaksājuši Iļjas mammas uzturēšanos rehabilitācijas centrā Vaivari Iļjas rehabilitācijas laikā no 20.06. - 10.07. un reitterapijas nodarbības Iļjam kopā LVL 74 apmērā.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB