trešdiena, 2009. gada 9. septembris

Loreta

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs RomanovskisSkatoties šīs Artūra Romanovska fotogrāfijas, man liekas, es redzu skaistāko meiteni pasaulē! Tāda Loreta ir, skaista, jauna, dabiska, jauka un atvērta. Fotogrāfijās nav redzama, Loretas kaite - līkā muguriņa. Meitenei uzstādīta diagnoze – 3.pakāpes skolioze.
Mamma saka, ka pati vainīga vien esot, jo neesot pievērsusi uzmanību meitas teiktajam, ka mugura sāp, ka nosēdēt grūti, izpildīt dažādus vingrojumus grūti... mamma to visu „norakstījusi” uz smago skolas somu. Diemžēl kad atklāta slimība jau bijis krietni, krietni par vēlu. Tagad ar asarām acīs viņa saka”... par vēlu ieklausījos bērnā..”
Loreta dzīvo Daugmalē, netālu no Rīgas, vecu, sirmu egļu ieskautā mājā. Smaržo pēc rudens, āboliem un flokšiem. Mums atbraucot tuvojas lietus, Loretas mamma viesmīlīgi aicina mūs mājā un pirmais ko izdara – pasniedz mums smieklīgu, mīļu vardīti –svečturi, kuru pati darinājusi. Šī nodarbe ir viņas aizraušanās, sirds darbs un lieks santīms, kaut saka, ka laukos var iztikt ar savu darbu, paēdis vienmēr būsi. Loreta un fotogrāfs nolemj, ka dālijās fotografētās bildes varētu tapt skaistākas un dodas uz fotosesiju.
Loretai ir 15 gadi un viņas karstākā vēlēšanās ir pabeigt 9. klasi kopā ar saviem klasesbiedriem.
7.jūlijā Loretai bija paredzēta valsts apmaksāta operācija, kura tika atcelta naudas trūkuma dēļ. Vai tas nav drausmīgi, ka piecpadsmitgadīga meitene paliek ar sāpošu, līku muguru tādēļ, ka mūsu valsts nespēj palīdzēt? Grūti runāt par šīm lietām, nevienam nav noslēpums, ka mūsu, „ it kā” bezmaksas medicīna bērniem, izrādās maksas!
Par šo operāciju Loretai jāmaksā 3000 LVL.
Vecākiem tā ir milzu nauda! Nav vērts laikam domāt kāpēc un kādēļ, vienkārši jācenšas palīdzēt.
Operācija Vaivaros iespējama tiklīdz būs naudiņa, pēc tam sekos atveseļošanās kurss un rehabilitācija.
Loretai tā negribas pabeigt 9. klasi mājas apmācībā. Viņai patīk zīmēt, darboties ar sausajiem ziediem, kārtot ziedus skaistos pušķos, fotografēt, pērļot, tamborēt, lasīt grāmatas. Diemžēl visas šīs nodarbes ir tikpat kā neiespējamas, jo Loreta nevar ilgstoši sēdēt un kamēr nebūs veikta operācija, domāt par nākotni, par nākotnes profesiju, jo viņa nezin ko drīkstēs darīt, ko ne.

Palīdzēsim Loretai izlaidumā būt kopā ar saviem klasesbiedriem!

Loretas mammas vēstule:
"Muguras operācija pagaidām netiek plānota. Sakarā ar to, ka vasarā operācija Vaivaros nenotika, nonācām pie citiem speciālistiem, kuri domā, ka operācija ir jātaisa tādā gadījumā, ja nekas cits nepalīdz. Stradiņos bijām pie fizioterapeites Silvijas Būmanes, kura izmeklēja, apskatījās un izmērīja rentgena uzņēmumus un ieteica fizioterapeitisko vingrošanu. Izvēlējāmies braukt uz Iecavu pie Endijas Atavas-Čudares uz individuālo vingrošanu 2 x nedēļā (5 LVL viena nodarbība) . Silvija ieteica aiziet pie tehniskā ortopēda dr. Rusova 1.slimnīcas 25.nodaļā. Dakteris ieteica korseti. Vispār korsetes apmaksā valsts un tās gatavo Vaivaros, bet tur ir milzīga rinda, kura pašreiz esot apstājusies un skaidrības nav kad tā varētu virzīties uz priekšu. Lūdzam rast iespēju par saziedoto naudiņu apmaksāt korseti, jo gaidīt nevaram. Korsete maksā 257 LVL, no kuriem 50 LVL esmu iemaksājusi. Dr. Rusovs arī teica, ka Loretai būs nepieciešamas ortopēdiskas zolītes, cik tās maksās pagaidām nezinu.
Dziļā cieņā un pateicībā, Loretas mamma"

Tātad, šobrīd ir nolemts, ka operāciju Loretai atceļ. Korseti šodien, 21.10.09. Loretai esam apmaksājuši.
Gaidām ziņas cik varētu maksāt ortopēdiskās zolītes.
Pārējo saziedoto naudiņu novirzīsim fizioterapeitiskajai vingrošanai.
Lūdzam ziedot naudiņu vingrošanai un ortopēdiskajām zolītēm.

15.12.
Apmaksājām 6 ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, kas pateicoties Iecavas fitnesa centra "Jautrais apelsīns"vadītājai Endijai Atavai-Čudarei izmaksāja tikai 30 LVL.

MILZĪGS PALDIES LORETAS EŅĢEĻIEM:
Mūzikas galerija INQB8R - LVL 10,- (15.09.09.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (30.09.09.)
LINDALEENSHOP.COM - LVL 288,- (02.10.09.)
Anonīms ziedotājs - LVL 50, - (07.10.09.)
Maija Muskare - LVL 5,- (19.10.09.)
Nadežda Ņedospasova - LVL 10,- (21.10.09.)
Faber ģimene - LVL 246,- (11.01.10.)
SIA LNK - 500 LVL

26.07.10.
Loretai ir apmaksāta korsete (207 LVL), un ārstnieciskā vingrošana (115 LVL). Paldies "Jautrajam apelsīnam " par atlaidi! Kopējā iztērētā summa: 352 LVL no saziedotajiem 1119 LVL.

Meitene ir pabeigusi pamatskolu, turpinās mācības vidusskolā. Loreta aktīvi piedalās mūsu rīkotajos jauniešu pasākumos.

Atlikušos līdzekļus novirzīsim tālākai ārstēšanai, jo nākotnē vajadzīga būs gan vingrošana, gan ortopēdiskās zolītes.

Paldies visiem ziedotājiem !!!!!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB