pirmdiena, 2009. gada 12. oktobris

Annas Verzes audžu ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Santa Spilberga

Alises stāts par Annas Verzes audžu ģimeni


Alise ir mūsu liels palīgs, pieteikusies brīvprātīgi palīdzēt mums dažādu darbiņu darīšanā: projektu pieteikumu, vēstuļu rakstīšanā, ziedoto mantu vākšanā un izvadāšanā, jaunu ideju ģenerēšanā. Alise ir fantastiska meitene, pati rūpējas par daudzām audžu ģimenēm Latgalē. Šeit būs Alises stāsts par vienu no „viņas” ģimenēm.
Anna dzīvo Preiļu rajonā, lauku mājā un rūpējas par četriem dzīvespriecīgiem bērneļiem. Līdz septembrim viņas aprūpē bija seši bērni, taču tad divu bērnu vecākiem tika atjaunotas aprūpes tiesības un bērni atgriezās ģimenē. Annas bērni (kā viņa pati tos sauc) nāk no dažādiem Latgales rajona bērnunamiem un pie Annas dzīvo cits ilgāku, cits mazāku laiku. Sākumā paņēmusi tikai vienu bērniņu, taču tad radās doma par otru, lai vienam nebūtu garlaicīgi. Beigās bērnu pilna māja! :) Par katru no bērniem Anna stāsta ar mīlestību un sirsnību – tiek pieminētas gan labās īpašības, gan arī niķi, kas, kā jau visiem bērniem, piemīt arī šiem mazajiem delveriem.
Andrejam decembrī paliks 5 gadiņi. Paņemts no Daugavpils bērnunama kopā ar trīsgadīgo brālīti Kirilu. Sākumā latviski neprata nemaz un gāja bērnudārza krievu valodas grupiņā, taču tagad jau ir pārgājis uz latviešu valodas grupu un runā gan latviski, gan krieviski. Anna par Andreju gādīgi nosaka: „Mazais kauslītis, bet mīļš. Arī liels palīgs mājas darbos – patīk malciņu nest un māju kārtot.” Sākumā ļoti agresīvs bijis un visu tik ar kaušanos atrisināt gribēja. Tagad mainījies – redz, ka labāk var sarunāt ar vārdiem, un par to vēl arī mīļumu un uzslavas nopelnīt. Abiem ar Denisu (5 g.) patīk likt puzles, tad nu gan dažreiz iznāk ķīviņi – kurš ko liks, taču tā jau visās ģimenēs mēdz būt. Deniss nāk no Naujienas bērnunama un nu jau gadu dzīvo pie Annas. Zēns ir aktīvs un darbīgs – patīk braukt ar riteni, likt klucīšus un jau pieminētas puzles. Palīdz Annai mājas darbos – cītīgi mazgā traukus. „Mīļš puisēns”, nosaka Anna, un Deniss pienāk klāt lai iedotu bučiņu. Pēdējā meitiņa peciņa Aleksandara (6 g.) pie Annas dzīvo jau no 2 gadu vecuma. Kad meitenīte nonāca pie Annas, viņa bija vājiņa, slimīga un savam vecumam neatbilstoši sīciņa. Neatlaidīgas Annas rūpes un darbs palīdzēja meitenītei attīstīties un šogad jau uzsākt skolas gaitas. „Viss jau būtu labi, tikai grūti noturēt uzmanību un tādēļ švaki ar mācīšanos. Meitene ir īsta ūdenszāle – te jāaizskrien tur, te jāpastāsta kaut kas, te jāpasmejas, un tad jau ir aizmirsies, ka bija burtiņš jāmācās,” ar nožēlu atzīst Anna.
Uz jautājumu: „Kas pamudināja uzņemties rūpes un atbildību par bērniem?”, Anna saka tā: „Pašai savas 3 lielas meitas, vīrs nomira, man jau 54 gadi. Kur tad lai to mīlestību lieku? Kad pašas meitas auga, tad strādāju dienu un nakti un savējiem mīlestību neatdevu. Tagad to varu dot šiem bērniem, kas tik daudz jau savā mūžā izcietuši..”
Šogad lielākie puikas sāks iet bērnudārza sagatavošanas klasē, bet Aleksandra 1.klasē. Akcijā „Skolas soma” sarūpētās lietas šai ģimenē bija ļoti noderīgas un ar lielu sajūsmu aplūkotas un iemēģinātas. Liels paldies visiem, kas palīdzēja radīt prieku mazajās sirdīs!

Bērniem ļoti noderētu drēbes, apavi, īpaši ziemas - kombinezoni, cepures, cimdi, lai droši varētu izbaudīt sniegu!
Kā arī priecātos par grāmatām, attīstošām rotaļlietām - spēlēm, puzlēm, zīmēšanas piederumiem; sporta inventāru.

MILZĪGS PALDIES ANNAS AUDŽUĢIMENES EŅĢEĻIEM:

Ziedojums - LVL 22,45 (23.11.10.)
Kaspars Seleckis - LVL 100,- (27.12.10.)
Ziedojums - 35,- EUR (LVL 24,40) - (24.01.11.) - Nikolajam

2011.gada rudens
Šobrīd Annas audžuģimenē ir trīs bērniņi, no stāstā pieminētajiem ir palikusi tikai Aleksandra. Klāt nācis Nikolais (4 gadi) un Alīna (1,5 gads). Andrejs, Deniss un Kirils šobrīd atrodas pie vecākiem, kuriem ir atjaunotas aprūpes tiesības.
Mēs regulāri, apmēram 4 reizes gadā, apciemojam Latgales audžuģimenes, atvedot ciema kukulī dažādas saimniecībai noderīgas lietas: tualetes papīru, zobu pastas, zobu birstes, šampūnus u.tml., kā arī grāmatiņas, rotaļlietas, našķus u.c. jaukumus bērniem.
Septembra sākumā Annas audžuģimeni apciemoja Jūlija ar draugiem, kas atsaucās uz mūsu aicinājumu palīdzēt bērniem sagatavoties skolai akcijas "Skola sauc!" ietvaros. Tika savestas skolas mantas Aleksandrai, drēbes, apavi, našķi, rotaļlietas, grāmatas u.c. bērniem noderīgas lietas.

2011.gada decembris
Liels paldies Jūlijai un Encounter.lv dalībniekiem, kuri sarūpēja Ziemassvētku dāvaniņas un apciemoja vairākas audžuģimenes Latgalē, tostarp arī Annas audžuģimeni:

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB