otrdiena, 2009. gada 3. novembris

Artūrs

FOTOZIEDOJUMS: Santa Spilberga

Artūram ir 18 gadi un viņš savu ikdienu, kuru varētu pavadīt mācoties vai strādājot, ir spiests pavadīt gultā. Tieši pirms gada kādā no tusiņiem nevērības vai kāda „pamudināts” Artūrs izkrita pa 4. stāva logu. Trīs dienas puisis nogulēja Bauskas slimnīcā, īsti pat rentgens netika veikts, ne pienācīga izmeklēšana. Pēkšņi stāvoklis krasi pasliktinājās, un jau ceļā uz Rīgu sāka stāties Artūra sirds, bija nepieciešama mākslīgā elpināšana un tūlītēja operācija. P. Stradiņa slimnīcā operācija turpinājās 8 stundas, un mamma saka neizmērojami lielu „paldies!” dakterim Ļebedkovam par nesavtīgām rūpēm un profesionālu palīdzības sniegšanu, šim ārstam esot zelta rokas. Divus mēnešus Artūrs ļoti smagā stāvoklī nogulēja reanimācijā. 6 – 7 reizes dienā viņam stājās sirds, puisis ir pārdzīvojis apmēram 6 klīniskās nāves, neviens, ne ārsti, ne tuvinieki, neticēja, ka tik smags pacients var izdzīvot. Bet izdzīvoja! Mamma saka, ka Artūram ir kaķa sīksta dzīvība. Pēc daudzajām operācijām Artūrs lēnām atlaba, taču, kā vēlāk izrādījās, viņam bija sākusies iekšējā gangrēna.
Par spīti visam Artūrs, lai arī pārvietoties var tikai ratiņkrēslā (kurā pats īsti nosēdēt nevar, tikai piestiprināts ar jostu), nu jau var pakustināt rokas, paēst, noturēt rokās grāmatu vai kādu spēli. Protams, guļot rodas izgulējumi – ir nepieciešama regulāra kopšana un grozīšana. Speciālā gulta, pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem un centra „Ābele” darbiniekiem, ir sagādāta. Mamma asarām acīs saka, ka daudzi cilvēki jau esot palīdzējuši, paldies viņiem par to!
Mammai ir darbiņš, bet Rīgā. Tā kā izbraukāt pa nedēļu nav iespējams (jo tad visa nauda tiktu iztērēta autobusa biļetēm), viņa dažreiz dzīvo visu nedēļu Rīgā, sūtot uz mājām tikai pārtikas paciņas. Artūru tad kopj tētis, kuram nav darbiņa un arī nemaz nevarētu būt, jo Artūrs visu laiku ir jāgroza, jākopj un jāpalīdz izdarīt elementārās lietas.
Mana sirds sažņaudzas, ir tik skumji skatīties uz nelaimju izmocīto Artūru, kad norakstot personas kodu no viņa invalīda I pakāpes apliecības, uz mani lūkojas pavisam cits puisis – stalts, izskatīgs, smaidīgs un dzīvespriecīgs.
Mammas asaras acīs tā arī nenožūst, runājot par savu dēlu. Protams, varam nosodīt pašu Artūru, bet kurš gan jaunībā nav trakojis, visādas muļķības strādājis un nepareizajās kompānijās iekļuvis.
Vairāk gan laikam šoreiz gribas vainot kādu, it kā profesionālu speciālistu neizdarību, nolaidību, nezināšanu, bet tas lai paliek uz šo mediķu sirdsapziņas.
Šobrīd Artūram ir jādzer zāles, jābūt stipram un jācenšas visiem spēkiem izķepuroties. Un mēs ticam, ka tas viņam ir pa spēkam!

Mēs varam palīdzēt viņam atvieglot ikdienu, sagādājot tādas lietas kā:
- Tenas vienreizējos paladziņus
- Tenas biksītes („pamperi”) – M izmērs
- Tenas ziepītes – Wash and clean
- Putas roku un ķermeņa mazgāšanai
- Katetrus – 2 izmērs
- Zāles:
o Mydocalm 150mg
o Baclosal 25mg
o C vitamīns
o Multivitamīni/kompleksie
- Baltos jogurtus (Bio lakto, Zilonītis)
- Grāmatas
- DVD filmas – piedzīvojumu, īpaši labprāt Artūrs vēlētos redzēt jaunāko filmu par Hariju Poteru.

Ļoti nepieciešama būtu arī atkārtota rehabilitācija Vaivaru rehabilitācijas centrā.

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES ARTŪRA EŅĢEĻIEM:

Aigars Rozentāls - LVL 10,- (30.11.09.)
Venesa Freivalde - LVL 20,- (14.12.09.)
Kristīne Zavele - LVL 10,- (16.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 20,- (28.12.09.)
Kaspars Seleckis - LVL 100,- (28.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 10,- (07.01.10.)
Artūrs Kubarevs - LVL 10,- (02.02.10.)
Paldies Vinetai no Ventspils par "pamperiem" un Tenas paladziņiem un portatīvo datoru
Vineta Ločmele - LVL 20,48 Ls (18.02.11.)
Arvīds Dravnieks - LVL 36,- (17.03.11.) - Ceļu satiksmes noteikumu grāmatai un pamperiem
Vineta Ločmele - LVL 15,- (03.05.11.) - med. preču iegādei
Vineta Ločmele - LVL 15,- (26.05.11.) - med. preču iegādei
Vineta Ločmele - LVL 15,- (11.07.11.) - med. preču iegādei
Vineta Ločmele - LVL 15,- (29.09.11.) - med. preču iegādei
Vineta Ločmele - LVL 15,- (02.11.11.) - med. preču iegādei
Vineta Ločmele - LVL 15,- (02.12.11.) - med. preču iegādei
Anonīms ziedojums - LVL 5,- (09.02.12.)

02.02.10.
Apciemojām Artūru Vaivaru rehabilitācijas centrā. Artūrs ir krietni žirgtāks, spēcīgāks, pilns apņēmības turpināt mācības un meklēt darbiņu interneta vidē. Ļoti vēlas portatīvo datoru, lai to visu varētu darīt! Februāra beigās brauks mājās. Mēs mēģināsim iekārtot sadzīves lietas tā, lai viņam būtu vieglāk pārvietoties (dzīvoklī), varbūt pat mainīt dzīvokli (jo šobrīd viņš dzīvo 2jā stāvā), līdz ar to nav praktiski nekādu iespēju pašam ratiņkrēslā izbraukt pastaigā vai uz veikalu. (dators sagādāts, paldies Vinetai no Ventspils)

09.03.10.
Veselības problēmu dēļ, Artūrs atkal pabija Stradiņu slimnīcā, taču tagad stāvoklis ir stabilizējies un viņš pošas mājās. 12.03. Artūru pārvedīs no Vaivaru rehabilitācijas centra uz Bausku - mājām. Esam apmaksājuši transportu (130,- Ls). Tiksimies Bauskā ar soc darbinieci, speciālistu no Vaivaru rehabilitācijas centra, lai izlemtu kā Artūram palīdzēt turpmāk.

23.04.10.
Artūram ir iegādāts "stienis", kas palīdz piecelties gultā sēdus par 72 LVL un apmaksāta zobārsta vizīte par 33,60 LVL

30.08.10.
Artūrs vasarā piedalijās mūsu organizētajā nometnē "Varavīksnes". Cik tas ir iespējams, piedalās arī citos jauniešu pasākumos.
Katru mēnesi Artūram tiek apmaksāti medikamenti, pamperi, paladziņi un mitrās salvetes. Šobrīd aktīvi meklējam labāko variantu trenažierim.
Artūrs pats ir apņēmības pilns un tic, ka kādreiz staigās.

20.01.11.
Katru mēnesi Artūram tiek nodrošināti medikamenti un higiēnas lietas par kopējo summu 70 LVL mēnesī.

2011.gada februārī
Bijām ciemos pie Artūra ar fotogrāfu Valdi, aizvedām dāžādas nepieciešamas lietas - paldies Vinetai par pamperiem! Artūrs sūta lielu paldies visiem ziedotājiem un citiem labiem cilvēkiem, pateicoties kuriem viņš ir ticis tik tālu - spēj pārvietoties ratiņkrēslā un pats sevi apkalpot.


Paldies no sirds Arvīdam Dravniekam!
Arvīds iegādājās jaunu CSDD grāmatu Artūram... jo kā viņš saka ...lietota var būt arī vecāka versija, arī veciem likumiem ir tāpatiņās kā ar vecām zālēm :).... un taisnība viņam ir! PALDIES!

2011.gada jūnijs
Beidzot, beidzot Artūrs tiks pie sen lolotā sapņa - tenažiera. Mēs domājam, ka Artūra sapnis - staigāt ir piepildāms! Zinot viņa neatlaidību un centību viss ir iespējams. Paldies biedrībai Charity.lv par šo dāvanu Artūram!!!!


Paldies liels arī Vinetai par ikmēneša ziedojumu Artūram nepieciešamajiem higiēnas un medicīniskajiem izdevumiem.

2011.g. rudens
Artūrs šobrīd mācās Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, kurā mācās jaunieši ar invaliditāti.
Artūram regulāri tiek iegādātas higiēnas lietas, kā arī medikamenti. 16,95 LVL (14.10.) paldies Ilmas aptiekai par īpašajām cenām!

06.11.11.
Artūrs pirmo reizi kopā ar savu skolas biedru apmeklēja hokeja spēli! Paldies HK DINAMO un Arēnai Rīga par šo iespēju!
Paldies Indrai un Jānim par palīdzību Artūru aizvest/atvest uz spēli un nogādāt higiēnas lietas.

Paldies Janai par higiēnas lietām, kas tik ļoti nepieciešamas Artūram!


2012. gada aprīlis.  
Iegādāti medikamenti un higiēnas preces par kopējo summu 45,51 LVL.
Diemžēl šobrīd Artūrs mācības ir pārtraucis. Artūrs apmeklē psiholoģes nodarbības un iespēju robežās mūsu pasākumus. 

2 komentāri:

  1. Cik žēl, ka nevar no Tele2 piezvanīt!

    AtbildētDzēst
  2. Es noteikti palīdzēšu kā varēšu=) Diez grāmatas angļu valodā ar var(Harry Potter). =))

    AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB