piektdiena, 2009. gada 30. oktobris

Labo darbu nedēļas noslēguma pasākums

Ar sakopšanas talku Bērnu sociālās aprūpes centrā „Rīga” noslēdzās „palīdzēsim.lv” un mobilo sakaru kartes „Amigo” rīkotā akcija „Labo darbu nedēļa”.

Kas tad bija Labo darbu nedēļa?
No 19.-25.oktobrim Latvijā tika rīkota Labo darbu nedēļa. Tās mērķis – veidot palīdzēšanas kultūru Latvijā un mudināt sabiedrību labiem darbiem, parādīt, cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana un cik tā ir nozīmīga grūtākos brīžos.
Labo darbu nedēļas laikā pastiprināta uzmanība tika pievērsta palīdzībai, kuras sniegšana iespējama bez liela finansiālā ieguldījuma.

Labo darbu nedēļas laikā portālā “Draugiem.lv” darbojās „Labo darbu skaitītājs” jeb saraksts ar izdarītajiem labajiem darbiem. Nedēļas laikā tur ierakstīti 4132 labie darbi, ko paveikuši lielie un mazie visā Latvijā. Tāpat esam saņēmuši daudzas vēstules, kurās jūs gan pastāstījāt par saviem labajiem darbiem, gan lūdzāt pēc palīdzības.
Daudzi teiks – es daru labus darbus katru dienu, kāpēc man par tiem jāstāsta, jālielās citiem?
Tieši tādēļ, lai kādu iedvesmotu un mudinātu uz labiem darbiem, lai parādītu, ka izdarīt labu darbu nav nedz grūti, nedz sarežģīti.

Mums ir patiess prieks, ka ar savu ideju par labajiem darbiem esam varējuši „aizraut” tik daudz cilvēku un organizāciju. Daudzas jau ir iesūtījušas savu labo darbu turpinājumu – idejas, ieteikumus un paveicamo darbu sarakstiņu!Bet nu par pašu talku.
Laiciņš mūs lutināja ar siltu dienu, bez vēja, lietus un sniega. Apbruņojušies ar grābekļiem, tīrāmajiem līdzekļiem, ko laipni noziedoja SIA "Rembox", un putekļu lupatām, spaiņiem un birstēm, ko, savukārt, laipni noziedoja SIA "LTC Baltija", darbam gatavi bija teju vai 40 lieli un mazi talcinieki.
Bērnu sociālās aprūpes centram „Rīga” ir divas ēkas, tad nu mēs tikām sadalīti trijās grupiņās: lapu grābēji, iekšdarbu darītāji un mazie zīmētāji. Darba pietika visiem un talcinieki ar lielu prieku un entuziasmu ķērās pie darba. Palīdzēšanas prieku izjuta ikviens, īpaši jau tādēļ, ka šoreiz palīdzēja tie, kuriem ir palīdzēts līdz šim.
Arī mazākie talcinieki čakli darbojās gan ārā grābjot lapas, gan zīmējot J.Rozentāla mākslas vidusskolas pasniedzējas Lauras Kovaļevskas vadībā jaukus zīmējumus, kurus mēs dāvāsim mūsu atbalstītājiem un draugiem kā pateicību par piedalīšanos un atbalstu Labo darbu nedēļā.
Čakli strādājot izdarījām daudz. Jāsaka gan, ka ne visus darbiņus, jo ierobežoto talcinieku un laika dēļ to nepaspējām, bet nepadarītos darbus atstājām uz pavasari, kad atkal vienosimies vienā lielā palīdzēšanas talkā Bērnu sociālās aprūpes centrā „Rīga”.
Vēl darāmo darbu sarakstā palika dizaina salona „LOLOT” radošās direktores Santas Meikulanes iecerētā ideja par jaunu gaismas ķermeņu izvietošanu telpās, lai padarītu tās gaišākas un mājīgākas, un salona „Objekts” dāvāto paklājiņu ieklāšana, lai mazajām kājiņām nesaltu, būtu omulīgi un jauki.
Pēc kārtīgi pastrādāta darbiņa mūs sagaidīja pašu Bērnu nama darbinieku svaigi ceptas plātsmaizes ar āboliem, kā arī pīrādziņi un kliņģeri no „Mārtiņa Beķerejas”, gardie „Danon” jogurtiņi, vienmēr gaidītās „Laimas” konfektes un jauks priekšnesums, kuru mums sagādāja Linda Ulāne un Kalvis Kazimiraitis.
Šis noslēguma pasākums izvērsās par jaukiem, pozitīvām emocijām un labi padarīta darba sajūtas svētkiem. Visi talcinieki mājup brauca ar gandarījumu, ka šoreiz viņi ir bijuši tie, kuri palīdzējuši, un vēlmi piedalīties atkal!
Tā nu mums gāja talkā.

Labo darbu nedēļa noslēgusies, bet tas nenozīmē, ka labie darbi beigušies. Mēs aicinām ikvienu darīt labus darbus arī turpmāk, katru nedēļu, dienu, stundu un minūti. Labus darbus darīt, tas ir tik vienkārši un galvenais patīkami!

Kā vienmēr vēlamies pateikt milzīgu paldies mūsu draugiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem:

Vislielāko paldies vēlamies teikt šī projekta idejas autoriem un atbalstītājiem - „Amigo” un personīgi Elīnai Timermanei. Bez viņu palīdzības šī jaukām emocijām pilnā nedēļa nebūtu varējusi notikt!

Liels paldies mūsu informatīvajiem atbalstītājiem: portālam „Draugiem.lv”; Latvijas Radio, Latvijas Televīzijai!

Paldies:
Bērnu sociālās aprūpes centram „Rīga”
Interjera salonam „Lolot” un Santai Mekulānei
Salonam „Objekts”
J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai un Laurai Kovaļevskai personīgi
Lindai Ulānei un Kalvim Kazimiraitim
„Mārtiņa Beķerejai”
SIA „Rembox”,
SIA „Tex-Color”
SIA „LTC Baltija”
AS „Laima”
SIA „Danone”

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB