ceturtdiena, 2009. gada 12. novembris

Amigo ģimene no Misas

FOTOZIEDOJUMS: Egils Trumpe

Organizācija Palīdzēsim.lv ir uzņēmusies rūpes par vairākām trūcīgām ģimenēm Latvijā, taču šīs organizācijas darbu nastu lielākoties velk divas entuziastiskas sievietes – Ilze Skuja un Renāte Robežniece.

Arī mēs, Amigo kolektīvs, domājām, ka labprāt vēlētos sniegt atbalstu kādai no šīm ģimenēm, un tad.. Kādā tikšanās laikā Ilze un Renāte stāstīja par ģimeni no Misas, kur māte Larisa viena pati gādā par četrām skolojamām ģimenes atvasēm. Diemžēl uzņēmīgā sieviete palikusi bez darba, tādēļ nācies meklēt palīdzību no malas. Tad nu mēs, Amigo, nolēmām uzņemties rūpes par šo ģimeni, palīdzēt viņiem un piesaistīt nepieciešamo palīdzību.

Pirms nedēļas mēs – es un Egils no Amigo, kā arī Renāte no Palīdzēsim.lv – viesojāmies Misā pie Larisas Toleikas, kura viena pati audzina savus četrus bērnus: Sintiju (16), Elvi (15), Kristapu (9) un Raivi (7). Mājās vēl mīt pelēkais runcis Pipars, kurš ir liels bērnu mīlulis un īstens mājas saimnieks. Viņi visi draudzīgi dzīvo mazā un pieticīgā trīsistabu dzīvoklī Misas centrā. Lai gan nu jau māsa Sintija mājās sastopama vien pa brīvdienām, jo mācās Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, Vides dizaina nodaļā. Arī vecākais brālis Elvis ikdienā mājās nav sastopams, jo mācās Iecavas internātskolas 7.klasē.

Mazie puikas, Kristaps un Raivis, skolu apmeklē turpat Misā. Turklāt Kristaps ir īpaši talantīgs – viņš mācās gan Mākslas skolā Vecumniekos, gan apgūst trompetes spēli Mūzikas skolā. Jāatzīst, ka zīmēšanas talants manāms visiem Larisas bērniem, jo mūsu ciemošanās laikā zīmējamā burtnīca ar zīmuli bija redzama visu četru bērnu rokās.

Ģimenes mamma Larisa šobrīd ir bez darba. Iepriekš viņa strādājusi stikla plastikas ražošanas uzņēmumā, taču līdzekļu taupīšanas nolūkā daļa darbinieku atlaisti. Lai tomēr ģimenei būtu kādi ienākumi, Larisa strādā tā saucamo „simtlatnieka” darbu – tā ir valsts programma bezdarbniekiem, kas ļauj darīt dažādus pašvaldības darbus, par to saņemot stipendiju 100 Ls mēnesī. Šie nelielie ienākumi ļauj viņai vismaz nodrošināt bērnus ar pašu nepieciešamāko (ēšana, skola), taču nekam citam naudas pāri nepaliek.

Savulaik sakrāta nauda pakešu logiem. Tie nomainīti, taču ar to sapnis par remontu pagaidām ir apstājies. Lai gan, redzot dzīvokli, skaidrs, ka to ļoti vajadzētu. Tāpat visas sadzīvei nepieciešamās mantas ir savu laiku nokalpojušas – mēbeles, trauki, sadzīves iekārtas.

No Larisas uzņēmības var tikai mācīties. Nonākusi pat šādā situācijā, viņa ne brīdi nesūkstās, bet darbojas – ar biedrības „Saulgrieze” atbalstu daudzbērnu ģimenēm viņi ir pabijuši pāris ekskursijās, tikuši uz speciāliem pasākumiem. To, kas neder vai vairs nav vajadzīgs pašiem, viņa dod citām trūcīgajām ģimenēm.

Mātes uzņēmību ir iemantojis arī mazais Raivis, jo, uzzinot par ģimenes dalību Labo darbu nedēļas noslēguma pasākumā Bērnu namā „Rīga”, mazais Raivis paziņojis: „Paskatīsimies sev māsiņu bērnu namā! Viņa varēs gulēt manā gultā un arī savas rotaļlietas es viņai atdošu.”

Lai iepriecinātu mazo Raivi, Kristapu, Elvi, Sintiju un Larisu, Amigo šo sestdien (24.10.09.) piepildīs vienu no ģimenes sapnīšiem – viņi visi dosies uz Rīgu un apmeklēs kinoteātri, lai noskatītos 3D filmu. Pasniegsim arī pirmās dāvanas, ko ģimenei sarūpējuši Amigo darbinieki.

Taču šai ģimenei vari palīdzēt arī Tu:
Nepieciešams viss, kas var tuvināt viņus sapnim par izremontētu dzīvokli.
Mēbeles: gultas, dīvāns, rakstāmgalds, virtuves galds un plaukti.
Trauki.
Drēbes un apavi (puišiem: 41, 35, 37, sieviešu: 38, 39).
Sporta tērpi (sieviešu L izmērs, vīriešu M).
Veļasmašīna (sagādāta - paldies Amogo kolektīvam!).
Materiāli mākslas skolai:
Rpitogrāfi-o.1 1.0
Vatmana nebalinātais papīrs A3 A2 formāts.
Planšetes 30×30 – 9 melnas, 1 balta.
Akrila krāsas (melnais, baltais, ultramarins zilais, kraplaks sarkanais, brūnais marss, okers gaišais, citrondzeltenais, gaiši sarkano, smaragdzaļais).
Dažāda mīkstuma parastie zīmuļi.

Par palīdzības sniegšanu sazinies ar labdarības organizāciju Palīdzēsim.lv vai nogādā mantas Amigo birojā, LMT ēkā.

Ceram, šis stāsts uzrunās arī citus Latvijas uzņēmumus, un vairākām maznodrošinātām ģimenēm drīz pieteiksies gādīgi aizbildņi.MILZĪGS PALDIES MISAS ĢIMENES EŅĢEĻIEM:

Aigars Rozentāls - LVL 10,- (23.11.09.)
Venesa Freivalde - LVL 20,- (14.12.09.)
SIA "Zetcom" - LVL 100,- (03.03.10.)

15.03.10. Larisa kopā ar bērniem ir pārvākusies uz dzīvokli Iecavā, tas ir gan lētāks, gan šeit ir labāki sadzīves apstākļi. Mamma cenšas strādāt dažādus gadījuma darbiņus. Joprojām ļoti aktuāla ir pārtika un drēbes.
Jaunajā dzīvoklī ļoti noderētu putekļu sūcējs un mikroviļņu krāsns.Sintija šobrīd vairs nemācās mākslas skolā, jo ģimene nespēj nodrošināt nepieciešamos materiālus skolai.

13.01.11. Mazie puikas piedalijušies dažādās mūsu aktivitātēs, piem., atvērtajās durvju dienās JRRMV, apmeklējuši Leļļu teātra izdādes. Šovasar Elvis piedalijās vasaras nometnē "Bauskas varavīksnes", ģimene ir saņēmusi pārtikas pakas, gan no "Paēdušai Latvijai", gan mūsu krājumiem. Bērniem palīdzējām sagatavoties skolai. Arī Ziemsvētku Rūķi bija sagatavojuši dāvaniņas un ģimene pavadīja dienu Līvu Akvaparkā. Šobrīd ģimene ir atpakaļ iepriekšējā dzīves vietā Misā. Esam palīdzējuši gan ar ziedotajām mēbelēm, gan materiāliem remontdarbu veikšanai. Apmaksāts transports, lai varētu nogādāt materiālus un mēbeles dzīvesvietā.

2011.gada rudens


Akcijas "Skola sauc!" ietvaros bērni tika apgādāti ar skolas mantām. Kā arī ar drēbēm, apaviem u.c. sadzīves lietām.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB