trešdiena, 2010. gada 28. aprīlis

Rūta

FOTOZIEDOJUMS: Ilmārs Znotiņš

Rūtas mammas Angelikas dzīve pavērsās pavisam savādāka, nekā viņa to bija iztēlojusies brīdī, kad diviem viņas nu jau lielajiem dēliem piepulcējās mazā māsa Rūta.

Māsiņa Rūta piedzima priekšlaicīgi – 31.nedēļā. Tas it kā ir pilnīgi normāls attīstības posms, kad bērniņš mammas puncī jau gandrīz ir gatavs ieraudzīt lielo pasauli, taču diemžēl ne Rūtas gadījumā.

Pēc dzemdībām Rūtai galviņā bija asins izplūdums, kurš pēc nedēļas gan uzsūcās, taču atstāja sekas. Ārstu diagnoze – bērnu cerebrālā trieka.

Meitenītes attīstība ir stipri kavēta. Šobrīd Rūtai ir 1 gads un 7 mēneši, taču viņa tikai tikko ir iemācījusies rāpot. 9 mēnešos Rūta pirmo reizi apvēlās un mamma bija ļoti priecīga par šo sasniegumu, jo, lai šī apvelšanās notiktu, tika ieguldīts milzu darbs. Katra diena ir kā smaga cīņa par katru sīkumu, kas liek Rūtai progresēt un izdarīt kustības, darbības, kuras „normāliem” bērniem attīstās pašas par sevi. Ģimene dzīvo Ķegumā un 2 reizes nedēļā Rūta kopā ar mammu brauc uz Rīgu uz ārstniecisko vingrošanu, masāžām un osteopāta, 2 reizes nedēļā uz reitterapiju Baldonē.

Protams, mēs visas mammas sekojam līdzi un priecājamies par mazulīšu sasniegumiem – pirmo apvelšanos, pirmo zobiņu, pirmajiem soļiem, pirmajiem vārdiņiem, bet šādiem bērniņiem kā Rūtai tie ir smaga darba un pūliņu augļi, un prieks par paveikto ir divkāršs!

Papildus kustību traucējumiem Rūtiņai ir izteikta šķielēšana un redzes traucējumi ( +3). Rūtai būtu jānēsā brillītes, bet kurš gan var piespiest gandrīz divgadīgu jaunkundzi to darīt?! :) Lai novērstu šķielēšanu, viena no labākajām redzes centra ārstēm Dr Treija veiks operāciju, kad meitenīte sasniegs 2 gadu vecumu.

Rūtas mamma saka, ka tad, kad piedzimst vesels bērniņš, to tā nenovērtē, neseko tik ļoti līdz visiem lielajiem notikumiem, kā tas notiek slimiem bērniņiem.

Rūta sākusi rāpot, jau saka pāris vārdus: skaidri „nē” (tas ir viņas šībrīža mīļākais vārdsJ), „nekas”, „mamma”. Rūta cenšas pati ēst, kas šobrīd ar karoti vēl ir grūti izdarāms, to var piepalīdzēt ar mazajiem pirkstiņiem. Mamma ir laimīga, ka Rūtai nav ēšanas problēmu, kādas ir citiem bērniem ar līdzīgu diagnozi.

Rūtiņa ir smaidīga, visu saprot un emocionāli stipra meitene. Priecājas par to, ka ir iespēja būt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem.

„Cik asaru nav izraudāts, cik mēģināts atbildēt uz neatbildamo jautājumu „Kāpēc mums? Kāpēc ar mūsu bērniņu?” – tā asarām acīs saka Rūtas mamma, bet viņas ticība ir stiprāka par slimību...

Rūtas divi lielie brāļi – Rihards (18 gadi) un Eduards (10 gadi), ir lielākie palīgi mammai un mīļākās auklītes māsiņai. Visu mūsu ciemošanās laiku Eduards smīdina māsu, lai tā varētu smaidīga pozēt fotogrāfam Ilmāram Znotiņam, noslauka notecējušo siekalu un iesaista māsu savā „sausajā” hokeja treniņā :)

Šī brīža vienīgā mammas cerība ir vairāki rehabilitācijas kursi Ukrainas klīnikā Truskavecā. Latvijā nav tik lielu iespēju kā plašajā Ukrainā, šeit tiek pielietota īpaša metode, kuru pie mums nepraktizē. Meitenes gatavojas ceļam jau 27.janvārī un būtu priecīgas, ja septembrī varētu doties turp atkal. Vislabāk būtu, ja Rūta varētu aizbraukt uz Ukrainu 3 reizes.

Neviens, protams, nevar apgalvot, ka tieši šī ir labākā klīnika, ka tieši šeit Rūtai palīdzēs un progress būs daudz ātrāks un sekmīgāks, taču mamma to jūt ar visu savu sirdi un tic. Viņa ir sazinājusies gan ar pašu ārstniecības iestādi, gan mammām no Latvijas, kuras ar saviem bērņukiem jau pabijušas Truskavecā, un mums jāsaprot, ka šīs šobrīd ir mammas vienīgais gaismas stariņš cerot, ka viņas meitiņa beidzot staigās, skries un runās kā visi bērni.

Rūtas ģimene varbūt šoreiz neatbilst mūsu pamat kritērijiem – nav nedz trūcīgi, nedz mazturīgi, taču mūsu moto ir – palīdzēt grūtībās nonākušiem bērniem – un tā arī cenšamies darīt, jo šāda nelaime var piemeklēt ikvienu no mums. Tu vari būt bagāts vai nabags, taču, ja tavs bērns ir slims un vajadzīgie līdzekļi viņa ārstēšanai ir nepieciešami tik milzīgi, ka nevari pats to vairs atļauties, ir jālūdz palīdzība citiem.

Rūtas mamma saka lielu paldies ģimenes draugiem, kuri iesāka vākt līdzekļus un uzrunāja arī mūsu organizāciju. Nekas neesot tik grūti kā lūgt otram palīdzību, bet viņas vārdi, man šķiet, ir zelta vērti: „Ticu, ka Dievs katram ieliek sirdī palīdzēt otram!”

Valsts svētkos, 04.maijā Rūta atkal brauc uz Ukrainu. Nepieciešami 1295 LVL rehabilitācijas kursam no 05.05.- 17.05.10.

Mēs varam palīdzēt!

Vēstule no Rūtas mammas ( 19.04.10.)
Rūtiņa joprojām ar grūtībām rāpo, celties kājās vēl nemāk. Gudrāka gan daudz palikusi, visu saprot, jārunā krieviski lai nesaprastu sarunas par konfektēm vai knupīšiem :) Atkārto apmēram 20 vārdiņus. Ļoti ceru, ka šī reize Ukrainā būs ar lielākiem panākumiem. Tāpat braucam vingrot un uz zirgiem 2reiz nedēļā

Ārstniecības kurss (13 dienas) Ukrainas klīnikā Truskavecā izmaksā 1850 EUR
Uzturēšanās 63 EUR diennaktī, tātad kopā: 2669 EUR = apmēram 1870 LVL
Trīs šādi ārstniecības kursi izmaksā 5610 LVL. Uz šo brīdi savākti 700 LVL.
Vēl nepieciešamā summa: 4910 LVL

Pateicoties "Taureņu projektam", kas norisinājās no 14.6.10. - 12.07.10. t/c MOLS Rūta varēs vēl vienu reizi aizbraukt uz Truskavecu. Savāktie līdzekļi 2000 LVL

Palīdzēsim!!!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: 0,00- LVL (no LVL 3483,96,- ; 11.10.07.2010*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

MILZĪGS PALDIES RŪTAS EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedojums - LVL 44,- (21.12.09.)
Rūta Īzāka - LVL 15,- (21.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 5,- (21.12.09.)
Ilze Zepa - LVL 20,- (21.12.09.)
Anonīms ziedojums - LVL 205,- (22.12.09.)
SIA MEGAZIN - LVL 800,- (23.12.09.)
Kaspars Seleckis - LVL 100,- (28.12.09.)
SIA GSK darbinieku Ziemassvētku pasākumā saziedotie līdzekļi - LVL 100,- (27.01.10.)
Eva Vēvere - LVL 30,- (12.02.10.) - mīļai mazai Rūtiņai. Māmiņai izturību, dzīvesprieku. Vēlu veiksmi!
Anonīms ziedotājs - LVL 1749,- (30.04.10.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (31.05.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 15,- ( 30.07.10.)
Kaspars Seleckis - LVL 50,- (27.12.10.)

20.janvārī uz Truskavecu pārskaitījām 2664 EUR (1902,96LVL + 14,- LVL(komisija))

01. maijā uz Truskavecu pārskaitījām 1317 LVL

27.01.10 Rūta šobrīd kopā ar māmiņu ir ceļā uz Ukrainas klīniku Truskavecā. Gaidīsim ziņas kā viņām tur klājas.

01.02.10. Vēstule no Rūtas mammas:
Mums šodien ceturtā diena klīnikā. Vingrošana un viss pārējais notiek pret pašas gribu un ar raudāšanu. Bet dakteri zin , ko dara:) Ar lielākiem bērniem var sarunāt, bet divgadnieki visi raudot. Ticu, ka mums tas viss nāks par labu !!! Dakteris teica, ka Rūtas gadījumā ideāli būtu atbraukt 4reiz gadā, ik pēc 3mēnešiem. Tāpēc šodien pierakstījos uz 21.aprīli, jo rindas esot garas. Tagad kopā esot 130 bērni. Attieksme šeit ir brīnišķīga! Numuriņš skaists, ēst var cik gribās :) Rūtai daudz draugu - Žeņa, Miša, Aņa, Ksjuša utt. :))) , iemācīsies krievu valodu! Gandrīz visi šeit brauc ne par savu naudiņu, bet ar fondu palīdzību. Man prieks, ka satiku Jūs, "palīdzēsim" !!! Paldies visiem ziedotājiem !!!

22.02.10.
Esam atgriezušās no Ukrainas. Mums tur ļoti patika! Rūta vingroja ar asarām, bet ticu, ka tas viss nāks par labu un Dievs viņu piecels kājās!!! Ļoti gudri ārsti un brīnišķīga attieksme pret katru mazuli!
Tagad Rūtiņa rāpo, palikusi daudz stabilāka, mazinājies tonuss kājiņās un rociņās. Ļoti daudz grib runāt savā valodiņā. Smuki staigā, pieturot aiz rociņām!
Ceru, ka uz 2 dzimšanas dienu 5.martā parādīs mammai un tētim kaut ko jaunu!!! Maijā un augustā jābrauc vēl. Dakteri iesaka kursu ik pēc trīs mēnešiem, tad var sagaidīt labus rezultātus.
Liels PALDIES katram, kurš mums palīdzēja un deva iespēju nonākt tuvāk
pilnīgai Rūtiņas dziedināšanai!!!
Redzot Ukrainā pārējos bērniņus, sapratu, ka mana Rūta ir visveselākā. Un vēl - katru dienu pateicieties Dievam par savām ģimenēm un veselību, jo tā PATIEŠĀM ir Dieva žēlastība, ka bērniņi dzimst veseli!!!


Turpināsim ziedot, lai Rūtiņa var maijā doties atkal uz klīniku!!!!

10.05.2010.
Mēs jau piekto dienu Truskavecā. Šoreiz Rūta saprot, kad stāstu, ka dakteri viņai palīdzēs. Tikpat kā neraud.
Vingrošanai, masāžām, gaismas terapijai, vibromasāžai un mugurkaula korekcijai klāt nākusi locītavu mobilizācija. Tur gan paraud, nepatīk.
Dzīvojam labi. Uzlabojumi - Rūtai labāks miegs dienā un naktī noguļ bez pamošanās. Ļoti ceru sagaidīt acīm redzamus rezultātus, lai ir ko rakstīt dakterim atskaitē! :)

Rūtiņa sūta sveicienus no Truskavecas!09.10.2010.
Uz rehabilitācijas centru „Adeli” , Slovākijā tika pārskaitīti 2634,11 LVL par procedūrām un dzīvošanu

Paldies Air Baltic par ziedotajām aviobiļetēm, lai Rūta un viņas mamma varētu nokļūt Slovākijā!!

14.10.2010.
Rūta šobrīd atrodas rehabilitācijas centrā „Adeli”, Slovākijā
Šeit vēstule no Rūtas mammas:
Esam laimīgi tikušas galā. Rūta jau vingro un drusku arī raud...
Tik vienreizīgu attieksmi es vēl neesmu redzējusi, kāda ir šeit! Ar katru bērnu vienlaicīgi strādā 4 fizioterapeiti, divas stundas vingrina Adeli kostīmā. Stāv uz galvas :) , dzied dziesmas, slauka asaras un visādi cenšas, lai Rūtai tas viss patiktu. Vēl ir skābekļa terapija, refleksu terapija, masāža, sildīšana, manuālā terapija, mikrologopēds. Visi ir ļoto laipni. Pilna klīnika ar vāciešiem un itāļiem. Apmēram 60 bērnu.
Ticu, ka mums izdosies iemācīties kaut ko jaunu.
Paldies par palīdzību!!!

27.10.2010.
Vēstule no mammas:
Esam veiksmīgi atlidojušas, Rūta laimīga mājās. Tētim klēpī vien sēž.
Jau esam atsākušas ierastās nodarbības, vingrošanu, reitterapiju.
Mums ļoti, ļoti tur patika, īpaši jau Rūtai. Jau ceturtajā dienā 7:40 ieejot vingrošanas zālē Rūta man saka: Mamma - kafiju - atā! Tā līdz 10 katru dienu atdevu savu Rūtu gādīgajās fizioterapeitu rokās. Brīnos, cik veiksmīgi savāktas komandas - visi bez izņēmuma ir ārkārtīgi mīloši un laipni! Žēl, ka Latvijā par šo klīniku ir tik maz ziņu. Cālī nekur nevaru atrast diskusijas par šo centru. Ja būs iespēja, brauksim tikai uz turieni.
Ārstēšana ir klasiska, vingrošana pēc Bobota metodes, tikai Adeli kostīmā. T.i. muskuļu slodze tiek palielināta. Viens tētis gribēja pamēģināt, uzvilka. Pastaigāja uz trenažieru celiņa 20 minūtes, vairs nevarēja, jo liela slodze.
Sapratu, ka visas nodarbības bērns var veikt bez raudāšanas, un tas ir svarīgi, jo raudot palielinās spastika un maz jēgas.
Rūtai samazinājās siekalu tecēšana par apm. 80%. Tas ir ļoti daudz. Tas nozīmē, ka terapija darbojas.
Noslēguma pasākumā Rūta dabūja medaļu un diplomu. Arī mamma - par izturību. Visiem vecākiem par brīvu masāža (2x).
PS Gandrīz viss personāls runā krieviski (arī angliski) - pateicoties kādreizējai Padomju iekārtai :)

Vēstule vecākiem:
It is difficult to overcome scepticism of many doctors. School medicine often does not provide no space for effective therapies. Families are often reliant on information exchange among eachother.
If the Adeli Rehabilitation helped your family member one more step ahead - it will do the same to another family.
We cannot wait till the Adeli Theraphy is going to be recommended by school medicine. Earlier we do the teraphy more can we achieve.
We wish you all the best and a lot of success with your exercises at home.
Your Adeli team

01.02.2011.
Vecāku uzņēmība ir apbrīnojama! Rūta šodien lido uz Minheni, kur viņai ir
bērnu neiroortopēda vizīte, kurš uz īpaša datora nolasīs abu pēdiņu īpatnības, lai varētu izgatavot individuālas mikrosensorās zolītes.
Lielum lielais paldies AirBaltic par avio biļetēm!!!!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB