piektdiena, 2010. gada 15. janvāris

Agnese

FOTOZIEDOJUMS: Lauris Vīksne

Agnese mūs sagaida ratiņkrēslā, plati smaidīdama. Ciemiņi šajā lauku mājā parādās reti, tādēļ ir mīļi gaidīti un tiek ļoti labi uzņemti. Jau no dzimšanas Agnesei liegta iespēja staigāt. Viņa bez palīdzības nevar nostāvēt uz kājām, ikdienā sēž ratiņkrēslā vai ar grūtībām pārvietojas ar staiguli. Bieži vien mokās asās sāpēs. Diagnoze – kreisās kājas gūžas galviņas deformācija. Tā ir jāmaina. Operāciju plānots veikt 2010. gada vasarā, bet līdz tai nepieciešams iziet ārstniecisko kursu Vaivaru rehabilitācijas centrā, lai līdz operācijai mazinātu sāpes un tādējādi varētu cerēt uz veiksmīgu operācijas rezultātu. Ārstnieciskajam kursam nepieciešami 930 LVL (31 LVL dienā). Ģimenei tādas naudas nav.

Jau kopš 7 gadu vecuma Agnese dzīvo tikai divatā ar tēvu. Māte meitu ievietojusi sanatorijā un vairāk par viņu nav interesējusies. Tēvs meitiņu izņēma no sanatorijas un no tā laika gādā par viņu. Agneses tēvs ir apņēmības pilns redzēt, kā meitiņa pati savām kājām varēs staigāt un varbūt pat spēs pabeigt vidusskolu, bet tas tikai vēl sapnis, kurš iespējams realizēsies tikai tad, ja Agnesei būs iespējams izārstēties. Viņš jau dažnedažādi mēģinājis meklēt palīdzību – griezies gan valsts iestādēs, gan pie augstām amatpersonām, gan presē, bet pagaidām bez rezultātiem. It īpaši tagad, kad Agnesei jau 21 gads, palīdzību atrast ir aizvien grūtāk. „Es tik viegli nepadošos un, kamēr vien varēšu, darīšu visu, lai Agnese sāktu staigāt!” apņēmības pilns piebilst Agneses tētis.

Ģimene dzīvo trūcīgi. Tēvs strādā dažādus gadījuma lauku darbus, lai nopelnītu papildu naudiņu, bet patstāvīgu darbu nemaz nemeklē, jo nevar taču meitu pavisam vienu atstāt, lai brauktu uz pilsētu strādāt. „Kas gan par meitu tad parūpēsies?”.

Pie sienas pielīmēts Ērika Gruzniņa plakāts – tētis rāda un stāsta, ka pie viņa rokas Agnesīte pat gandrīz staigāt sākusi (viņi pat dažas reizes ir tikušies). Viņš ir Agneses elks, viņa zina visas viņa dziesmas no galvas. Agnese samulsusi pasmaida. Vēl Agnesīte labprāt liek puzles. Veselu kaudzi saliktu un kārtīgi salīmētu pužļu tēvs izvelk no gultas apakšas. „Esmu salikusi puzles pat ar 3000 gabaliņiem!” lepni piebilst Agnesīte.

Jā, pacietības viņai pietiek, un pati arī atzīst, ka viņai patīk tādas lietas darīt, kas viņas vecuma jauniešiem liekas garlaicīgas – puzles likt, mozaīkas, galda spēles. Un vēl viņai patīk dziedāt, bet galvenais rakstīt dzejoļus. Sirds sažņaudzas, lasot dzejoļus, kurus Agnesīte pati sarakstījusi:

Uzdāvini!

Man vienu baltu rozi,
Mēness gaismu,
Man savu smaidu,
Man vienu saules staru,
Lai es kļūtu laimīga!

Man vienu sarkanu neļķes ziedu,
Man vienu pavasara nakti,
Man vienu spožu zvaigzni,
Man zilas debesis,
Lai es kļūtu laimīga!

Man vienu egles zaru,
Man vienu svecītes liesmiņu,
Man atmiņu dārzu,
Man vienu sniegputeni,
Lai es kļūtu laimīga!

Tā gribētos, lai Agnesīte kļūtu laimīga. Viņa būtu laimīgākais cilvēks uz pasaules, ja tikai varētu staigāt. Tad viņai pavērtos visa plašā pasaule. Agnese piebilst, ka viņai ļoti gribētos mācīties tālāk, ja tikai varētu staigāt. Galvenais, ka nepieciešams tikai iziet ārstniecisko kursu Vaivaru rehabilitācijas centrā un viena operācija, un tad Agneses sapņi varētu sākt piepildīties.

LIELS LIELS PALDIES VISIEM ZIEDOTĀJIEM, PAR IESPĒJU AGNESĪTEI DIVAS REIZES PABŪT VAIVARU REHABILITĀCIJAS CENTRĀ!
MILZĪGS PALDIES AGNESES EŅĢEĻIEM:
Sanda Tūtere - LVL 5,- (19.01.10.)
Ilva Utāne - LVL 25,- (20.01.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (04.02.10.)
Aigars Rozentāls - LVL 15,- (26.04.10.)
Didzis Zariņš - LVL 30, - (09.07.10.) - ziedojums Agnesei no Madonas puses
LNK group
Jevgēnijs Durnovs - LVL 50,- (05.01.12.)

27.01.10.Pateicoties mūsu atbalstītājiem, šobrīd Agnese jau atrodas Vaivaru rehabilitācijas centrā, taču līdzekļi būs nepieciešami arī turpmāk, tādēļ turpinām ziedojumu piesaisti Agnesei.

Paldies Sandai par daudzajām puzlēm, kuras nogādāsim Agnesei uz Vaivariem, lai garie ziemas vakari nav tik vietntulīgi!

04.03.10.Vēstule no Agneses
Labvakar, te Jūs patraucē ar savu vēstulīti Agnesīte no Madonas puses. Jūtos patreiz labi, intensīvi braukāju uz Madonas slimnīcu vingrot, mācos staigāt pie rokas tētim pa māju. Man tētis nopirka trenažieru, lai varētu pa māju locīt kājas.Tā turos, neslimoju. Man būtu Jums tāds jautājumiņš. Kad tagad man būs cerības saules stariņš tik manā sapņu pilī, kur man ļoti patika, veselība gāja uz labo pusi? Gaidīšu Jūsu atbildi. Sveicieni Lindai B. no manis. Ar cieņu Agnesīte.

15.04.2010.Apciemojām Agnesi Vaivaru rehabilitācijas centrā. Agnese atgūst spēkus jau otro reizi šogad. Nogādājām Agnesei Sandas dāvātās puzles, tās kuras neaizvedām pirmajā reizē :)

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB