otrdiena, 2010. gada 19. janvāris

Dairis, Dainis un Vita

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Strokins

Netālu no Stelpes ziemīgi sniegainā dienā apciemojām vēl vienu ģimenīti. Šajā ģimenē aug 3 bērni: Dairis (3), Dainis (10) un Vita (13).

Norunājot, kuru dienu varam paciemoties pie šīs ģimenes, no mammas saņemu īsziņu, ka viņiem neērti palīdzību lūgt, jo nedz vajadzības, nedz likstu nav tik daudz, kā LNT labdarības akcijā „Eņģeļi pār Latviju” redzētajiem bērniņiem. Saku, ka aizbrauksim, parunāsimies, tad jau kopīgi izdomāsim, kā varam līdzēt.

Protams, salīdzinot ar citām mājām, šeit nav tik ļoti spiedīgi un grūti apstākļi. Māja, kaut prasās pēc remonta, ir pašiem sava, bērni paēduši un iztikas līdzekļi arī uz šo brīdi ir salīdzinoši pietiekoši. Taču, diemžēl, lielāko daļu ienākumu „aprij” mājas kredīts. Pašām nepieciešamākajām lietām pietiek, taču kurš gan zēns nesapņo par mašīnu, kas vadāma ar pulti un meitene par košu kleitu!?

Mazajam pastarītim Dairim ir redzes problēmas un viņš regulāri tiek vests uz Redzes centru pārbaudīties. Dr Treija uzmana puisēnu, jo viņa diagnoze ir „agresīvā retinopātija”, kas nozīmē, ka jebkurā brīdī actiņai var pārklāties tīklene.

Mamma stāsta, ja bērni neslimojot, varot iztikt tīri labi, jo vīrs saņem bezdarbnieka pabalstu, pašai ir darbiņš vietējā zemnieku saimniecībā, kur viņa slauc gotiņas.

Vitai gan katru pavasari esot problēmas – deguna dobuma iekaisums, kad viņa nonākot slimnīcā, un tad gan ar līdzekļiem esot tā pašvakāk…

Tā kā tuvojās Ziemassvētku laiks, atvedām rūķu sarūpētās dāvaniņas. Mazais Dairis priecājās par svecīti, kuru var ieslēgt un atkal izslēgt, brīžiem viņš to mēģināja nopūst, par ko mums pieaugušajiem liels prieks. Vēl Dairi ļoti interesēja fotogrāfa Andreja Strokina fotoaparāts, par tādu dāvanu gan puika būtu priecīgs J

Ģimene ir ļoti jauka un centīga, lai ar maziem līdzekļiem, bet bērni tiek skoloti, vesti uz pulciņiem: Dainis – uz tautas dejām, Vitai patīk dziedāt, dejot( hip-hopu), zīmēt. Mazais gan vēl pagaidām pa mājām dzīvojas.

Jautāju, kas būtu ģimenei nepieciešams, taču mamma ir ļoti pieticīga un saka, ka vienīgais, kas būtu ļoti labi, ja būtu veļas mašīna. Tomēr man izdodas vēl dažas vajadzīgās lietas izvilināt:

- veļas mašīna
- saimniecības lietas
- trauki
- dators (Vitai ir sliktas atzīmes datorzinībās, jo mājās nav datora (!)
- skolas lietas
- apģērbi, apavi
- pārtika
- Dairis (3gadi) 98-104cm, 27.-28. izm
- Dainis (10 gadi) 145 cm, 37. izm
- Vita (13gadi) 150 cm, 36./37. izm

Palīdzēsim!

Bērni ļoti priecājās par iespēju apmeklēt „Putnu balles” Ziemassvētku koncertu!

Paldies „Putnu ballei” par iespēju ”mūsu” 40 bērniem dziedāt līdzi tik iemīļotām dziesmām!MILZĪGS PALDIES DAIRA, DAIŅA UN VITAS EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedojums - LVL 10,- (27.01.10.)
Ilva Utāne - LVL 25,- (19.02.10.)
Anonīms ziedojums - LVL 10,- (07.04.10.)
Gundega Dūduma - Ozola - LVL 100, - ( 23.08.10.)

23.08.10.

Dainis un Vita pavasarī un vasarā ir piedalījušies vairākos mūsu organzētajos pasākumos: JRRMV atvērto durvju dienās, noskatījušies 2 multfilmas Cinemon kinoteātrī, ir vakcinēti pret ērču encefalītu un piedalījušies aktīvās atpūtas pasākumā pie jūras. Diemžēl nesanāca ņemt dalību nevienā no vasaras nometnēm (Dainis piedalijās Skolēnu Dziesmu un deju svētkos, Vita - pabija Norvēģijā), taču turpmākos mūsu organizētos pasākumus jauniešiem, viņi grib apmeklēt ar prieku!

22.11.10.
Vakar ciemojāmies pie Daira, Daiņa un Vitas. Divas zviedru dāmas bija sarūpējušas dāvaniņas (apģērbu, ziemas apavus, saldumus, higiēnas preces, rotaļlietas) tieši šai ģimenei. Bērni bija tik priecīgi, jo visas atvestās mantas derēja kā uzlietas!

2011.gada rudens
Dainis un Vita ir aktīvi mūsu izveidotā "Jauniešu klubiņa" dalībnieki, piedalās semināros, ekskursijās u.c. attīstošos un integrējošos pasākumos.
2010.gada beigās Dainis ar Vitu pirmo reizi mūžā bija uzkāpuši uz kalna slēpēm, Dainis izmēģināja savus spēkus arī uzkāpjot uz dēļa! Stastu par šiem neaizmirstamajiem piedzīvojumiem var izlasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2011/01/jauniesu-klubins-zagarkalna.html
Vasarā piedalījās mūsu rīkotajā nometnē "Viss ir tavās rokās!", stāstu par nometni var izlasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2011/07/vasaras-nometne-jauniesiem-viss-ir.html.


Visi bērni regulāri tiek aicināti apmeklēt mūsu rīkotos pasākumus: Leļļu teātra izrādes, koncertus, HK Dinamo spēles u.c. Dainis ar Vitu ņēma aktīvu dalību akcijā "Labo darbu nedēļa" gan apmeklējot dzīvnieku patversmi Ulubele, gan paši darot labus darbus - palīdzot citiem.


2012. gada, aprīlis.  
Dairim iegādātas brillītes par summu 30 LVL. Abi lielākie bērni regulāri piedalās mūsu rīkotajās izglītojoši-motivējošajās aktivitātēs. 
Vitai apmaksāti medicīniskie izdevumi par summu 10 LVL . 

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB