trešdiena, 2010. gada 27. janvāris

Herberts un viņa brālīši

FOTOZIEDOJUMS:Andrejs Terentjevs

Patiesībā mūsu stāsta varoņi ir četri – četri smaidīgi, draudzīgi brāļi: Atvars (16 gadi), Edijs (12), Herberts (9) un Daniels (4). Visi šobrīd dzīvo Bauskā, nesen pārvākušies no Gailīšu pagasta uz īrētu dzīvoklīti, mamma saka, lai būtu lielākas iespējas bērnus izvadāt uz dažādiem pulciņiem un skolām. Lielākais puika palicis mācīties vecajā skolā, bet Edijs un Herberts mācīsies Bauskā.

Mums ciemojoties, mājās ir trīs jaunākie brāļi, sasēdušies vienā dīvāniņā, ļoti gaidījuši fotogrāfa un ciemiņu atbraukšanu.

Herberts ir vājdzirdīgs. Puisēnam četru gadu vecumā ieoperēts dzirdes implants, un tikai tad puisēns sāka mācīties runāt. Šobrīd viņa valodiņa attīstījusies jau tiktāl, ka viņš veido teikumus. Protams, nav vēl precīzas izrunas, galotnes vārdiem pazūd, bet puisītis cenšas.

Mamma stāsta, kad piedzimis mazākais brālis – Daniels, viņa cerējusi, ka abi puikas vienā laikā mācīsies runāt un būs viena attīstība, taču diemžēl Herbertam ceļš uz pilnīgu valodas apguvi ir grūtāks un sarežģītāks.

Lai dzirdes implantiņš varētu darboties, tam ir vajadzīgas baterijas, kuras tad arī bija lielākais lūgums no mammas puses. Jau braucot ciemos pie Herberta, mums „ciema kukulī” līdzi bija baterijas, kuras laipni atvēlēja medicīnas sabiedrība „RAL”, kura palīdz jau diviem vājdzirdīgiem bērniņiem – Raivim un Lindai.

Herbertu gaida lielas pārmaiņas, jo vecāki, konsultējoties ar Dzirdes centra ārstiem, nolēmuši, ka Herberts turpmāk mācīsies „parastajā” skolā, Bauskā. Mamma uzskata, ka, apmeklējot Valmieras vājdzirdīgo bērnu interenātpamatskolu, valodiņas attīstība kavējas, ka viņš mācās runāt tikai zīmju valodā un nemaz necenšas runāt pats.

Mazais brālītis Daniels, kurš, mums atbraucot, kopā ar brāli Ediju, kautrīgi izskata atvesto dāvanu maisu, pēc brīža jau atdzīvojas un strādā delverības. Daniels kopš divu gadu vecuma slimo ar I tipa cukura diabētu, viņš ir atkarīgs no insulīna injekcijām. Katras divas stundas viņam ir jāpārbauda cukura līmenis organismā un jāveic injekcijas. Mums klātesot, pats paņēma mērīšanas aparātu, iedūra sev pirkstiņā un noteica cukura līmeni. Tas mani šokēja, jo nekad nebiju redzējusi, kā tiek noteikts cukura līmenis un vēl jo vairāk, ka to dara mazs puisēns. Es nevaru iedomāties, kādi ir viņa pirkstiņi, ja katras divas stundas ir jādur pirkstā un vēl jāpaspiež pirkstiņš, lai asintiņas vairāk iztecētu uz testera...

Mamma nestrādā, jo Danielu nevar atstāt bez uzraudzības, un arī bērnu dārzā viņš iet nevar, jo diemžēl nav neviena, kas tur varētu uzņemties rūpes par šo mazo ķiparu, kuram ir nepieciešamas tik biežas pārbaudes un injekcijas.

Tētis ir izbijis robežsargs, arī bez darbiņa. Sešu cilvēku ģimene šobrīd dzīvo, iztiekot no pabalstu naudiņām, kas ir 277 LVL mēnesī. Dzīvokļa īre, ieskaitot komunālos pakalpojumus, izmaksā 180 LVL. Parēķiniet paši, kas paliek pāri?!

Jautāju, kāpēc visi puikas ir mājās, jo Edijs taču varētu iet skolā. Mamma stāsta, ka, tā kā esot pārvākušies un pēc Jaunā gada Edijs apmeklēs citu skolu, tas nozīmē, ka darba burtnīcas atkal jāpērk jaunas. Vai tas nav vājprāts, ka mums ir šāda izglītības sistēma!? Lai Edijs varētu uzsākt mācības, nepieciešami turpat 30 LVL! Mamma gaida pabalstu un tikai tad Edijs varētu doties uz skolu. Lai palīdzētu Edijam uzsākt skolas gaitas jau nākamajā dienā, dodamies kopā ar viņu uz veikalu pēc darba burtnīcām.

Kamēr iepērkamies veikalā, fotogrāfam Andrejam Terentjevam izdodas „noķert” foto mirkļus no puišu ikdienas.

Ceram, ka tētim izdosies atrast darbiņu un nodrošināt ģimeni ar sadzīves lietām, taču pati lielākā šī brīža problēma un vajadzība ir FM sistēmas dzirdes implants Herbertam, kurš izmaksā 1120 LVL.

Lai uzlabotu valodas izšķiršanas kvalitāti, būtisks nosacījums ir fona trokšņa un attāluma barjeras no runātāja uz klausītāju samazināšana, tāpēc Herberta gadījumā nepieciešama frekvenču modulācijas iekārta (FM sist.) kombinācijā ar kohliāro implantu (kurš jau viņam ir un to apmaksā valsts). Sistēmas kopējās izmaksas ir 1120 LVL, kuru diemžēl valsts nekompensē. Vecākiem šādas naudiņas nav.

MILZĪGS PALDIES HERBERTA UN VIŅA BRĀLĪŠU EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedotājs - LVL 24,- (29.01.10.)
Ilva Utāne - LVL 20,- (03.02.10.) - pusdienām Herbertam
Anonīms ziedojums - LVL 26,- (08.02.10.)
Jūlija Stefanoviča - LVL 15,- (11.02.10.)
Nadežda Ņedospasova - LVL 10,- (15.02.10.)
Anonīms ziedojums - LVL 20,- (05.03.10.)
Aigars Rozentāls - LVL 15,- (29.03.10.)
Ingas Bleieres un Raphael Vogrig ģimene ar draugiem - EUR 1600 (20.07.10)

15.03.10.
Tika piesaistīts vietējais soc dienests, lai palīdzētu ģimenei, kura šobrīd ir palikusi bez tēta. Mammai uzdots atrast lētāku dzīvokli, lai līdzekļi tiek izlietoti nevis īres nomaksai, bet pārtikai bērniem.
Esam apmaksājuši Herbertam 2 mēnešus pusdienas, iegadājušies pārtiku. Pateicoties medicīnas sabiedrībai RAL, Herberts regulāri tiek apgādāts ar baterijām implantam.
Puikām joprojām ļoti nepieciešams ir dators!

21.07.10.
Pateicoties Ingas Bleieres un Raphael Vogrig ģimenei un draugiem, Herbertam ir iegādāta frekvenču modulācijas iekārta (FM sist.) Puisēns vēlas pēc iespējas ātrāk uzsākt skolas gaitas, jo tagad viņš dzirdēs un varēs uztvert skolotājas stāstīto bez blakus trokšņiem. Vasaras mēnešos Herberta sarunvaloda ir uzlabojusies un visa ģimene priecājas, ka atsākoties skolai Herberts varēs pilnvērtīgi mācīties kopā ar klasesbiedriem. Sirsnīgs paldies Ingai, viņas ģimenei un draugiem par šo iespēju - Herbertam dzirdēt un uztvert svarīgāko!

19.12.2011.
Esam saņēmuši lūgumu no Herberta ģimenes, sniegt atbalstu dzirdes aparāta detaļas remontam, kas sastāda 35 LVL.
Katru mēnesi Herberts saņem baterijas dzirdes aparātam, par ko liels paldies medicīnas sabiedrībai R.A.L. !!!!

21.12.11.
Milzīgs paldies Gintam Kronbergam par ziedojumu - 35 Ls!


2012. gada aprīlis.  
Herberts katru mēnesi saņem regulāru ziedojumu – baterijas kohliārajam implantam, kuras ziedo medicīnas sabiedrība R.A.L. 

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB