ceturtdiena, 2010. gada 7. janvāris

Jauniešu tikšanās pie Zelmas

Vasarā saņēmām vēstulīti no kādas meitenes: „pavisam nejauši www.calis.lv uzgāju paziņojumu par palidzesim.lv projektu, tādēļ gribēju piedāvāt savu palīdzību vai varbūt - ideju, kas no manis jau kādu laiku neatstājas :) Mana koncepcija ir - katram cilvēkam ir jādod iespēja uzsākt labāku dzīvi, taču vispaliekošākie rezultāti būs, ja, tēlaini runājot, mēs viņiem dosim tīklus, nevis jau izzvejotas zivis. Tas, ko es vēlos piedāvāt, ir palīdzība kādai trūcīgai ģimenei - vai tie būtu bērni, kāds no viņu vecākiem, un ieguldījuma veids - valodas apmācība. Ja nepieciešama palīdzība uzlabot sekmes skolā vai nu latviešu, vai angļu valodā, kas nozīmē - plašākas iespējas tālāk dzīvē, vai arī kādam no vecākiem - angļu valodas apmācība, lai viņi būtu konkurētspējīgāki darba tirgū.”

Vai šis nav labākais veids kā palīdzēt?! Tāds arī ir mūsu mērķis, palīdzēt ne tikai materiāli, bet galvenais parādīt īsto ceļu, parādīt šiem bērniem, ka var dzīvot arī savādāk, ka viss ir atkarīgs tikai no viņiem pašiem. Nedaudz centības, vēlmes kaut ko mainīt savā dzīvē, izrauties no vides, kurā esi dzīvojis līdz šim.

Tā nu mēs iepazināmies ar fantastisku meiteni – Zelmu. Jau vasarā viņa uzsāka apmācības kursu divām meitenēm no Purvciema sociālās mājas: http://blog.palidzesim.lv/search/label/Purvciema%20soci%C4%81l%C4%81%20m%C4%81ja

Kad meitenes jau bija pabijušas vairākās nodarbībās, jautāju, kā viņām sokas. Un man par lielu brīnumu viņas sāka stāstīt, ka ne tikai mācoties, bet Zelma kopā ar viņām cep picas, ir uzaicinājusi izbraucienā ar jahtu! Meitenēs pozitīvās emocijas kūsāt kūsāja!

Bet ar to Zelmai nebija gana :) . Viņas ideja par to, ka jaunieši varētu reizi mēnesī rīkot tādus kā saietus pie viņas, tika īstenota oktobrī.

Piedāvājām šo pasākumu apmeklēt jauniešiem, kuri piedalījās mūsu vasaras nometnē, jauniešiem, kuri ir mūsu aprūpē.

Šeit ir Zelmas stāstiņš par to, kā jaunieši pavadīja laiku šajās pēcpusdienās:
FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts

Pirmajā tikšanās reizē stāstījām meitenēm par skaistumkopšanu, kas ir nozīmīga tēma ikvienai sievietei :). Mēs ar Gerdu runājām par to, kā izvēlēties apģērbu, racionalizēt garderobi, lai ar minimālu ieguldījumu sasniegtu maksimālu efektu. Uz šo pasākumu mani un draugu draugi bija saziedojuši apģērbu, kas meitenēm tagad lieti noder. Par šo pirmo pasākumu noteikti gribu pateikt lielu paldies tiem, kas piedalījās ar ziedojumiem drēbju un/vai naudas veidā - divām Ivetām, Kristīnei, Zanei, Aritai, Sarmītei, Baibai, Gitai, Gerdai, Signei, Evitai, Marikai, Antrai.

FOTOZIEDOJUMS: Santa Spilberga

Otrajā pasākumā sākām ar filcēšanas tehniku un knifiņiem. Iveta, kas ir apguvusi filcēšanas mākslu, parādīja, ko no filca var izgatavot un arī mums radās interesantas idejas un rezultāts. Šis darbs, protams, prasa pacietību un nepadošanos, ja uzreiz nesanāk tik gludi, kā gribētos. Vislabāk šis pasākums, šķiet, patika Baibiņai, jo viņai jau ir savs piegājiens roku darbiem un viņa ļoti labi spēj ieraudzīt ikviena rokdarba ''potenciālu'', tādejādi realizējot savu talantu :)
Pēc tam atkal mielojāmies ar manis gatavotajām picām un ķērāmies pie kino skatīšanās. Gerda mums bija sarūpējusi "Krēslas'' pirmo daļu un divus lielus maisus popkorna, līdz ar to bijām gandrīz kā mazā kinoteātrī, ja vien sēdēšana uz grīdas būtu ērtāks pasākums. Bet, neskatoties uz to, meitenēm, šķiet, filma ļoti gāja pie sirds. Pēc filmas noskatīšanās, diemžēl, neatlika laika īstenot Aritas ieceri - izgatavot eglīšu rotas no dažādiem nedārgiem materiāliem. Taču to noteikti varēsim darīt kādā no nākamajām reizēm. Tāpat paspriedelējām, ko varētu nākamajās reizēs darīt. Bija idejas, ka varētu aizbraukt ekskursijā uz ''Laimu'', kāda vēl jokoja, ka varētu apskatīt kādā fabrikā, kā izgatavo tualetes papīru :). Bet izskatās, ka nākamās tikšanās reizes tēma varētu būt "Krēslas'' otrās daļas noskatīšanās kinoteātrī, kā arī noteikti gribētos turpināt satikšanos pie manis, kur - kā izskatās - nodarbošanās un iemaņu apgūšanai ideju un iespēju netrūks :).
Par šodienas sanākšanu lielu paldies gribu pateikt arī savam draugam Normundam, kurš noziedoja naudiņu meiteņu ceļa izdevumiem. :)

No savas puses varu piebilst, ka šie pasākumi ir ļoti gaidīti no jauniešu puses. Meitenei ar īpašajām vajadzībām Baibiņai, šī ir gandrīz vienīgā iespēja „izrauties” no mājām. Dažas meitenes mēro tālo ceļu no Talsu novada, lai tikai varētu satikties, pačalot un laiku pavadīt interesantās nodarbēs.

Mēs esam ļoti pateicīgi Zelmai un viņas draugiem par iespēju šiem jauniešiem pavadīt kopā brīnišķīgus mirkļus un iegūt tik daudz jauna!

1 komentārs:

  1. Ļoti jauki, ka ir tiešī šāds veids un tādi cilvēki kā Zelma, kuri spēj sniegt tādu palīdzību kura nav noēdama, bet gan ir paliekoša, jo tā jau ir neatņemama vērtība visai dzīvei :)
    Dodot gūtais neatņemams :)

    AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB