pirmdiena, 2010. gada 11. janvāris

Sirsnīgā Gitas ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Santa Spilberga

Mamma Gita ir 5 bērnu māmiņa un šobrīd gaida vēl vienu meitiņu. Gita mūs uzrunāja Foto izstādes atklāšanas pasākumā t/c „Spicē”, lūdzot palīdzību saviem bērniem.

Ciemojamies pie ģimenes Ziemassvētku priekšvakarā. Mājās šobrīd ir 3 no bērniem – Roberts(14), Liene (11) un Agnese (9) . Bērni mūs sagaida priecīgi un ir sagatavojuši ne tikai dzejolīšus, bet arī mīļas dāvaniņas rūķiem, kuras mums arī jānopelna.

Šajā ģimenē jūtama liela labestība un sirsnība, kas nāk no bērniem un mammas. Par spīti nemitīgajam līdzekļu trūkumam un dažādām slimībām, kas ir teju vai katram bērnam, bērni ir smaidīgi, gaiši un dzīvespriecīgi.

Ģimene dzīvo uz nabadzības robežas. Viņiem ir dzīvoklis Dreiliņos, kuru apmaksā sociālais dienests, taču pietrūkst daudz kā cita: pārtikas, drēbju, apavu un līdzekļu zālēm, veselības uzlabošanai.

Bez Roberta, Lienes un Agneses ģimenē aug vēl Mārīte (17) un Jānis (16) .

Klausoties šīs ģimenes stāstu, liekas, ka katram no bērniem ir kāda kaite, ka šeit valda „bēdu ieleja”, taču kā šādā situācijā cilvēki saglabā veselo saprātu un var būt smaidoši un jauki, tas man šķiet apbrīnojami.

Papildus savu bērnu rūpēm, ģimene 6 gadus audzināja divus audžubērnus, kuri nu jau ir lieli un aizgājuši savu dzīves ceļu.

Vecākais dēls Jānis piedzima daudz par agru – sešos mēnešos. Piedzimstot bija 30 cm garš. Māmiņai cerības nedeva neviens ārsts, teica, lai atstājot un ejot mājās. Bet mamma burtiski nozaga puisēnu, aizbrauca uz laukiem, virs plīts izveidoja dēlēnam inkubatora vidi, uzturēja temperatūru, lai tā nepārsniedz vai nav mazāka par vajadzīgo. Trijos gados Jānis saņēma dzimšanas apliecību. Augumā maziņš viņš ir joprojām, skolā Jānis aizgāja, kad bija 86 cm garš. Šobrīd Jānim ir izteikta skolioze un viņš mācās mājās. Jānis ir īsts nemiera gars, un mamma smejas, ka pats visu laiku uzprasās uz dažādām ķibelēm un traumām. Bet dvēselē gaišs, vairākus draugus ir pārliecinājis un pievērsis mācībām.

Robertam ir celiakija – tievās zarnas slimība, kura atklājās kad puikam jau bija 5 gadi. Ja Roberts ēd glutēnu saturošus produktus (graudaugus: kviešus, miežus un rudzus), rodas zarnu iekaisums. Stingri jāievēro diēta. Roberts ir mazs augumā, „lēni aug” un viņam esot gan garīgā, gan fiziskā atpalicība, taču mums nu gan tā nešķiet, jo Roberts skolā un ārpus tās iesaistās dažādās aktivitātēs – spēlē volejbolu, piedalās orientēšanās sacensībās, ir iestājies „Jaunsargos”, dzied skolas ansamblī un ir Vecākais skolas padomē. Roberts ir gudrs zēns, piedalās olimpiādēs (ar lepnumu rāda mums savus diplomus).

Roberts un viņa māsa Liene, kura ir slimojusi ar tuberkulozi, abi mācās Juglas sanatorijas internātskolā. Skolā mācās un dzīvo skolēni no dažādām republikas pilsētām un rajoniem ar vieglām un dziestošām tuberkulozes formām. Māsa un brālis visu nedēļu dzīvo skolā un mājās ir brīvdienās. Lienei patīk zīmēt.

Ģimenes pastarītei (pagaidām:)) Agnesītei ir astma - 3.stadija un slikta redze. Astmai regulāri jālieto zāles un ļoti noderētu ārstnieciskā vingrošana un peldēšana.

Lai cik grūti arī nebūtu sadzīves apstākļi, vecāki cenšas dod bērniem visu to labāko. Mamma stāsta, ka tētis strādājis dienu un nakti, lai Agnesītei nopelnītu kristību kleitu (kuru viņa mums izrāda ar mirdzumu actiņās). Iespēju robežās bērni tiek vesti uz muzejiem, kino, teātri, piedalās dejošanas un dziedāšanas pulciņos.

Šobrīd vienīgais pelnītājs ģimenē ir tētis, kurš strādā gadījuma darbus. Jau pēc diviem mēnešiem ģimene būs vēl kuplāka.

Visu decembri jau esam bijuši kopā ar šo ģimeni, gan palīdzot ar drēbēm, pārtiku, sarūpējot jaunas brillītes Agnesei, iesaistot viņus dažādos izklaides pasākumos (Leļļu teātra izrāde, „Putnu balles” koncerts, Akvaparks), bet ļoti noderētu arī jūsu atbalsts:

- apģērbi, apavi
- baseins Jānim, naudiņa transportam
- Agnesei – ārstnieciskā peldēšana 2 x nedēļā (3 LVL nodarbība)
- Zāles
- Robertam speciālie, glutēnu nesaturošie produkti, cepumi
- Pārtika

Izmēri apģērbiem/apaviem:

Jānis (16 gadi): 170 cm, 42. izm.
Roberts (14 gadi): 140 cm, 36./37. izm.
Liene (11 gadi): 145 cm, 38. izm.
Agnese (9 gadi): 140 cm, 35. izm.

MILZĪGS PALDIES GITAS ĢIMENES EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedojums - LVL 10,- (06.04.10.)
Anonīms ziedojums - LVL 30,- (30.07.10.)
Kaspars Seleckis - LVL 50,- (27.12.10.)


10.03.10.
Meitenēm tiek apmaksātas pusdienas, Jānis pārgāja uz mājas apmācību un bija jāpērk jaunas grāmatas un burtnīcas. Jānim un Mārītei tiek apmaksātas mēnešbiļetes, lai brauktu uz nodarbībām. Tika prikta pārtika, apavi. Tagad pirms dzemdībām tika iegādāts viss nepieciešamais bēbītim (internetā) - pamperi, eļļiņas, pudelītes u.t.t. Pati Gita ir ļoti aktīva - atrada bērnam gultiņu, pati atrada Kraukļa fondu, šobrīd ir nokārtojusi vēl papildus pabalstu. Abi ar vīru tiešām darba nebaidās. Vīrs intensīvi meklē darbus un strādā dažādus gadījuma darbus.

30.07.10.
Bērniem vairākkārtēji apmaksātas pusdienas, mēnešbiļetes, zāles, pārtika.
Robertam un Lienei tika apmaksātas pretērču potes.
No 18.-25. jūlijam Roberts un Liene sveselu nedēļu aktīvi atputās nometnē "Spēkaruksis". Paldies "Spēkaruksim" par iespēju Robertam, Lienei un vēl 11 mūsu bērniem piedalīties - kā viņi paši saka - vasaras fantastiskākajā notikumā!

2011.gada rudens
Turpinam palīdzēt ģimenei ar drēbēm, apmaksājām medikamentus. Bērni tiek aicināti uz pasākumiem.
Robertam un Lienei tika apmaksātas 3.pretērču potes, Agnese vasarā pabija nometnē "Spēkaruksis".
Pateicoties ziedotāju atsaucībai, palīdzējām bērniem ar skolas lietām.

2012.gada janvāris
Tika apmaksāti medikamenti par kopējo summu 97,83 LVL.
2011. gada nogalē bērni pavadīja neaizmirstamu dienu Līvu Akvaparkā un saņēma Ziemassvētku dāvanas.
Roberts aktīvi piedalās mūsu rīkotajās izglītojoši-motivējošajās aktivitātēs.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB