pirmdiena, 2010. gada 26. aprīlis

Valērija

FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts
Valērijas istabiņa ir pilna ar dažnedažādiem kaķiem. Tie ir visur – uz skapīšiem, sienām, bildītēs un fotogrāfijās, figūriņās un beigu beigās arī dzīvā veidā J. Valērijai ir skaists kaķis – Čopers.
Mamma stāsta, ka Valērija izdomājusi sev spēli – kaķu ģimeni. Katram izdomājusi vārdus – mamma, tētis un visi radinieki ir kaķi. Mamma saka, ka visus neatceroties, bet Valērija gan.
Mūs uzrunāja Valērijas vecmāmiņa, kura mūsu ciemošanās reizē bija savās lauku mājās. Vecmāmiņai esot ļoti daudz dažādu dzīvnieku, tie visi ir atraduši savas mājas pie viņas, un ir bezgala pateicīgi par to. Pašai vecmāmiņai dažu dienu makā tikai pāris santīmi, bet visi dzīvnieciņi sākot no kaķa un beidzot ar zirdziņu, kura mugurā Valērija ļoti labprāt vizinās, ir apmīļoti un pabaroti.
Valērijai ir 8 gadiņi un diagnoze – bērnu cerebrālā trieka. Valērija staigā tikai ar mammas palīdzību. Mammai gan vairāk sanākot skriet līdzi Valērijai, bet abas kaut kā uz priekšu tiekot, par ko Valērijai lieli prieki. Ikdienā Valērija pārvietojas ratiņkrēslā.
Valērija piedzima sestajā grūtniecības mēnesī, un ārsti uzreiz pateica, ka Valērijai būs vai nu garīgā vai fiziskā atpalicība. Tā nu tas diemžēl ir – lai iemācītos katru jaunu kustību, mammai un Valērijai ir jāstrādā pat mēnešiem ilgi. Taču mamma, tētis un pārējā Valērijas ģimene cīnās un nemaz nedomā padoties!
Viņi izmēģina visu – pabijuši teju vai 10 dažādos rehabilitācijas centros un slimnīcās gan tepat Latvijā, gan Krievijā un Ukrainā. Mamma saka, ka jāpamēģina pilnīgi viss un ir gatava šim grūtajam darbam veltīt visu savu mūžu.
Kad Valērija bija maziņa, viņai bija arī gremošanas problēmas un ēdienu līdz pat pagājuša gada augustam viņa ēdusi sasmalcinātu.
Meitene mācās skolā, katru dienu kopā ar mammu brauc uz skolu un pavada tur visu dienu. Pēcpusdienā skolas busiņš viņas nogurušas, bet priecīgas par jauki pavadīto dienu atvizina mājup.
Valērija ir dzīvespriecīga, gudra un smaidīga meitene. Mamma stāsta, ka jau 2,5 gados zinājusi visus burtus un 5 gadiņos jau lasījusi. Rakstīt Valērija gan vēl pagaidām nevar, taču savā klasītē viņa ir pati gudrākā meitene. Skolotāja aizrādot, lai nemācoties tik veikli uz priekšu, ka pārējie līdzi netiekot J Valērija pati sacer pasaciņas, kuras viņa izstāsta mammai vai vecmāmiņai, tās pieraksta un nosūta kādam konkursam. Tā, piemēram, Valērija ir tikusi pie vairākiem diplomiem un balvām par savām brīnumjaukajām pasaciņām. Šeit arī viena no tām:

VALĒRIJA ŽUKOVA

SILTĀ PASAKA

Kad beidzās ziema, bitītes izlidoja no dobuma. Bija silti. Priecīgi dziedāja savas skanīgās dziemas putni. Dzenis veidoja jaunu dobumu. Zaķi skraidīja tik ātri, ka tos nevarēja pat saskatīt.
Bitītes pasildījās saulītē un aizlidoja meklēt piedzīvojumus. Drīzumā tās sasniedza brīnumainu pļaviņu. Tajā auga neparasti ziedi. Un tie brīnišķīgi smaržoja. Viena bitīte uzsēdās uz sarkanas krāsas puķītes un sāka vākt zemeņu nektāru, pārējās – aprikožu, plūmju, aveņu nektāru.
Pagāja stunda. Bitītes devās ar savu nektāru uz dobumu. Uz to brīdi saule sāka spīdēt vēl siltāk.
Bitītes pagaršoja medu. Medus izrādījās ļoti garšīgs un salds. Tad bitītes salēja to podiņā un uzdāvināja visiem Rīgas 71.skolas bērniem un skolotājiem.

Lai sarakstītu visas operācijas un rehabilitācijas, kuras Valērija pārcietusi, vajadzētu vairākas lapas. Bet mamma nepadodas, ir atradusi jaunu veidu kā palīdzēt meitai. Pagājušo rudeni Valērija kopā ar vecākiem pabija Tulā, kur viņai veica lāzeroperāciju, pēc tam rehabilitācijā Jevpatorijas pilsētā Ukrainā. Rezultāti bija acīmredzami!

17.jūnijā Valērijai tiks veikta operācija tepat Valmierā. Pēc operācijas 5 nedēļas viņai būs ģipsis no kāju pirkstiņiem līdz pašam vēderam. Pēc ģipša noņemšanas, lai atveseļošanās notiktu veiksmīgāk, vecāki ļoti vēlas aizvest meitiņu uz rehabilitācijas centru Jevpatorijā (Ukraina) un pēc 24 dienām uz veselības atveseļošanas kompleksu „Iļjičevska” (Odesa).

Mēs varam palīdzēt Valērijai!

Kopā nepieciešami 3600 LVL:
· Rehabilitācija Jevpatorijā 1500 LVL
· Ceļa izdevumi 300 LVL
· Rehabilitācija Iļjičevskā 1500 LVL
· Ceļa izdevumi 300 LVL

Palīdzēsim!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: 0,00- LVL (no LVL 330,- speciālajam kostīmam 14.01.2011*):

*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu


MILZĪGS PALDIES VALĒRIJAS EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (30.04.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 5,- (15.10.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 15,- (10.12.10.)
Anonīms ziedotājs - LVL 15,- (03.01.11.)
Inga Bleiere - LVL 250,- (14.01.11.)
Artjoms Kuļikovs - LVL 9,50 (07.10.11.)
Larisa Sorokotjaga - LVL 50,- (31.01.12.)

26.07.10.
Pateicoties "Taureņu akcijā " saziedotajiem līdzekļiem Valērija pošas ceļā uz Sevastopoli.
Liels paldies Air Baltic par brīvbiļetēm turpceļam Valērijai un viņas ģimenei!
Skaidrā naudiņā tiks iedoti 3100 LVL Valērijas mammai, kuri nepieciešami rehabilitācijas un uzturēšanās izdevumiem. Detalizētu atskaiti par iztērētajām summām, vecāki sniegs pēc atgiešanās, septembra beigās.
16.06. pārskaitijām Valērijas mammai 241.43 par iegādātajām biļetēm Odesa - Rīga.
Pagaidām iztērēto līdzekļu summa: 3341,43 LVL

16.09.10.
Vēstule no mammas:
"Valērija bija Eipatorijā ortopēdiskajā centrā 22 dienas. Viņa saņēma dažādas procedūras: masāžas, sakšu dūņas, jūras vannas, hidromasāžas, bet baseina vietā bērni vasarā peldās jūrā, jo krasts nav dziļš.
Iļjičevskā Valērija ārstējās 20 dienas. Viņai bija šādas procedūras: adatu terapija, vannas, dūņas, ozona terapija un ārstnieciskā vingrošana kosmonauta kostīmā.
Valērija ar prieku apmeklēja visas procedūras, bet īpaši viņai patika peldēt jūrā un vingrot kosmonauta kostīmā, kaut gan tas ir diezgan grūti. Katra kustība šajā kostīmā tiek veikta ar papildus slodzi. Rezultātā samazinājās tonuss, palielinājās kustību apjoms, uzlabojās smalkā motorika, uzlabojās runa, nedaudz nostiprinājās muguras muskuļi, uzlabojās kustību koordinācija un līdzsvara noturēšana sēžot. Pagriezienus no muguras un atpakaļ sāka izpildīt ātrāk un kvalitatīvāk. Kosmonauta kostīmā Valērijai aktīvi veidojās kāju balsts, viņa varēja bez atbalsta un pieturēšanas nostāvēt 1 - 2 sekundes. Sēžot uz bumbas, varēja noturēt pareizu stāju līdz divām minūtēm.
Valērija ļoti daudz laika pavadīja svaigā gaisā, ēda augļus, kas arī pozitīvi iespaidoja viņas veselību.
Mēs esam ļoti gandarīti par šādu rehabilitāciju un par tām pozitīvajām izmaiņām, kas parādījās Valērijai!
No visas sirds pateicamies visiem, kas piedalījās palīdzības sniegšanā mūsu bērnam!
Ar cieņu, Anželika."

Šobrīd mammas lielākais sapnis ir lai meitiņa staigātu. Viņa uzskata, ka speciālais kostīms, kas redzams foto, varētu palīdzēt.
Šī kostīma pozitīvā ietekme iedarbojas uz visu slimnieka organismu, kam ir bērnu cerebrālā trieka. Nodarbības šajā kostīmā deva Valērijai ievērojamu atspērienu. Viņai bija nepieciešama operācija, bet strādājot ar viņu šajā kostīmā, ir izredzes iztikt bez operācijas. Mums ir lielas cerības attiecībā uz šo kostīmu un uz to, ka tas palīdzēs Valērijai piecelties kājās. Strādājot šajā kostīmā, bērns atjaunojas ievērojami ātrāk.
Cena kopā ar piegādi 330 LVL

21.februāris 2011. Valērijai labi cilvēki uz Ziemassvētkiem ir uzdāvinājuši šo kostīmu. Saziedoto naudiņu, 285 LVL , Valērija varēs izmantot citām medicīniskām vajadzībām. Noteikti pastāstīsim, kur tā izmantota.
2011.gada novembris.
Valērijai apmaksāts reitterapijas kurss par kopējo summu 195,20 LVL. Atlikusī summa 348,37 LVL.

2012. gada pavasaris. 
Iegādātas transporta biļetes braucienam uz medicīniskajām pārbaudēm Sanktpēterburgā. Iztērēti visi ziedotie līdzekļi.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB