pirmdiena, 2010. gada 31. maijs

Māras centrs

FOTOZIEDOJUMS: Rolfs Vendiņš

Māras centrs atrodas Pārdaugavā, netālu no Māras dīķa, ar skaistu, zaļumotu apkārtni. Diemžēl sievietes, kuras meklē palīdzību šajā centrā, nav bieži piedzīvojušas skaistus mirkļus. Viņas šeit meklē patvērumu kaut uz brīdi, vai nu no vardarbības ģimenē, alkohola vai citām atkarībām, vai arī vienkārši meklē jumtu virs galvas, siltumu un apģērbu. Šeit viņām tiek dota iespēja „atsperties”, uzsākt jaunu dzīvi, sameklēt mājvietu, nokārtot pabalstus vai sameklēt darbiņu.
Mūs uzrunāja enerģiskā centra vecākā sociālā darbiniece Agnese. Aprunājoties sapratām, ka varam viens otram palīdzēt – mēs, piedāvājot tām māmiņām, kuras atstāj šo centru un „aiziet” jaunajā dzīvē, jūsu saziedotās mēbeles, drēbes, apavus un sadzīves lietas, savukārt mēs uz centru varētu aicināt tās mūsu aprūpē esošo bērnu māmiņas, kurām ir līdzīgas problēmas, taču nepietiek spēka vai informācijas, kur rast atbalstu grūtā brīdī.
Centra vadītāja Līga mums laipni izrāda gan istabiņas, kurās mitinās mammas ar bērņukiem, gan nodarbību telpas, gan sakopto pagalmu, gan ar lepnumu pēdējo kopēji veikto darbiņu – sakņu dobi, kurā tiks sētas dilles, burkāni, redīsi un salāti, lai mammām būtu ko rosīties un mazajiem iemītniekiem tikt pie pašu audzētiem dārzeņiem.
Mūsu ciemošanās reizē centra iemītniecei Ērikai ir apaļa jubileja – 25 gadi, un meitiņa Evelīna tik ļoti vēlas, lai mamma staigā ar pieneņu vainadziņu, jo mammai taču svētki! Ērika ir skaistu sienas gleznojumu autore, kuros redzams bērnu draugs Vinnijs Pūks, Sivēns un citi varoņi.
Centrā jūtama draudzīga attieksme pret visām mammām un bērniem, kuri šeit uz laiku atraduši savas mājas. Šeit tiešām ir māju sajūta. Protams, katrai no mammām ir savs bēdu stāsts un liktenis, bet šeit viņas jūtas drošas un pasargātas.
Mammas šeit uzturas līdz pusgadam (izņēmuma gadījumos arī ilgāku laiku). Šeit viņām ir iespēja iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, piemēram, apgleznot traukus, šūt cimdiņlelles, gatavot ēst un tml., kā arī izglītojošās un atbalsta grupās, saņem psihologa, sociālā darbinieka, sociālo rehabilitētāju palīdzību un konsultācijas. Ar bērniem strādā sociālais pedagogs. Bērni ir paēduši, aprūpēti, skolnieki iet uz skolām vai arī tiem notiek apmācības turpat centriņā ar sociālā pedagoga palīdzību.
Centrā arī ir grupa bērniem (līdz 15 bērniem), tie ir bērni, kuri dažādu iemeslu dēļ uz laiku palikuši bez vecākiem (pārtrauktas aprūpes tiesības vecākiem, ģimenē ir konflikts vai bērni ir cietuši no vardarbības un ir nepieciešama rehabilitācija).
Mēs varam palīdzēt mammām uzsākt jaunu dzīvi un arī pašam centram nedaudz ietaupīt līdzekļus, saziedojot:

* Āra rotaļlietas – mašīnas bērniem līdz 3 gadu vecumam
* Sporta inventāru (velosipēdi, skrituļslidas, skrituļdēļi, bumbas u.tml.)
* Bērnu gultiņas, barošanas krēsliņus
* Attīstošās rotaļlietas
* Galda spēles
* Grāmatas, DVD, CD (bērniem un pieaugušajiem, gan latviešu, gan krievu valodās)
* Apģērbus un apavus gan bērniem, gan pieaugušajiem
* Traukus
* Gultasveļu
* Paklājus
* Aizkarus
* Krāsas (lietas, kas noder saimniecībā)
* Biroja tehniku
* Higiēnas preces

Drēbes, mantas jūs varat ziedot vai nu mums vai arī paši aizbraukt līdz Māras centram.

Māras centra adrese:

Cieceres iela 1, Rīga, LV 1010

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES MĀRAS CENTRA EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedojums - LVL 20, - (13.12.10.)

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB