pirmdiena, 2010. gada 27. septembris

Andris

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Jā, tieši Andris, nevis mazais Andrītis, jo augumā mazā trīsgadnieka skatiens ir kā pieaugušam cilvēkam. Varbūt tas tādēļ, ka Andris piedzima Iļģuciema cietumā. Varbūt tas tādēļ, ka abus ar mammu no cietuma atbrīvoja tieši pirms gada, bet pa šo laiku nekas īpaši nav mainījies...

Aptuveni pirms gada Andris kopā ar mammu devās no cietuma uz vectēva mājām netālu no Preiļiem. Mēs palīdzējām pārvākties, aizvedām dažas mēbeles, saimniecībai nepieciešamās lietas, apģērbu, pārtiku. Vectēvs solījās pieskatīt gan mazdēlu, gan meitu, taču pašam bieži „paslīd kāja”. Annai, Andra mammai, šī gada laikā nav izdevies atrast darbu, taču māja ir sakopta (cik nu tāda tā var būt), Andris apģērbts, pabarots. Anna šobrīd mācās bezdarbnieku kursos angļu valodu un rudenī plāno pārcelties uz jauno dzīvoklīti Preiļu novada Aizkalnē, kuru piešķīris vietējais sociālais dienests. Andris vēl nerunā un mums atbraucot sarunājas ar mums tikai „suņu valodā”. Domājam, tas tādēļ, ka nav komunikācijas iespēju ar citiem bērniem. Bērnu dārzā diemžēl joprojām Andrim nav brīvas vietas. Un arī mamma acīmredzot nesarunājas ar puiku tik bieži, cik tas būtu nepieciešams pilnvērtīgas valodas attīstībai.

Fotogrāfijās redzamais jaunais dzīvoklītis ir pilnīgi bez mēbelēm, tomēr gaišs, smaržo pēc svaigas krāsas un galvenais – nav jāguļ vienā istabā ar vectēvu un vecvectēvu, kuru galvās un elpā alkohols ir pārāk bieži.

Mēs varam nosodīt, vai arī dot mammai un Andrim vēl vienu iespēju – uzsākt dzīvi no jauna. Mēs izvēlamies mēģināt. Un Jūs?

Dzīvoklim nepieciešamās lietas:

Dīvāns vai gulta Andrim un mammai
Drēbju skapis
Virtuves galds
Krēsli
Galdiņš istabai - sagādāts, vietējais sociālais dienests
Paklājs
Aizkari - sagādāti - paldies Zitai
Trauki, saimniecībā nepieciešamās lietas – panna, tējkanna un tml. - sagādāti, paldies Zitai

Palīdzēsim!
MILZĪGS PALDIES ANDRA EŅĢEĻIEM:

Ilva Utāne - LVL 25,- (06.10.2010.)
Dace Breice - LVL 10,- (22.10.10.)
Anonīms ziedojums - LVL 30,- (13.12.10.)

28.10.10.
Kopā ar žurnālu Mans Mazais ciemojāmies pie Andrīša. Aizvedām Edītes un Mareka noziedoto gāzes plīti, kā arī Zitas noziedotās saimniecības lietas, aizkarus.
Diemžēl gan jāsaka, ka pati mamma neko īsti nav darījusi, lai situācija mainītos, taču mēs joporjām ceram, ka atbalsts ļaus viņai noticēt pašas spēkiem.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB