sestdiena, 2010. gada 11. septembris

Vasaras aktivitātes „palīdzēsim.lv” bērniem un jauniešiem
Cik svarīgas ir nometnes, dažādi kultūras un aktīvās atpūtas pasākumi, par to arvien vairāk pārliecināmies, rīkojot dažādus pasākumus bērniem un jauniešiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav iespējas pabūt ārpus mājas un ierastās vides, kas brīžiem ir pat ļoti skarba. Dažam tā ir slimība, dažam nebūt ne vieglie dzīves apstākļi, dažam pārdzīvota trauma (vardarbība, alkohols ģimenē).

Ar visliekāko gandarījumu skatāmies uz jauniešiem, kuri ir „atvērušies”, kļuvuši komunikablāki, sabiedriskāki, draudzīgāki un atsaucīgāki. Ja vasaras sākumā puisis varēja tikai pamāt ar galvu, tad tagad viņš komunicē ar vienaudžiem, aktīvi piedalās un vēlme būt kopā ar citiem ir acīmredzama.

Visi šie jaunieši ar prieku gaida mūsu pasākumus un mums ir prieks par to, bet lai šis nebūtu tikai vienvirziena process, arī no jauniešiem tiek prasīta atgriezeniskā saikne – pašiem jācenšas labi mācīties, aktīvi piedalīties skolas aktivitātēs.

Mēģinām viņus motivēt iegūt pēc iespējas labāku izglītību, rosināt domāt par nākotnes plāniem. Gribas „izdzīt” viņiem no galvām šo: „es nevaru”, „es nemāku”, „ko tad es... „ – sindromu, un to, mūsuprāt, var darīt tieši šādā veidā, parādot, ka dzīvē ir citas vērtības un ka viss atkarīgs tikai no paša.

Mums tiešām liels prieks un gandarījums pēc šādiem pasākumiem, redzot, kā viņiem priekā staro acis. Arī mums tas sagādā gandarījumu, spēku un ierosmi jauniem darbiem un idejām.

Šovasar esam noorganizējuši divas nometnes Bauskā.

12 mūsu jaunieši ir pabijuši Spēkarukša nometnē.

Laura Liepa – Timma un Laura Timma no biedrības „Sirds Siltums” ir noorganizējušas divus aktīvās atpūtas pasākumus. Riteņbraukšanas pasākumu Rāmkalnos, kurā mēs ne tikai braucām ar riteņiem, bet ceļā arī bija jāpārvar dažādas „šķēršļu joslas”, kā arī „mazo” divu dienu nometni Saulkrastos.

Vairākas reizes pabijām uz filmām, kuras mums dāvāja Cinamon un Forum Cinemas.

Jūnijā vienu pēcpusdienu un nakti pavadījām aktīvā atpūtā pie jūras.

23. jūlijā bijām Talsos – Amigo mums dāvāja biļetes uz Intara Busuļa koncertu, un mēs pa ceļam vēl pabijām gan Pedvāles dabas parkā, gan Sabiles leļļu ielejā, gan Talsu apskates ekskursijā.

Jaunieši aktīvi piedalījās „Taureņu akcijā”, palīdzot ziedojumu vākšanā 5 bērniņiem.
Vairāk skatīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2010/07/turpinam-taurenu-akciju-majas-lapa.html

Viennozīmīgi, visi šie pasākumi prasa līdzekļus... un tikai pateicoties mūsu atbalstītājiem SIA „LNK” un sadarbības partneriem ( Mārtiņa beķerejai, Stenders, Colgate, SIA Greta, Augļu bāze, Rāmkalni un daudziem, daudziem citiem), šādus pasākumus varam rīkot.

Izdarīts ir daudz, un ceru, ka tā arī varēsim turpināt, kas, protams, atkarīgs no tā, vai pietiks līdzekļu un citu resursu to darīt.

Bet galvenais, mūsuprāt, ir labā griba, ja ir tā, tad viss notiek pats no sevis, satiekas pareizie cilvēki, uzņēmumi ir atsaucīgi utt.

Un ja kaut 10 jauniešiem mēs spēsim parādīt citādāku dzīvi, spēsim viņus motivēt tālākai izglītībai un viņi izaugs par pilntiesīgiem mūsu sabiedrības pilsoņiem, tas jau būs ļoti, ļoti daudz...

Paldies atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri mums palīdz visus šos labos darbus darīt!

Novēliet mums veiksmi un izturību....

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB