piektdiena, 2010. gada 3. septembris

Vasaras nometne „Varavīksnes”

FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts
Jau otro gadu sadarbībā ar Bauskas novada domi rīkojām nometni jauniešiem ar īpašām vajadzībām un jauniešiem no trūcīgām ģimenēm.
Šogad tā varēja notikt, pateicoties aktīvajai un atraktīvajai izdevniecības „Žurnāls Santa” galvenajai redaktorei Santai Ančai un atsaucīgajam BBāra īpašniekam Armandam Medniekam, kuru kopīgi rīkotajā pasākumā maijā tika savākti līdzekļi šai brīnišķīgajai nedēļai.
Nometnē piedalījās 16 bērni un jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, un tās mērķis bija ļaut jauniešiem izbaudīt citu vidi (bieži vien ļoti skarbās ikdienas vietā), iepazīstot vienaudžus, iegūstot jaunas iemaņas un zināšanas un sniedzot viņiem apziņu, ka blakus dzīves grūtībām ir arī gaišā puse – līdzcilvēku atbalsts.
Nometne bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm, jauniem iespaidiem un ekskursijām.
Jau pirmajā dienā nometnē ciemojās frizierīte Tamāra, stiliste Dana Dombrovska un manikīra meistarīte Ance. Meiteņu prieks bija neizsakāms, ikviena varēja izvēlēties procedūru, kas bija tīkamāka – tikt pie jaunas frizūras, make-up vai skaistiem, koptiem nadziņiem. Puiši pa to laiku, kamēr meitenes tapa skaistas, ar mākslas skolotājas Dailes Feldmanes palīdzību veidoja dažādus mākslas darbus no māla.
Otrajā dienā devāmies uz Rundāles Pili. Staigājot pa Rundāles Pils muzeju, baudījām šo baroka un rokoko mākslas pieminekli. Pils dārzā ziedēja krāšņās rozes, jaunieši kāri ķēra visu redzēto, jo nometnē gaidīja uzdevums, uzzīmēt savus iespaidus – pili, dārzu, rozes ...
Nākamajā dienā uzlabojām pagājušajā gadā iegūtās „pērļošanas” iemaņas. Līva no „Žagatu bodes” stāstīja un rādīja jau sarežģītākus paņēmienus, kā no it kā necilām koka, plastmasas un kristāla pērlītēm un piekariņiem veidot krāšņas rotas. Tapa auskari un krelles, aproces un piekariņi, katram tik dažādi, radoši un vienreizēji!
Ceturtā diena mums bija lielā ekskursijas diena. Devāmies ceļā jau rīta agrumā, lai paspētu apskatīt visu ieplānoto. Uzzinājām, kā tiek izgatavotas sveces Dobelē, uzņēmumā „Baltic Candles”. Sabiles leļļu ielejā jautrojāmies kopā ar lellēm, kuras saimniece ir sameistarojusi dažnedažādas, tikpat dažādas kā mēs visi. Pikniks ar gardām desiņām „Plostos” mums deva spēkus tālākajam ceļam uz gleznaino Kuldīgu un Ventas rumbu. Ventas rumba mums sniedza brīnišķīgu skatu un veldzi dienā, kas bija tikpat saulaina un karsta, kā gandrīz visas šīs jaukās vasaras dienas.
Piekusuši, bet emocijām pārbagāti un priecīgi devāmies mājup.
Noslēguma dienā bija jāpaspēj vēl daudz darbiņu. Visi devāmies apskates ekskursijā uz Bauskas pils muzeju. Jaukā gide Ilona Taure mūs izvadāja pa muzeju, iepazīstinot ar Bauskas pils vēsturi, tās dibinātājiem, iekarotājiem un atbrīvotājiem. Drosmīgākie kāpa Bauskas pils tornī. Noslēgumā mēs baudījām uz atklātas uguns ceptas pankūkas, kas tika gatavotas pēc vissenākajām Zemgaļu receptēm.
Pēc ekskursijas devāmies atpakaļ uz nometni, kur mūs sagaidīja uzdevums – izveidot kolāžu, parādot visas emocijas, kas sakrājušās šīs nedēļas laikā iegūtajos iespaidos.
Kolāžai sekoja izstāde, kurā tika izstādīti visi jauniešu brīnišķīgie darbiņi, kas tapuši nometnes laikā.
Pēc pusdienām posāmies uz piknika vietu, lai tur baudītu svētku kliņģeri, gardi cepto šašliku, dārzeņus un augļus. Jauniešus ar jaukām dziesmiņām priecēja dziedātājs Mārtiņš Ruskis. Neizpalika arī diplomiņi par dalību nometnē un piemiņas dāvaniņas no „Avon”, „Amigo” un „L’Oreal”! Atvadu asaras, bučas un apskāvieni – tā mēs šķīrāmies, cerot, ka tiksimies pavisam drīz.

Vēlos dalīties ar jums arī ar savām pārdomām par nometni. Šogad nometne mums bija vairāk vai mazāk kā atkalredzēšanās svētki jauniešiem savā starpā un ar mums. Varbūt izpalika iepazīšanās kūtrums, neveiklība un mulsums. Šie jaunieši ir tik dažādi – katrs ar savu sāpi (fizisku, garīgu vai morālu) un mani tik ļoti pārsteidza tas, ka visu šo nedēļu visi jaunieši bija kā vienota komanda. Mūsu pulciņā bija 3 jaunieši ratiņkrēslos un par tiem uzņēmās tādu kā šefību, palīdzēdami stumt ratus, nest, pacelt, iedot, padot. Bija daži jaunieši ar diezgan spēcīgiem garīgās attīstības traucējumiem, taču viņi tika saprasti un uztverti kā savējie. Šī sadarbība bija fantastiska un, manuprāt, lielākais šīs nometnes ieguvums. Jauni iespaidi, iemaņas, zināšanas, draugi – tas viss bija šajā nedēļā!

Paldies jums visiem, kas ļāva jauniešu sapņiem īstenoties!

Santai Ančai un Izdevniecībai „Žurnāls Santa” – par ideju un līdzekļu novirzīšanu tieši mūsu organizācijai

Armandam Medniekam un BBāram – par finansiālo atbalstu

Inetai Niedrai – par fantastisko nometnes vadīšanu

Indulim – par viesmīlību un izturību

Pasniedzējai Indrai – par neizsīkstošajām idejām un palīdzību

Mākslas skolotājai Dailei Feldmanei – par radošajām darbnīciņām

Žagatas bodei un īpaši Līvai – par saistošo „pērļošanas” nodarbību

Frizierītei Tamārai – par burvīgajām frizūrām

Danai Dombrovskai – par padomiem un skaistajiem make-up

Ancei – par koptajām rociņām

Bauskas novada domei – par atbalstu

L’Oreal un īpaši Zanei Brakovskai – par fantastiskajām dāvaniņām

Avon – par dāvanām

Amigo – par suvenīriem

Bauskas Pils muzejam – par iespēju apmeklēt un apskatīt muzeju

Rundāles Pils muzejam – par iespēju apmeklēt un apskatīt muzeju

Baltic Candles – par interesanto ekskursiju

Office Day – par kancelejas precēm, nepieciešamajiem piederumiem zīmēšanai

Colgate – par dāvaniņām

Stendera ziepju fabrikai – par smaržīgajām dāvaniņām

Mārtiņam Ruskim – par jauko un sirsnīgo koncertu

Paldies jums visiem no sirds! Uz tikšanos jau nākamvasar!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB