piektdiena, 2010. gada 1. oktobris

Katja

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs Romanovskis


FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Katja ir brīnumskaista un jauka meitenīte. Man viņa atgādina kādu labo laumiņu vai fejiņu no multfilmas, tik mīļa, smaidīga un patiesa.

Pirmo reizi ar Katju un viņas mammu tikāmies vēl pavasarī Vaivaru rehabilitācijas centrā.

Fotogrāfs Artūrs Romanovskis meiteni centās pierunāt pastaigai, lai safotografētu skaistas bildītes, bet Katja tomēr gribēja labāk palikt ar mammu, tā nu fotostudija mums bija turpat – istabiņā J. Toreiz izrunājāmies un mamma tobrīd pastāstīja, ka dzīvo pie draudzenes lauku sētā, kur viņas var dzīvot un uzturēties par vēdera tiesu – t.i. Katjas mamma strādā saimniecībā, lai abām būtu jumts virs galvas un abas ir paēdušas. Tad mēs Katju „pazaudējām”, abas mainīja dzīves vietu, telefona numuru...

Laimīgas sakritības dēļ mēs tomēr Katju atkal atradām, un otro reizi mēs tikāmies jau septembrī, kad, izvadājot skolas mantas, viesojāmies Maltā.

Taga viņas abas ar mammu dzīvo Maltā, dzīvoklītī, kurš būtu jāiekārto. Meitene ir atsākusi skolas gaitas. Šobrīd viņa iet 2.klasītē un skolā iet ar prieku un patikšanu.

Katjai ir problēmas ar kājiņām. Līdz 6 gadu vecumam nekādu pazīmju par novirzēm no normas, sāpēm vai komplikācijām nav bijis . Kopš sākusi iet skolā meitene, sākusi sūdzēties, ka sāp ceļu locītavas, ka nevarot nedz no gultas piecelties, nedz pastaigāt. Izmainījusies gaita. Vēlāk parādījušās sāpes arī pēdu un gūžu locītavās, deformējušās ceļu locītavas un Katja ir pārtraukusi apmeklēt skolu.

Ģimenes ārste šajā pavasarī beidzot devusi nosūtījumu uz Vienības gatves slimnīcu, kur Katjai veiktas dažādas analīzes. Taču mammai licies, ka meitenei slimnīcā paliek tikai sliktāk, un patvaļīgi izlēmusi meiteni no slimnīcas izņemt. Noteiktā diagnoze uz to brīdi: metafizāra hondrodisplāzija un D vitamīna nepietiekamība.

Šobrīd Katju novēro ģimenes ārsts, oktobrī viņa dosies atkārtoti uz slimnīcu, lai veiktu izmeklēšanu, un mēs ceram, ka varēsim pierunāt mammu šoreiz izdarīt visu līdz galam. Šobrīd galvenais, lai nenoteiktā slimība neprogresētu, operācija pagaidām netiek nozīmēta, ārsti vēro meiteni, lai varētu noteikt turpmākās ārstēšanas iespējas.

Šobrīd abas ar mammu viņas iztiek ar naudas summu 152 LVL mēnesī, kuru veido pabalsti kā maznodrošinātajām un Katjas invaliditātes pabalsts.

Katja ir malacis, pati turas, neļauj nevienam palīdzēt staigāt, pati nokāpj/uzkāpj pa trepēm. Viņa ir tā, kura uzmundrina mammu un saka, ka nevar padoties.

Katjas lielākais sapnis ir lelle – Bārbija un leļļu rati.

Katjai noderētu arī ikmēneša locītavu un kaulu stiprinošie vitamīni, kā arī augļi.

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES KATJAS EŅĢEĻIEM:

Paldies Laurai Liepai - Timmai par Katjas sapnīša piepildīšanu- Bārbiju!
Dace Breice - LVL 10,- (22.10.10.)
Anonīms ziedojums - LVL 15,- (10.12.10.)
Larisa Pudovska - LVL 15,- (13.12.10.)
Arta Bārzdiņa - LVL 25,- (20.12.10.) - augļiem un našķiem svētkos, vitamīniem
Anonīms ziedojums LVL 15,- (03.01.11.)
Anonīms ziedojums LVL 30,- (05.12.11.)
Larisa Sorokotjaga - LVL 50,- (31.01.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 300,- (28.02.12.)

2011. gada 18. februāris
Katja šobrīd atrodas Vienības gatves slimnīcā, uz vispārējo izmeklēšanu. Tiek veiktas dažādas analīzes, izmeklēšanas. Diemžēl Katjas neatklātā slimība progresē, un šobrīd viņai ir apgrūtinājums pašai staigāt. Tāpēc esam priecīgi, ka noziedotais ratiņkrēsls Katjai šobrīd ir tik noderīgs. Katja slimnīcā pavadīs vēl nākamo nedēļu. Tad arī tiks nolemts kā un ko labāk darīt meitenes labā. Mēs turpināsim palīdzēt, meiteni pierakstot pie attiecīgajiem speciālistiem un kontrolējot situāciju, jo savādāk diemžēl viss uzsāktais paliks nedarīts....

2011. gada rudens
Katja līdz 16.novembrim ar mammu atrodas 3 nedēļu ilgā rehabilitācijas kursā Vaivaru rehabilitācijas centrā. Pateicoties ziedotāju naudiņai ir iespēja apmaksāt mammas uzturēšanos centrā (LVL 39,- ). Vasarā meitenei tika izdarīta operācija, ārsti uzskata veiksmīga. Šobrīd meitene gan nestaigā, pārvietojas tikai ratiņkrēslā. Katja atsākusi apmeklēt Maltas vidusskolu. Uzsākot skolas gaitas palīdzējām Katjai sagatavoties skolai.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB