piektdiena, 2010. gada 1. oktobris

Tuvojas Labo darbu nedēļa 2010No 11.-17.oktobrim Latvijā jau otro gadu tiks atzīmēta Labo darbu nedēļa, kuras laikā ikviens tiek aicināts sniegt palīdzību līdzcilvēkiem un vairot palīdzēšanas kultūru Latvijā.

Pagājušajā gadā aizsākto akciju vērtējam kā ieguvumu visai sabiedrībai, jo pateicoties cilvēku aktivitātei un iniciatīvai portāla „Draugiem.lv” labo darbu skaitītājā tika reģistrēti vairāk kā 4000 labo darbu! Vairākos Latvijas pagastos uzņēmīgi cilvēki sarīkoja ‘vietējo’ labo darbu nedēļu, organizējot palīdzību sava pagasta iedzīvotājiem un rīkojot sakopšanas talkas. Projektā iesaistījās arī atsevišķas skolas un sabiedriskās organizācijas, kā arī ģimenes, kas pašas iepriekš bija saņēmušas palīdzību no ”Palīdzēsim.lv”.

Cilvēku gandarījums par to, cik viņu palīdzība izrādījusies nozīmīga ir svarīgs impulss akcijas turpināšanai:
• Anita Baumane: „Šodien iemācīju vienai tantiņai rīkoties ar bankomātu.”
• Rita Skelte: „Iemācīju 70gadīgai draudzenei lietot datoru, lai var ar ārzemēs dzīvojošiem radiem sarunāties izmantojot SKYPe.”
• Gunārs Lankovskis: „Mācos domāt labas domas, pat tad, kad labas domas nav iespējams domāt.”
• Igors Jacevičs: „Sakopu apkārtni, vecās drēbes atdevu cilvēkiem, kam tās nepieciešamas .”
• Dace Eglīte: „Nodevu asinis piedaloties donoru dienā un pierunāju to izdarīt arī dēlu. Tāda laba sajūta, varbūt kādam būsim kaut nedaudz palīdzējuši!”
• Tamāra Mūrniece: „Es ziedoju Kuldīgas slimnīcai, lai tā varētu iegādāties krēslus. Summa nav liela, bet sajūta ir forša.”
• Blomes pamatskola - Palīdzējām vecākiem mājas darbos: pieskatījām mazākos brāļus un māsas, nesām malku, grābām rudenīgās lapas, lobījām pupas, vācām bietes.
Skolas dārzā nolasījām ābolus, lai paši varam mieloties. Labos darbus apkopojām un viens otram par tiem pastāstījām kopīgajā pasākumā.

Arī šogad Labo darbu nedēļas laikā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta palīdzībai, kuras sniegšana iespējama bez liela finansiālā ieguldījuma.

Akcijas mērķis ir:
  • popularizēt un padarīt plašāku aizsākto palīdzēšanas kustību;
  • rosināt cilvēkus uz savstarpēju atbalstu, tādējādi vairojot pozitīvo dzīvē – gan devējiem, gan saņēmējiem;
  • padarīt lieliski izdevušos projektu par tradīciju
Labo darbu nedēļa aizsāksies t/c MOLS 2.stāvā, kur no 02.10.2010. būs apskatāma Latvijas labāko fotogrāfu iemūžināti fotomirkļi par organizācijas ikdienas darbu – palīdzības sniegšanu bērniem. Portālā “Draugiem.lv” Labo darbu nedēļas lapā no 11. līdz 17.oktobrim darbosies „Labo darbu skaitītājs” jeb saraksts ar izdarītajiem labajiem darbiem, kur arī Tu vari ierakstīt visus savus paveiktos labos darbus.. Visi, kam ir informācija par cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība, tiek aicināti rakstīt uz e-pasta adresi: [email protected] vai ievietot to portālā www.draugiem.lv. Par minēto regulāri varēs uzzināt gan organizācijas mājas lapā www.palidzesim.lv, gan portālā „Draugiem.lv”.

Noslēdzot Labo darbu nedēļu, 16.oktobra sestdienā ģimenes, kuras līdz šim bija saņēmušas palīdzību pašas, mainīsies lomām un pievienosies akcijas organizatoriem, lai kopīgi palīdzētu bērnu namam „Teika ” izremontēt telpas un sakopt tā apkārtni. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies grupa Putnu balle, kas ar uzstāšanos priecēs lielas un mazas sirdis.
Labo darbu nedēļas draugi ir LTV, SeMS, portāli „Draugiem.lv” un "Esi Labs", žurnāli "Mans Mazais", "Ieva", Ļubļu", foto ziņu aģentūra F64, TV 24, LR1, LR2, LR3 Klasika un Eiropas Hitu Radio.

Labo darbu nedēļas idejas autori un organizatori ir labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” un Holdinga kompānija LNK GROUP.

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB