svētdiena, 2010. gada 31. oktobris

Latvijas Starptautiskā skola viesojas ZālītēLezlie Polis
Latvijas Starptautiskās skolas 4. klases skolotājas stāsts

Mūsu ceļojums uz Zālītes skolu bija ļoti īpašs notikums bērniem. Latvijas Starptautiskajā skolā (LSS) skolēni mācās, koncentrējoties arī uz "transdisciplinārām tēmām". Viena no mūsu 4.klases tēmām ir “Kā mēs visi apdzīvojam vienu planētu” (“How We Share the Planet"). Katru gadu mēs iepazīstam dažādas labdarības organizācijas visā pasaulē un to, kā tās palīdz tiem, kam ir grūtības. Mēs vācām naudu un sūtījām uz valstīm, kuras cietušas dabas katastrofās. Tomēr pagājušajā gadā, apsēžoties un padomājot par mūsu grupas darbību, es sapratu, ka mūsu pašu valstī taču arī ir tik daudz grūtību un nepieciešamību! Tādēļ es mainīju pamatdomu, koncentrējoties uz to, kā varam dalīties un sniegt palīdzību tiem, kas ir grūtībās mūsu sabiedrībā. Es atradu Palidzesim.lv mājas lapu, un mani piesaistīja stāsts par Zālītes skolu, un pārējais jau ir vēsture! Mans mērķis ir uzturēt ciešu saikni ar Zālītes skolu, lai Latvijas Starptautiskā skola turpinātu savu atbalstu arī nākošgad, kad es vairs nestrādāšu skolā, tādēļ es turpinu sazināties ar Inesi no Zālītes skolas, lai turpinātu attiecības starp abām skolām! Tā mēs iepazināmies ar Zālītes skolu.
Mūsu viesošanās bija brīnišķīga! Pirmo reizi mēs apciemojām skolēnus pagājušajā ziemā. Skolēni sapulcējās un uzstājās ar nelielu dziesmu priekšnesumu visiem Zālītes skolas skolēniem. Viņi bija sabijušies, jo priekšnesumu skatījās Zālītes pamatskolas un vidusskolas skolēni. Bērni bija satraukti, bet ļoti priecājās piedalīties.
Kad viesojāmies šoreiz, bija tikai mana klase (11 skolēni) un Zālītes pamatskolas skolēni. Viņi jau bija TIK priecīgi satraukti par viesošanos, jo viņi jau zināja ko vairāk par Zālītes skolēniem. Kad Palidzesim.lv pirmo reizi aicināja palīdzēt ar skolas lietām, es nodomāju, ka nebūs gana laika savākt naudu to nopirkšanai, bet mani skolēni bija gatavi mēģināt! Viņiem ienāca prātā ideja par pašcepto produktu pārdošanu un viņi daudz strādāja, lai sagatavotu un reklamētu šos produktus. Tā bija mūsu visveiksmīgākā pašcepto gardumu pārdošana un mēs savācām 115 latus! Tad es
aizvedu skolēnus iepirkt lietas, kas nepieciešamas Zālītes skolas skolēniem. Kad es pastāstīju viņiem par Ineses ideju par pikniku, viņiem tā ļoti patika un visu nedēļu viņi pavadīja sajūsmā!
Kad mēs ieradāmies skolā, mūsu skolēni uzzināja, ka Zālītes skolas skolēni dzīvo skolā visu nedēļu un to, cik pieticīgi viņi dzīvo. Daži skolēni bija nedaudz pārsteigti, ka bērniem jādzīvo prom no saviem vecākiem. Pirmās izjūtas bija skumjas par Zālītes skolas bērniem. Viņi man teica, cik viņi ir laimīgi par to, kur var dzīvot un iet uz skolu. Tomēr dienas beigās, domāju, ka LSS skolēniem jau bija pavisam cits viedoklis. Viņi saprata, ka Zālītes skolas skolēni šeit ir ļoti laimīgi. Viņi redzēja, cik mīļi bērni izturējās viens pret otru un cik jautri viņiem klājas visu dienu. Manuprāt, tas manīja viņu attieksmi no žēluma uz vienkārši palīdzību labam draugam. Tāds bija mērķis, sapulcinot mūsu skolēnus. ;)
Lūk, kā mums todien klājās:
Kad mēs ieradāmies, abas skolēnu grupas sākumā bija apmulsušas, bet kā jau visi bērni viņi drīz sāka kopā spēlēties un drīz ikviens labi pavadīja laiku! Viņi kopīgi cepa desiņas, spēlēja futbolu un sarīkoja spēles. Kad Zālītes skolas zēni sāka nest malku, es izskaidroju saviem skolēniem, ka Zālītes skolā tā ir pieņemts, ka skolēni strādā dažādus darbiņus skolas uzturēšanai – un viņi tūlīt vēlējās palīdzēt malkas sagādē! Viņiem šķita, ka skolā veikt dažādus darbus ir daudz jautrāk nekā sēdēt un mācīties matemātiku!
Dažs meitenes no manas skolas runā latviešu un krievu valodās, un viņas tūlīt ieguva draugus Zālītes skolā! Ievēroju, ka viņas pastaigājas kopā un stāsta cita citai, ka drīzumā atbrauks ciemos vēlreiz! Pēcpusdiena bija smieklu un jautrības piepildīta, un atpakaļceļā autobusā skolēni cits citam stāstīja par pavadīto dienu un tās īpašajiem mirkļiem. Tad skolēni nolēma, ka man jāuzaicina Zālītes skolas skolēni uz MŪSU skolu, lai viņi var apskatīties, kur mēs mācāmies. Viņiem visiem patika Zālītes skolas sporta laukums un tā plašums, bet viņiem šķita, ka bērniem varētu patikt iespēja spēlēt spēles ar mūsu sporta aprīkojumu, un LSS skolēni varētu parādīt
viņiem skolas apkārtni. Es piekritu un domāju, ka tā ir ļoti laba doma. Mēs parasti ziemā mūsu skolā rīkojam dziedāšanas priekšnesumus, tādēļ uzaicināsim viņus uz šādu priekšnesumu skolā.
Mans mērķis ir saglabāt draudzīgās attiecības starp mūsu skolām. Ne “labdarības” dēļ, bet gan tādēļ, lai mūsu skolēni saprot, ka došana ne vienmēr izpaužas kā naudas došana. Došana ir arī draudzība un laiks - ko daudzi no mums aizmirst! Zālītes skola ir ļoti īpaša un sirsnīga vieta, un mums jābūt patiešām priecīgiem, ja mūsu skolēni iemācītos novērtēt mazās lietas, kuras mums dzīve piedāvā, tikpat ļoti, kā tās novērtē Zālītes skolas skolēni!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB