ceturtdiena, 2010. gada 28. oktobris

VC4 Bērnu attīstības centra atklāšana

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Ar prieku informējam, ka labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” no š. g. septembra sāk ilgtermiņa sadarbību ar SIA „Veselības centrs 4”, tā filiāli „Bērnu veselības centrs” – Rīgā, K. Valdemāra ielā 100, ILMAS APTIEKU, Latvijas Amerikas acu centru un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības studentu arodorganizāciju.
Sadarbosimies ilgtermiņa projektu izstrādē un realizācijā ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību maznodrošināto un slimo bērnu dzīves apstākļu uzlabošanai valstī kopumā. Ar kopīgajiem projektiem vēlamies rosināt cilvēkus sniegt palīdzību ikdienā, ne tikai svētkos un ziedojumu vākšanas akciju ietvaros, jo ir tik daudz veidu, kā palīdzēt! Nauda, protams, ir svarīga, bet palīdzēsim.lv bērniem ļoti daudz spēj mainīt arī emocionālais un praktiskais atbalsts: bērnu iesaistīšana sabiedriskās aktivitātēs, aizvešana ekskursijā vai bērnu lietu dāvināšana, kas Jūsu dzīvē pašu bērnu izaugšanas dēļ zaudējušas savu vērtību, bet mūsu bērnu acīs ir „neaizsniedzams sapnis”.
Pateicoties Veselības centra 4, Latvijas Amerikas acu centra un Ilmas Aptiekas sirsnīgajam atbalstam, turpmāk labdarības organizācijas aprūpē esošajiem bērniem būs iespēja saņemt bezmaksas un atvieglotu nosacījumu medicīnisko palīdzību – diagnostikas pakalpojumus, ārstu konsultācijas, medikamentus, kā arī vakcināciju, kas daudzos gadījumos ir izšķiroši svarīga.
2011. gadā paredzam lielākus kopīgus projektus praktiskas palīdzības sniegšanai – meklēsim veidus, kā mūsu bērniem ārstniecības jautājumos palīdzēt tepat Latvijā, piesaistot mūsu pašu, šobrīd nebūt ne mazāk kompetentos speciālistus, salīdzinājumā ar ārzemēm.

Bērnu centra atklāšanā piedalījās divas no labdarības organizācijas aprūpē esošajām ģimenēm - 3 meitenītes no Martiņenko audžuģimenes, kuras cietušas vardarbībā. Meitenēm ļoti patika centriņa atklāšanas pasākumi – visvairāk jau Lāsēns un attīstošā nodarbība.
Rūtiņa, kurai ir bērnu cerebrālā trieka, bija ļoti noderīgi un interesanti piedalīties attīstošajās nodarbībās bērniem, kā arī klausīties un aktīvi piedalīties bērnu vokālā ansambļa MOMO un tautas deju ansambļa Zelta Sietiņš priekšnesumos.

Viens no sadarbības veidiem, kurš nākotnē varētu tikt veidots kopā ar centra direktoru Māri Rēvaldu un VC4 būtu izpētīt, saprast un apmācīt speciālistus šeit ar tādām pašām vai līdzīgām metodēm, kādas tiek lietotas ārvalstu rehabilitācijas centros, lai bērni varētu ārstēties tik pat veiksmīgi šeit. Tādā veidā tiktu atvieglota gan sasniedzamo pakalpojumu bērniem pieejamība, kā arī līdzekļi, kas šobrīd aizplūst uz ārvalstu centriem, paliktu tepat Latvijā.

Mēs spējam mainīt mūsu bērnu rītdienu - paldies visiem, kas to sadzirdējuši un sapratuši!
Pasniedziet roku arī Jūs!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB