trešdiena, 2011. gada 16. marts

Ļahu ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Pēdējā laikā sastopamies ar to, ka ģimenēs, kurām palīdzam jau gadiem, nekas nemainās, cilvēki dzīvo no pabalsta uz pabalstu, darbu nemeklē, arī diemžēl bērni aug ar līdzīgu domāšanu, aug jauna – patērētāju paaudze. Mēs vēlamies kaut nedaudz to mainīt, un tādēļ motivējot bērnus un jauniešus izglītībai un tālākai attīstībai, veicināt viņus domāt un rīkoties savādāk – mainīt savas dzīves uztveri.

Šis ir citāds stāsts. Par Ļahu ģimeni mums pastāstīja un palīdzību lūdza biedrības Gain-Latvija Jelgavas pārstāvniecības brīvprātīgā – Zane Rautmane. Kopā ar F64 fotogrāfu Andreju Terentjevu devāmies ciemos pie Ļahu ģimenes.
Ļahu ģimene dzīvo vienā no Jelgavas mazajām ieliņām. Mums atbraucot pretī iznāk gan pats saimnieks – tētis Aivars, gan ziņkārīgi degunus pabāž abi mazākie ģimenes puikas – Pēteris un Dāvids. Ienākot omulīgajā virtuvītē Pēteris uz manu jautājumu: „Kā Tevi sauc?” atbild ar pretjautājumu : „A kā Tevi sauc?” :)
Lēnām iepazīstamies, mamma Una ir uzcepusi ābolu pīrāgu, aicina uz tēju. Bērniem esam atveduši dažus gardumus no Ādažu čipsiem, Egmonta dāvātās grāmatiņas un uzlīmītes. Dāvanas, kā jau lielā ģimenē tiek sadalītas uzreiz.
Runājoties ar šo ģimeni pārņem miers, gaisā virmo sirsnība un patiesa ģimenes mīlestība.
Sākam ar to, ka tētis mums izrāda ģimenes lielāko postažu un nelaimi – keramikas darbnīcu, kura pēdējos gados bijusi ģimenes iztikas avots. Šeit tapuši podi un bļodas, trauki un dažādi skaisti nieciņi, tajā darbojušies teju vai visi kaimiņu bērni, gan tuvākā, gan tālākā apkaimē.
14.decembra vakarā darbnīca nodega.
Postījumi ir lieli, ugunsgrēks izpostīja gan pašu darbnīcu, gan darbiņus, kas bija sagatavoti pārdošanai Ziemassvētku tirdziņam, taču ģimene ir stipra, un saka, gan ja nebūtu Zanes atbalsta un draudzīgā pleca grūtākajā brīdī, varbūt arī būtu „metuši plinti krūmos”. Bet ir Zane, ir kaimiņi, kuri palīdz nelaimē kā nu kurš – cits atnes kāpostu burku, cits palīdz ar labu vārdu vai padomu.
Tētis ir otrās grupas invalīds, jo pagājušajā ziemā pārcietis infarktu. Taču šobrīd žirgts, un pilns apņēmības paveikt iesākto, īstenot sapni – par savu mazo uzņēmumu, kura piepildīšanai Una šobrīd raksta projektu, ES mazo uzņēmēju atbalstam.
Ļahi nesēž rokas klēpī salikuši, negaužas, neraud, bet darbojas un meklē veidus kā pārdzīvot šo grūto dzīves posmu.
Lielākie trīs bērni – dēli Zemgus un Roberts, meita Ieva jau ir savā dzīvē- mācās, strādā. Mājās kopā ar vecākiem dzīvo mazie: 9 gadīgā Anna, 7 gadīgais Dāvids un pastarītis – 6 gadīgais Pēteris. Lielie bērni daudz palīdz un no savas studentu stipendijas vēl atlicina, lai palīdzētu vecākiem.
Unai un Aivaram ir lieli plāni – atjaunot un pārveidot darbnīcu. Una zina, ka darbnīca tagad būs skaistāka kā iepriekšējā, gaišos toņos, flīzētu grīdu, gaišiem logiem, plašāka, pati vēl piemetina: „Mēs esam optimisti! Būs labi! Ģimene – tā ir tā, kas palīdz! Šādi brīži vieno. Kad sāks iet labāk, varēsim paši kādam palīdzēt. Darbnīcu vēlamies atjaunot, ne tikai lai paši varētu tajā darboties, bet, lai vietējie skolu un bērnu dārzu bērni varētu apmeklēt nodarbības, lai bērniņi ar īpašām vajadzībām varētu veidot no māla, kas tik ļoti palīdz pilnvērtīgai attīstībai. Logs jau ir noziedots, tā, ka atliek tikai vēl pāris lietiņu :)”
Šobrīd Ļahu ģimenē top saraksts ar tiem cilvēkiem, kas ir palīdzējuši, lai noteikti, kad paši būs uz „zaļāka zara”, varētu pateikt „paldies!”

Arī mēs varam palīdzēt!
Ģimene lūdz ziedot:
- finanšu līdzekļus, kas nepieciešami krāsns elektronikai (500 LVL)
- būvniecības materiālus (skrūves, špakteles, siltumizolāciju, flīzes, sienu apdares materiālus)
- kokmateriālus (jumta un plauktu atjaunošanai)
- logus un durvis
- elektroinstrumentus – piem. „fleksi” (tikko veikalu tīkls Maxima uzdāvināja dāvanu karti, par kuru ģimene iegādājās akumulatora urbjmašīnu), lāpstas, ķerru un tamlīdzīgas lietas.

Bērniem patīk vakaros spēlēt galda spēles, Annai patīk zīmēt, gribētos iet zīmēšanas pulciņā, taču tas maksā 5 LVL mēnesī. Patīk modelēt, lelles apģērbt.
Puikas priecājas par „puiku lietām” – mašīnām, puzlēm, grāmatām.
Ģimene ļoti labprāt atbrauktu uz teātri vai operu.

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES ĻAHU ĢIMENES EŅĢEĻIEM:Mūsu fotogrāfiem
Aigars Rozentāls - LVL 8,- (31.01.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 30,- (31.03.11.)
http://www.oppaa.lv/ saziedotie līdzekļi - LVL 12,- (12.07.11.)
Inga Bleiere - LVL 500, - (15.09.11.) krāsns elektronikai
Ilze Oiguse - LVL 10,- (17.10.11.)

Liels paldies Karīnai un Rīgas bērnu un jauniešu muzikālajam teātrim "Rībēja mute" par biļetēm uz izrādi "Velniņi" kā arī apmaksātajām transporta biļetēm!

2011.gada marts. Pateicoties Leļļu teātrim Ļahu ģimenes bērni ir apmeklējuši izrādes "Pepija Garzeķe" un "Mazais Samurajs". Tika apmaksātas arī transporta biļetes.
Joprojām ļoti gaidām atsaucīgus cilvēkus, kas varētu palīdzēt ģimenei sarūpēt celtniecības materiālus!

2011. gada aprīlis
Saņēmām vēstuli no Ļahu ģimenes palīga un atbalstītāja un eņģeļa – Zanes Rautmanes. Paldies arī visiem mūsu ziedotājiem un labdariem, kas atbalstīja šo ģimeni.
Turpināsim palīdzēt!"Labdien!
Liels paldies par Jūsu lielo atsaucību un ziedojumu Ļahu ģimenei. Tas ir ne tikai palīdzējis uzsākt nodegušās keramikas darbnīcas atjaunošanas darbus, bet devis arī ģimenei iedrošinājumu un stiprinājumu.
Līdz šim brīdim kopā ir saziedoti 3040.43 lati, kā arī izlietne, jumta logs, krāsas, logs, kokmateriāli, špakteles. Ģimenes tētis Aivars lielāko daļu no gruvešiem pamazām bija izvācis pats, savukārt lielie būvgruži tika izvākti speciāli rīkotā talkā (sk. att.). Par saziedotajiem līdzekļiem plānots uzlikt jumtu un grīdas, un sākt kārtot dokumentus būvatļaujas saņemšanai.
Pagaidām arī nav zināms, vai ir apstiprināts ES bezdarbnieku projekts par 2000 latu piešķiršanu. Lēmums būs maijā.
Liels paldies par Jūsu atbalstu,
Zane Rautmane"

2011.gada septembrī


Ar šo vēstuli gribam Jums pateikt lielu paldies par atsaucību un ziedojumu Ļahu ģimenei, kā arī pastāstīt par keramikas darbnīcas atjaunošanas gaitu.

Līdz šim brīdim kopā ir saziedoti 3040.43 lati, kā arī izlietne, jumta logs, krāsas, logs, kokmateriāli, špakteles, bitumena ruļļu materiāls un ķieģeļi. Savukārt iztērēti ir 1014.83 lati. Atlikusī summa – 2025.60 lati.

Lai atjaunotu keramikas darbnīcu, ir notikušas vairākas talkas. Ir veikti betonēšanas darbi (grīda un izlīdzinošā betona josla virs sienas), otrajā stāvā veikta pārseguma un sienu nesošās konstrukcijas izbūve, jumta izbūve (spāres, OSB, vējplēve), kā arī uzmūrēts skurstenis. Vēl palikuši tādi darbi kā bitumena ruļļu materiāla uzklāšana jumtam, noteku izbūve, otrā stāva grīdu izbūve, kāpņu izbūve, ēkas siltināšana, santehnika, iekšējo sienu apdare, logu un durvju ielikšana, ēkas ārējās fasādes apdare.

ES bezdarbnieku projekts par 2000 latu piešķiršanu tika noraidīts.

Ļahu ģimene ir ļoti priecīga par notiekošo un saka Jums lielu palies par necerēto atbalstu un interesi.

GAiN Jelgava vārdā
Zane Rautmane

Pateicoties ziedotājiem, palīdzējām uzsākt skolas gaitas arī Ļahu ģimenes bērniem.

2011. gada nogalē. 
Paldies no Ļahu ģimenes par Ziemassvētku dāvaniņām, un LNO par iespēju noskatīties Putnu Operu. Ļahu ģimenes bērni arī pabija HK Dinamo Rīga spēlē un pēc spēles varēja fotografēties ar hokejistiem, saņemt dāvanas un autogrāfus!
Šeit daži foto:http://www.draugiem.lv/www.palidzesim.lv/gallery/index?aid=37468341

2012.gada septembris
Esam saņēmuši šādu vēstuli:

"Labdien, mīļie Ļahu ģimenes draugi un atbalstītāji!
Ir pienācis brīdis, ko visi esam gaidījuši pusotru gadu – keramikas darbnīca ar Jūsu palīdzību ir atsākusi darbu. Nelaimes gadījums 2010. gada 14. decembrī, kad darbnīca gandrīz pilnībā nodega ir radījis brīnišķīgas pārmaiņas ne tikai keramikas darbnīcā, bet arī pašā ģimenē.


Ļahu ģimene šajā laikā saņēmusi milzīgu atbalstu no līdzcilvēkiem, iepazinusi jaunus cilvēkus un nodibinājusi kontaktus ar nākamajiem pircējiem.  Darbnīca uzņēmusi apgriezienus, kādus līdz šim tai nav nācies piedzīvot. Ir regulārs pasūtījums par 500 krūzīšu piegādi ik mēnesi. Tāpat, pateicoties līdzcilvēkiem Una sākusi strādāt bērnudārzos par keramikas pulciņu vadītāju. Ģimene iepazinusi cilvēkus, kuri atbalsta viņus, sūtot bērnus uz nometnēm, hokeja spēlēm, teātriem un daudziem citiem kultūras pasākumiem. Tas viņus visus un īpaši bērnus  ļoti iepriecina.
Par padarīto: ir veikti betonēšanas darbi (grīda un izlīdzinošā betona josla virs sienas), otrajā stāvā veikta pārseguma un sienu nesošās konstrukcijas, kā arī jumta izbūve (spāres, OSB, vējplēve), uzmūrēts skurstenis, uzklāts bitumena ruļļu materiāls jumtam, otrajā stāvā veikta grīdu izbūve, izbūvēta elektroinstalācija, izlikts riģipša materiāls un tas nošpaktelēts, izbūvētas notekas, atjaunotas krāsnis un virpa, kā arī ielikti logi un durvis. Vēl palikuši tādi darbi kā kāpņu izbūve, ēkas siltināšana, santehnikas ielikšana, iekšējo sienu krāsošana un grīdas apdare, kā arī ēkas ārējās fasādes apdare.
Lai gan ēka nav pabeigta, galvenais tās uzdevums – pabarot 6 bērnu ģimeni, ir atjaunots. Un par to  vislielākais paldies Jums!
Ja vēlaties ģimeni apciemot un apskatīt savu ieguldījumu dabā, būsiet mīļi gaidīti ciemos, kur Una Jūs pacienās ar tasi tējas un garšīgu ābolmaizi. Varēsiet piedzīvot Ļahu ģimenes sirds siltumu un atsaucību, kā arī izveidot savu īpašo keramikas mākslas darbu. Mīļi gaidīti arī bērni. Darbnīcas apmeklējums viņiem būs īsta prieka pilns piedzīvojums.
Ģimenes adrese: Robežu iela 8, Jelgava
Iepriekš piezvaniet pa tālr. 29735954, lai vienotos par visiem ērtāko laiku.
Ģimenes draugi
Zane Rautmane [email protected] 26319985
Lāsma Cimermane [email protected] 29186682"

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Komentāra publicēšana

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB