trešdiena, 2011. gada 5. janvāris

Marija Izabella

FOTOZIEDOJUMS: Viktors Ozoliņš
Kādā Ģertrūdes ielas nama dzīvoklī dzīvo Ināra, kura viena pati audzina savus divus priekus un acuraugus - 8 mēnešus veco dēliņu Aleksi Gabrielu un 2 gadus veco meitiņu Mariju Izabellu.
Šis stāsts būs par Mariju Izabellu. Dzemdības, kurās piedzima Marija, nebija vieglas. Dzemdību laikā meitenītei aptrūkās skābeklis, jo nabassaite ap viņas kakliņu bija aptinusies vairākkārt. Marijai ar māmiņu pēc tam nācās nedēļu pavadīt slimnīcā, jo meitenīte neēda, bija ciets vēderiņš un dzeltenīga ādas krāsa. Par to, ka Marijai ir problēmas ar redzi, dzirdi un nervu sistēmu ārsti slimnīcā nekonstatēja - tas tika atklāts tikai laika gaitā. Pašlaik Marija ar vienu aci šķielē un ir vājredzīga un vājdzirdīga. Lai arī uz atsevišķām skaņām reaģē, ir skaņas, ko meitenīte „nepamana”. Ārsti konstatējuši, ka Marijai ir problēmas ar nervu sistēmu, kas varētu būt iemesls tam, ka diezgan bieži meitenītei uznāk raudāšanas un kliegšanas lēkmes - situācijās, kad ir sagurusi, nobijusies vai vienkārši vēlas sev pievērst uzmanību. Marijai ļoti nepieciešamas ārstu konsultācijas, lai pēc iespējas vairāk uzlabotu tās veselības stāvokli.
Mamma Ināra pašlaik nestrādā, jo vienai ir jāpieskata abi bērni. Lai arī Aleksis un Marija jau kopš dzimšanas ir pierakstīti bērnudārzā, rindas tajos ir garas un brīvas vietas bērnudārzā pašlaik nav. Ģimenes iztikas līdzeklis ir bērnu kopšanas pabalsts, kurš šogad tika strauji samazināts. Sociālais dienests palīdz apmaksājot 70% no dzīvokļa īres un tautas palīdzības fonds ir atsaucīgs un savu iespēju robežās nodrošina Aleksi Gabrielu ar putrām.
Mazajā divistabu dzīvoklītī nepieciešams remonts- vēsajā laikā dzīvokli pa logu un durvju spraugām jūtami piepilda vēsais gaiss. No istabu sienām krīt nost apmetums.
Ināra stāsta, ka cilvēki ir diezgan atsaucīgi- daudzi viņai palīdzējuši ar drēbēm. Kāds uzdāvinājis sava bērna ritenīti, kāds ratus, kuriem dienā, kad tiekamies tika nozagti riteņi. Ināra šobrīd meklē iespēju kā bērniem iegūt ragaviņas, jo ar ratiem šajā sniegotajā laikā iziet pastaigā esot ļoti grūti.
Par spīti Marijas Izabellas veselības stāvoklim un dzīvoklim, kam ļoti nepieciešams remonts Ināra ir pozitīvi noskaņota un smaidīga- „Kopīgiem spēkiem mums viss izdosies!”

Marijai un viņas ģimenei vari palīdzēt ziedojot finanšu līdzekļus brillītēm, medikamentiem. Ziedot autiņbiksītes brālim, pārtiku un apģērbu. Ja kādam ir iespēja palīdzēt izremontēt ģimenes dzīvokli, mamma un bērni būtu ļoti pateicīgi!

Palīdzēsim!

Pagājušā gada nogalē Marija apmeklēja pediatru – neirologu dr. Vizmu Meikšāni Veselības Centrā 4, lai noteiktu pareizāko un nepieciešamāko ārstēšanās kursu.
Liels paldies VC 4, un īpaši ārstei Vizmai Meikšānei par rūpīgo un profesionālo konsultāciju, pateicoties kurai spēsim tālāk palīdzēt šai meitenītei.

No šī gada ar Veselības Centra 4 atbalstu Marija Izabella apmeklēs attīstošās muzikālās nodarbības VC4 Bērnu veselības centrā.
Paldies VC4 Bērnu veselības centram un īpaši vadītājai Vairai Kaziniecei par šo iespēju!

MILZĪGS PALDIES MARIJAS IZABELLAS EŅĢEĻIEM:

Mūsu fotogrāfiem

Ingai Tesļonokai 8 LVL ( 04.04.11.)

2011. gada februāris
Marija šobrīd atrodas Vienības gatves slimnīcā, uz vispārējo izmeklēšanu. Meitenes stāvoklis ir daudz nopietnāks kā likās sākumā, šobrīd ārsti domā, ka lielākā daļa problēmu ir radušās psiholoģisko traucējumu dēļ. Meitenei nozīmētas psihiatra, ģenētiķa un acu ārsta pārbaudes. Māte uzskata, ka ar bērnu viss ir kārtībā. Mēs turpināsim palīdzēt, meiteni pierakstot pie attiecīgajiem speciālistiem un kontrolējot situāciju.

2011. gada aprīļa sākums
Paldies Ingai par zālēm Marijai!

2011.gada aprīlis.
Marija ir apmeklējusi psihiatra un ģenētiķa konsultāciju. Jūnija sākumā meitene iestāsies BKUS, lai veiktu pilnīgas pārbaudes, pēc kurām noteiks diagnozi.

Pateicoties sadarbības partneriem, varējām Mariju un brālīti iepriecināt ar dažām Lieldienu dāvaniņām.


Pateicoties labiem cilvēkiem no portāla cālis.lv, Marija apmeklē logopēda konsultācijas.

2011.gada 02.maijs
Marijas mazais brālītis Alekss ir vienu gadu vecs, blonds jauneklis ar lielām gaiši zilām acīm. Mamma uztraucas, ka gada vecumā viņš nedara vecumam atbilstošas kustības, kā arī nerunā ne vienu vārdu. Atsaucoties Ināras lūgumam, vērsāmies VC4 pie neiroloģes Vizmas Meikšānes. Pēc apskates ārste konstatēja, ka neiroloģisku problēmu nav. Aleksim ir zilas rociņas un pēdiņas, kas varot norādīt uz asinsrites traucējumiem un problēmām ar sirsniņu. Aleksītis arī nereaģē uz skaņām. Dr. Mekšāne ieteica veikt sekojošo papildus izmeklēšanu: ehokardioskopiju, kardiologa konsultāciju, konsultāciju Latvijas Bērnu dzirdes centrā.

Paldies no sirds Dr Meikšānei un Veselības Centram 4!

Aleksis - Gabriles Dundurs pēc Dr Meikšānes rekomendācijas ir pierakstījies pie sekojošiem speciālistiem:
1. 17.08.2011 - ehokardioskopiju + kardiologa konsultāciju.
2. 16.05.2011 - vizīte pie ķirurga sakarā ar vēdera bruku
3.14.06.2011 - LDZC

2011.gada rudens
Neskatoties uz jau paveikto bērnu veselības uzlabošanas jomā, kā arī sociālo apstākļu sakārtošanas jomā - tika nodrošinātas drēbes, apavi, sadzīves lietas, diemžēl turpmāka sadarbība ar mammu kļuva neiespējama.
Savā darbībā vienmēr uzsveram, ka mēs palīdzam bērniem, vecākus izmainīt nav mūsu spēkos. Tomēr šajā gadījumā mums nav iespējas palīdzēt arī bērniem, jo norunātais netiek pildīts un mums nav pārliecības, ka ziedotāju noziedotās mantas nonāk pie Marijas Izabellas un Alekša...
Šai ģimenei ir nepieciešama speciālistu palīdzība.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB