svētdiena, 2011. gada 2. janvāris

Labdarības pasākums "Būsim kopā!"

Foto: Andra Voiciša, Jānis Bokanovs

Teksts: Liene Binde

2010. gada novembrī Rīgas Teikas vidusskolā (turpmāk tekstā - RTV) sākās aktīva gatavošanās kādam līdz šim skolā neredzētam un nedzirdētam labdarības pasākumam „Būsim kopā!”, kas noslēdzās ar jauku un sirsnīgu koncertu. Ideja par labdarību radās RTV sociālo zinību un deju skolotājam Uldim Tomasam Šimenam, kurš savas domas izklāsta šādi: „Pirms četriem gadiem man radās doma palīdzēt kādam nelaimē nokļuvušam bērnam. Nelaime bija bērna palikšana bez vecākiem un es nolēmu viņu adoptēt. Tad, kad jau biju sācis kārtot dokumentus adopcijai, sastapos ar diezgan negatīvu attieksmi no savas ģimenes. Diemžēl nobijos un šo ieceri vairs neturpināju. Pēc tam ilgi domāju, ka mana dzīves misija ir ne tikai dejot, bet arī palīdzēt bērniem, kuriem klājas nedaudz sliktāk kā citiem. Radās doma par kādu pasākumu bērniem, kuriem nepieciešamas lietas, lai dzīvi padarītu laimīgāku. 2010. gada vasarā nonācu pie slēdziena, ka jārīko labdarības pasākums. Ilgi nebija jādomā, jo RTV kaimiņos ir Valsts sociālās aprūpes centra (turpmāk tekstā - VSAC) „Rīga” filiāle „Teika”, kurā mīt bērni ar īpašām vajadzībām.”
Mācību gada sākumā sociālo zinību un deju skolotājs Uldis Tomass kopā ar 9. klases skolēniem devās uz VSAC „Rīga” filiāli „Teika”, lai palūkotos kā klājas tajā dzīvojošajiem bērniem un kas būtu nepieciešams viņu atbalstam. Viņi sastapās ar daudziem draudzīgiem un atsaucīgiem bērniem, kuri viņiem sniedza koncertu. Taču kā novēroja RTV skolotājs Uldis Tomass un skolēni, filiāles „Teika” bērnu talanu attīstībai būtu nepieciešams vēl vairāk dažādu lietu. Aprunājoties ar filiāles direktori un interešu pulciņa skolotāju tika izvirzīts visvairāk nepieciešamo lietu saraksts, kuru RTV skolotājs Uldis Tomass kopā ar citiem skolotājiem un skolēniem apņēmās realizēt.
Šādu ideju pieņēma gan VSAC „Rīga” filiāles „Teika” direktore Anna Miņkova un skolotāji, gan RTV direktore Ilona Bergmane, kura atvēra skolas durvis labdarībai. Skolotājs Uldis Tomass netērēja laiku un ķērās pie darba organizēšanas, protams, šādu pasākumu nav iespējams organizēt bez atsaucīgas komandas. Tādēļ tika veidota darba grupa, kuras pamatā bija brīvprātīgi palīgi gan no skolotājiem, gan skolēniem. Tika piesaistīti skolēni Andra Voiciša, Ritvars Macieša, Kārlis Liepiņš, Rūta Lauce vecumā no 9. līdz 12. klasei, kas labprāt ziedoja savu brīvo laiku un idejas, lai pasākums izdotos. Tāpat atsaucās RTV sociālie pedagogi Dace Lāce un Vineta Drāzniece, kas palīdzēja savas specialitātes robežās. Savu palīdzīgo roku un atbalstu šim pasākumam deva sākumskolas un mūzikas skolotāja Zane Šķēle, skolas ārpusstundu darbiniece Māra Bitniece un topošā mājturības un vizuālās mākslas skolotāja Liene Binde. Apsēžoties pie kopīga sarunu galda tika apspriestas dažādas idejas par un ap labdarības pasākumu un notika pienākumu sadale. Katram bija, ko darīt, jo laiks skrēja ātri un darāmā bija daudz.
Visu labdarības pasākuma laiku notika nepārtraukta saziņa ar VSAC filiāles „Teika” darbiniekiem, lai noskaidrotu nepieciešamo informāciju un dalītos idejās un ierosinājumos par pasākuma norisi.
Kā pirmais vēstnesis par šāda pasākuma esamību skolā noteikti bija informatīvs plakāts, kura izveidē bija interesanti un pat kuriozi posmi, taču beigās tas izdevās tikpat skaists kā pasākuma organizatori vēlējās. Jāpiemin, ka pasākuma organizatori padomāja arī par to, lai pasākumam būtu kāda kopēja iezīme – krāsas. Tika izvēlētas zilā un baltā, kas simbolizē cerības un gaišumu, kas tik ļoti nepieciešamas šiem bērniem un jauniešiem.
Kā galvenais labdarības pasākuma „Būsim kopā!” notikums tika plānots koncerts, kura laikā pasākuma organizatori ļoti cerēja no pārdoto biļešu skaita savākt pēc iespējas vairāk naudas, ko nodot filiāles „Teika” direktorei, kura to izmantotu bērnu un jauniešu talantu attīstībai. Paralēli koncerta rīkošanai divas nedēļas pirms tā skolā tika novietota Ziedojumu lādīte, kurā ikviens varēja ziedot naudu, kas tāpat kā par biļetēm savāktā, nonāca filiāles „Teika” rīcībā. Vēl veselu nedēļu darbojās Ziedojamo lietu pieņemšanas punkts, kurā katru rītu gaidīja Uldis Tomass, Ginta, Dace un Liene, kas laipni un ar patiesu prieku pieņēma skolēnu un viņu ģimeņu atnestos ziedojumus. Pasākuma organizatori bija pārsteigti un ļoti priecīgi par ikvienu Ziedojumu lādītē ziedoto santīmu un visām ziedotajā lietām, kas tika atnestas, jo beigās Ziedojumu punkts bija pilns ar gandrīz visām filiāles „Teika” lūgtajām mantām.
Pasākuma organizatori izveidoja e-pasta adresi un telefona numuru, lai plašākai informācijas ieguvei būtu iespējams sazināties arī elektroniski un interesējošā informācija nekavējoties nonāktu pie sabiedrības. Tāpat skolas mājas lapā tika ievietota informācija, lai ikviens varētu iepazīties ar labdarības pasākuma norisi.
Laicīgi tika apzināti dažādi mākslinieki, kas vēlētos piedalīties labdarības koncertā „Būsim kopā!” un sniegt prieku ikvienam, kas ieradīsies uz šo koncertu. Tā kā filiālē „Teika” ir daudz muzikālu un talantīgu bērnu, tad koncertā dziedāja arī viens no filiāles iemītniekiem - Jānis. Šim koncertam atsaucās arī daudzi Latvijā populāri mūziķi: pasaules slavenais kontrabasists Gunārs Upatnieks, dziedātāji Jenny May un Atis Auzāns, bērnu kora „Rīga” studijas vokālais ansamblis, dziedātāji Mārtiņš Ruskis un Ainars Bumbieris, Šarlote Lēnmane un „Rīgas akmentiņi” (vadītāja Līva Bondare), aktieris Gundars Silakaktiņš un dejotāji: salsas šovgrupa „Agua”, Veizāna deju studija un citi mākslinieki, kā arī Rīgas Teikas vidusskolas jaunie talanti. Koncertu vadīja aktrise Helēna Vasiļevska.
Koncerta organizatori uzsver, ka visi mūziķi un dejotāji ar prieku piekrita piedalīties koncertā un izteica cerību, ka arī viņu draugi un draugu draugi atradīs iespēju apmeklēt šo pasākumu.
Ar māksliniekiem tika saskaņots - lai koncerts nebūtu pavisam garš un nekļūtu nogurdinošs, viņi izvēlas priekšnesumus, kas spēj pārsteigt un uzrunāt ikvienu, arī zālē sēdošos filiāles „Teika” bērnus un jauniešus. Uldis Tomass un Liene sāka rakstīt scenāriju, kas nebūt nav viegls darbs. Sanāca strādāt arī brīvdienās un vēlos vakaros. Bet vēlme izdarīt labu un iepriecināt bija tik stipra, ka plānotais izdevās.
Kad koncerts jau bija pavisam tuvu, Liene zīmēja skices, krāsoja, līmēja un veidoja kopējo koncerta noformējumu. Neizpalikt bez skolēnu atbalsta un palīdzības, kas labprāt atsaucās.
Jau pasākuma rīkošanas sākumā radās ideja, ka katram, kas nopirks biļeti uz koncertu, tiks kāda maza simboliska dāvana – atmiņas zīme par koncertu. Tika izveidota zilas un baltas lentītes piespraude, kas rotāja ikvienu koncerta apmeklētāju.

Kad klāt bija ilgi gaidītais 2010. gada 15. decembris un RTV Lielās zāles durvis tika vērtas māksliniekiem, VSAC „Rīga” filiāles „Teika” bērniem, jauniešiem un skolotājiem, RTV direktorei, skolotājiem un skolēniem, kā arī citiem koncerta viesiem. Ar prieku tika sagaidīts ikviens, taču visvairāk priecājāmies par filiāles „Teika” bērniem un jauniešiem, kas bija ieradušies uz koncertu, kas veltīts viņiem.
Zālē nodzisa gaisma un sākās koncerts. Ikviens nepacietībā gaidīja katra mākslinieka un koncerta dalībnieka priekšnesumu. Koncerts notika divās daļās, lai būtu starpbrīdis, kura laikā atpūsties un pavērot visu, kas notiek apkārt. Jauki, ka filiāles „Teika” bērni bija sagatavojuši pašu rokām gatavotas pārsteiguma dāvaniņas ikvienam māksliniekam, kas viņus ļoti iepriecināja.
Koncerts izdevās sirsnīgs, mierīgs un ļoti pacilājošs, jo katra – gan to, kas bija uz skatuves, gan to, kas sēdēja zālē, acīs mirdzēja prieks un sajūsma par kopā radīto brīnumu.
Pēc koncerta ikviens, kas uzstājās saņēma īpašu pasākuma organizatoru un RTV direktores izveidotu pateicību, kura viņiem vienmēr liks atcerēties par saviem labajiem darbiem.

Tūlīt pēc koncerta, kad visi jau bija devušies mājās, notika saziedotās un par biļetēm iegūtās naudas skaitīšana. Koncerta organizatori ar prieku paziņo, ka VSAC „Rīga” filiālei „Teika” kopā saziedoti Ls 600,10, kas paver iespēju iegādāties filiāles bērniem tik ļoti nepieciešamās lietas.

Labdarības pasākuma „Būsim kopā!” organizatori pateicas ikvienam, kas ziedoja un atbalstīja tos, kam tas nepieciešams nedaudz vairāk nekā citiem. Tāpat organizatori izsaka cerību, ka šis nebūt nebija pēdējais šāda veida pasākums skolā un iespējams, ka labdarība varētu kļūt par vienu no skolas tradīcijām.
Organizatori uzsver arī to, ka šis labdarības pasākums bija kas jauns viņu pieredzē un tajā tika ieguldīts daudz darba un laika. Iespējams, ka kaut ko varēja izdarīt labāk vai savādāk, bet tie, kas neko nedara, neko neiemācās. Tieši tāpēc organizatori ir priecīgi un apmierināti ar saniegto jau pirmajā labdarības pasākumā un nedomā apstāties.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB