otrdiena, 2011. gada 3. maijs

Dombrovsku ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Ģimene mūsu redzeslokā nonāca pēc pārvākšanās no Dāviņu pagasta uz Iecavas pagastu, kad sociālā dienesta darbinieces, ar kurām mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība, lūdza palīdzēt un atbalstīt šo ģimeni vismaz sākuma posmā, kamēr tā iedzīvosies jaunajā vietā. No Dāviņu pagasta ģimene aizgājusi ar rūgtumu sirdī, tur palicis tētis un vīrs – varmāka, kurš fiziski ietekmējis gan mammu, gan bērnus. Dzīvosim – redzēsim, kā ģimene iejutīsies jaunajā mājvietā, kā strādās, kā bērni mācīsies. Katrā ziņā mēs kopā varam dot iespēju ģimenei „atsperties” un uzsākt jaunu dzīvi.
Pie Dombrovsku ģimenes ciemojamies kopā ar žurnālisti Daci Rudzīti no žurnāla „Mans Mazais
Sanitai ir 8 bērni. Pati vēl jauna, taču jau dzīves salauzta. Šobrīd Sanita ar mazākajiem bērniem, Amandu, Gintu, Ditu, Saniju, Janu un Līgu, dzīvo pie saimniekiem – Aivara un Irēnas. Dažreiz ģimeni apciemo vecākais dēls Armands un meita Dace. Sanitas ģimene palīdz saimniecības darbos, par to kā atalgojumu saņemot dzīvesvietu, pārtiku un līdzekļus dzīvošanai.
Bērni esot pats svarīgākais, to tikai tagad sapratusi Sanita. Daudzas bērnu problēmas un kreņķi varbūt arī palaisti pašplūsmā, atzīst mamma. Amandai ir atklāta mazasinība. Meitenei tiešām esot bijis visgrūtāk, jo ir mazie jāpieskata, jābūt par tādu kā otro mammu.
Ditai pedagoģiskajā sēdē konstatēti garīgi traucējumi. Mamma asarām acīs saka: „Nepamanīju. Biju tik ļoti aizņemta ar darbiem un bailēm no vīra, nepamanīju. Nauda visu laiku bija jāpelna man, vīrs gan savus grašus, gan manu nopelnīto naudiņu nodzēra. Tagad dzīvotu savādāk..”
Pēc aiziešanas vīrs mēģinājis terorizēt Sanitu, zvanot un draudot, taču šobrīd Sanita jūtas stipra, jo viņas aizmugure ir Aivara ģimene, kura neļaus ne viņai, ne bērniem darīt pāri.
Jaunajās skolās bērni mācās no janvāra, Gints un Amanda – Iecavas internātskolā. Amanda esot iedzīvojusies uzreiz, taču Gintam gājis grūtāk. Bet nu ir vienojušies ar mammu, ka vismaz pagaidām braukās uz mājām katru vakaru (no skolas līdz mājām ir ~ 15 km), kamēr iedzīvosies. Dita tagad mācās Zālītes pamatskolā.
„Ir bijuši smagi posmi, kad nav bijis pat maizes, bet Aivars vienmēr mums ir palīdzējis, mēs savukārt darām, ko varam, lai viņam palīdzētu saimniecībā. Mēs esam iedzīvojušies, šeit nav kur bērniem blēņas darīt, apkārt klaiņot, šeit viņi tiek radināti pie darba. Katram no bērniem ir savi pienākumi – sanest malku, kurināt siltumnīcu, ravēt, piķēt – darbiņu pietiek visiem. Vakarā visiem patīk lasīt pasakas. ...Šeit mēs jūtamies kā viena liela ģimene, tur mēs bijām tādi kā izmētāti...”
Mums prom braucot, Sanita vēl nosaka: „Es no tās bedres esmu izrāpusies, negribu atpakaļ… Galvenais man ir bērni, gribu, lai viņi būtu veseli un gudri, lai mācās, lai neatkārto manas kļūdas.”

Mēs varam palīdzēt ģimenei uzsākt jaunu dzīvi!
Ģimene priecātos par mēbelēm (skapis, galds, sekcija vai grāmatplaukts), par televizoru, grāmatām, izklaides un kultūras pasākumiem – bērni nekad nav bijuši ne Zoodārzā, ne Akvaparkā.
Bērniem noderētu drēbes un apavi, arī vitamīni.

Palīdzēsim!

Dace 20 gadi
Armands 17 gadi
Amanda 13 gadi, 164 izm., apavi 38/39 izm.
Gints 11 gadi, 146-152 izm., apavi 37/38 izm.
Dita 10 gadi, 146 izm., apavi 35/36 izm.
Sanija 8 gadi, 122-134 izm., apavi 31/33 izm.
Līga 6 gadi, 112–124 izm., apavi 27/28 izm.
Jana 3 gadi, 98-104 izm., apavi 25/26 izm.

MILZĪGS PALDIES DOMBROVSKU ĢIMENES EŅĢEĻIEM:
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (31.03.11.)


2011. gada marts - maijs
Paldies žurnāla „Mans mazais” izdevniecības meitenēm par saziedotajām drēbēm.
Paldies Janai par TV.
Paldies Ilonai un viņas draugiem par mūzikas centru.
Ģimene pabija teātra izrādē „Pepija Garzeķe”, paldies Leļļu teātrim!
Paldies žurnāla Mans Mazais lasītājai par drēbēm Dombrovsku ģimenei.
Paldies Marikai par rakstāmgaldu ( īpašais paldies par nogādi pašai ģimenei, jo mums piegādes problēma vienmēr ir sarežģīti risināma :)
Paldies Maijai par gultu mazajām meitenēm.
Paldies zviedru meitenēm par grāmatām.
Paldies Elīnai par riteni mazajām meitenēm.
Paldies Arkolat par traukiem, kas tik ļoti noderēja jaunas dzīves uzsākšanā.

Ģimenes vecākā meita piedalījās Rīgas Nordea Maratonā: http://blog.palidzesim.lv/2011/05/skrejiens-sezonas-garuma.html, kopā ar mammu izbaudot dienu īsti sportiskā garā :)

2011.gada rudens
Šobrīd ģimenei ir sagādāts viss nepieciešamais. Palīdzība tiek sniegta no vairākiem avotiem.
Dosim iespēju ģimenei pašai turpināt savu dzīvi.

Milzīgs paldies visiem ziedotājiem par tik plašu atsaucību!
Un ja gadījumā ģimenei būs nepieciešama līdzcilvēku palīdzība - dosim ziņu!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Komentāra publicēšana

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB