ceturtdiena, 2011. gada 3. februāris

Elīna

FOTOZIEDOJUMS: Jānis Mednis

Stāsts par Elīnu rosina domāt par dzīves vērtībām, par to, cik un kā katrs saprotam un izvērtējam prioritātes.
Elīna dzīvo Kuldīgā, nelielā istabiņā kopā ar mammu, tēti un māsu. Elīnai ir 8 gadi, 5. pakāpes vājdzirdība. Tas nozīmē – viņa nedzird nemaz.
Elīna piedzima daudz ātrāk par paredzēto laiku, 26. grūtniecības nedēļā, un piedzimstot svēra 900 gramus. Elīnas nākotne krāsojās pavisam drūmās krāsās, vietējie ārsti sacīja, ka tādi bērni neizdzīvo. Elīna izdzīvoja, taču ar smagiem attīstības traucējumiem, tai skaitā vājdzirdību. Attīstība, kā lielai daļai šādu mazuļu, bija stipri kavēta, meitene rāpot iemācījās tikai ap gadiņu, staigāt – trijos gados. Četros gadiņos Elīnai tika iestrādāts kohliārais implants un nu viņa varēja saklausīt dažādas skaņas un uztvert pasauli arī dzirdot. Lai šādi bērni iemācītos runāt, ar viņiem ir ļoti daudz jāstrādā.
Šobrīd Elīna mācās Rīgas 218. speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē – internātā bērniem ar dzirdes traucējumiem. Elīnai tur klājas labi, viņa lēnām apgūst jauno, neiepazīto pasauli, citus bērnus. Elīna bērnu dārzā un ar vecākiem sarunājas, izmantojot zīmju valodu. Meitene gan ir ļoti aktīva, mamma saka, pat agresīva. Arī Elīnas gaitā pamanāmas acīmredzamas grūtības, taču mamma diemžēl nav bijusi informēta par speciālajiem – ortopēdiskajiem apaviem, kurus divas reizes gadā apmaksā valsts.
Sastopot Elīnu, ir skaidrs, ka meitenei ir nopietnas gan attīstības, gan komunikācijas problēmas, un kā gan to var nebūt, ja pusgadu meitene ir pavadījusi pilnīgā klusumā.
Pusgadu atpakaļ Elīnai sabojājās kohleārā implanta sistēmas TEMPO+ baterijas nodalījumu bloks. Šīs detaļas remonts izmaksā 170 LVL. Vecāki bija plānojuši tikt paši galā ar situāciju, taču beidzot sapratuši, ka jāgriežas pēc palīdzības.
Mamma strādā par pastnieci, tētim nav darba... Ģimenē ir vēl viena meitiņa Megija, kurai ir 5 gadi un viņa ir vesela.

Šobrīd pats aktuālākais un nepieciešamākais ir salabot dzirdes aparātu, lai meitene atkal var dzirdēt!
Abām māsiņām varam palīdzēt arī ar drēbēm:
Elīna, 8 gadi, 128-134 izm.
Megija 5 gadi, 116-122 izm., apavi 26-27 izmērs

Savā darbībā mēģinām nedz nosodīt, nedz attaisnot vecāku rīcību, un atkal un atkal sev atgādinām – mēs palīdzam bērniem! Palīdziet arī jūs!

Elīnai nepieciešami tikai 170,00 LVL, lai viņa atkal dzirdētu!

Palīdzēsim!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: 0,00- LVL (no LVL 170,00 – 06.03.2011*):

*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

MILZĪGS PALDIES ELĪNAS EŅĢEĻIEM:
Mūsu fotogrāfiem

No sirds paldies Jūrmalas sākumskolas "Taurenītis" 3.klases skolēniem un audzinātājai. Bērniem skolā bijusi projekta nedēļa, kuras ietvaros runāts par labdarību. Bērni paši ir savākuši naudiņu, rādot izrādi un lūdzot vecākus palīdzēt. Savākto naudiņu 180 LVL, bērni nolēmuši ziedot kādam no mūsu bērniem. Elīnai šī naudiņa šobrīd ir visvairāk nepieciešama, tādēļ ir dubults prieks, ka mums kopā ir izdevies tik ātri un veiksmīgi viņai palīdzēt. Bērni ir izveidojuši arī brīnišķīga zīmējumu kolekciju, laba vēlējuma vēstulītes, kā sveicienu mūsu aprūpē esošajiem bēriem.
Paldies Martai, Andželikai, Harijam, Annei, Danielam, Raineram, Karinai, Artjomam, Rolandam, Flērai, Raimondam, Georgam, Danielam, Albertam, Kristiānai, Valteram, Artūram, Eduardam, Markusam, Akselim un skolotājai!!!! Mūsuprāt šis ir ļoti jauki un sirsnīgi īstenots projekts, piemērs, tam, ka bērni aktīvi iesaistās labdarībā un vēlas darīt labas lietas. Dariet arī jūs!


19.12.11.
"Sveicināti, šeit jums raksta Elīnas Gulbīnas mamma Marita Gulbīna! Mūsu māja bija izcēlies ugunsgrēks šī gada 10. septembrī. Gribēju Jums lūgt, vai Jūs mums nevarat palīdzēt ar materiālu vai ar finansiālu palīdzību, saistībā ar mājas otrā un pirmā stāva atjaunošanu. Liels paldies jau iepriekš!

Mums ļoti nepieciešamie materiāli:
- rotbands 2 maisi,
- LR+ 5 maisi,
- gatavais špaktelis šitroks 3 spaiņi,
- reģipsis 20 loksnes,
- brusas 50x150x4500 10 gab.,
- dēļi 25x100x3000=1m2,
- durvis 2100x09=4 gab.,
- grīdas dēļi 30m-40mm-30m2,
- 2 pakas silto vati 5 izmēri,
- UD perimtrs 15 gab.
- 2,60m vai 2,50m, CD profils 20 gab.
- 3m, emulsījas
- balto krāsu 5 spaiņus"

Varbūt Elīnas ģimenes palīdzības lūgumu sadzird kāds uzņēmums vai atsaucīgs cilvēks, kas varētu palīdzēt.
Kā arī aicinām ziedot mūsu kontā naudas līdzekļus, kas tiks izmantoti augstāk minēto materiālu iegādei.

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB