pirmdiena, 2011. gada 30. maijs

Talantīgā MaijaMaija ir kā tāds brīnums – gan vecākiem, gan skolotājiem, gan ikvienam, kas dzirdējuši Maijas flautas spēli. To, ka Maija būs (un patiesībā jau ir!) flautiste – māksliniece, kas nesīs Latvijas vārdu pasaulē, ir skaidrs pilnībā. Maija ir ne tikai talantīga, bet arī ar plaši atvērtu sirdi, piedalījusies vairākos mūsu un citu labdarības organizāciju un fondu organizētajos koncertos. Maijas vecāku, skolotāju un arī, protams, pašas Maijas ieguldītais darbs, lai cik tas arī dažu brīdi šķistu grūts un nesasniedzams, ir apbrīnas vērts un nesis lielus augļus.
Šobrīd Maijai nepieciešama jauna flauta, pikolo flauta. Tādēļ arī šis stāsts, kuru labāk par mani pastāstīs mamma Līga.
„Maija piedzima 1997. gada 8. martā Dobelē. Jau sākumā daktere pamanīja, ka kaut kas nav īsti kārtībā, bet, tā kā lielai daļai jaundzimušajiem galvā lieks ūdens nav neparasta lieta, teica, ka ar laiku viss normalizēsies. 7 mēnešu vecumā Maijai noteica diagnozi – dzemdību trauma (skābekļa trūkums), kuras rezultātā cietušas smadzenes (redzes centri deniņu rajonā), ko apstiprināja datortomogrāfija. Ja Bērnu klīniskajā slimnīcā daktere, nosakot diagnozi, teica, ka neko darīt nevarot, tad neirologs Jelgavas slimnīcā vismaz neatņēma pēdējo cerību un sacīja, ka smadzenes ir brīnumaina lieta, ka daļu bojājumu tās parasti kompensējot pašas, cik lielu – tas katram cilvēkam ir individuāli.
3 gadu vecumā Maija sāka apmeklēt b/d Jelgavā. Tur bija specializētas grupiņas bērniem ar redzes traucējumiem. B/d laikā Maija par mūziku īpašu interesi neizrādīja, nekas neliecināja par to, ka tā viņu varētu aizraut.
Pienāca skolas gadi, bija daļēji jāpārceļas uz Rīgu, jo tieši tur ir skola bērniem ar redzes traucējumiem – vienīgā Latvijā. Tā kā pati pabeidzu Mūzikas skolu, zināju, ka sūtīšu tajā arī Maiju. Sākumā bija doma spēlēt klavieres, bet kaut kā viss izvērtās par labu flautai. Tas laikam bija Dieva pirksts, jo satikām brīnišķīgu skolotāju, kas atklāja Maijas lielo talantu. Paralēli tam Maija sāka pastiprināti interesēties par klasisko mūziku, klausījās dažādus ierakstus, radio. 9 gadu vecumā Maija sāka startēt vietējā un starptautiska mēroga konkursos un jau pirmajā konkursā liels panākums – 3. vieta! Tas lika saprast, ka Maija tiešām ir talantīga. Viņai muzicēšana sagādā lielu prieku. Protams, viss nav tik vienkārši, jo ir daudz un cītīgi jāstrādā. Sākumā bija pat asaras, viss nenāca viegli, bet vēlāk jau aizgāja uz „uh!”. Maijai ļoti patīk spēlēt orķestrī, bet tas gadās reti. Ir uzstājusies arī kā soliste kopā ar orķestri.
Tagad jau mēs visi saprotam, ka Maijas nākotne būs saistīta ar mūziku, uz to arī mērķtiecīgi ejam – piedalāmies konkursos, koncertos, labdarības pasākumos, jo šī skatuves pieredze ir nepieciešama un neatsverama ikvienam mūziķim. Apmeklējam arī dažādus koncertus, lai gūtu priekšstatu par citu mūziķu izpildījumu un vienkārši priecātos par skaistu mūziku.
Vislielāko paldies varam teikt Juglas mūzikas skolas skolotājai Ivetai Lāriņai, kura ar savu nesavtīgo darbu un mīlestību uz mūziku ir tik daudz Maijai iemācījusi!
Maijai ļoti patīk dziedāt, ko viņa veiksmīgi dara Strazdumuižas vājredzīgo/neredzīgo bērnu skolas ansamblī (kopā ar Amandu un Luīzi) un arī ārpusskolas ansamblī „Cielaviņa” Strazdumuižas klubā. Arī tur ir labi novērtējumi – skatēs augsti punkti, konkursā 1.vieta.
Brīvajā laikā Maijai patīk ceļot, peldēt, pavadīt laiku kopā ar savu labāko draudzeni Amandu.
Maija nav no runīgajām meitenēm, ja neskaita ģimeni un labāko draudzeni, viņa labprātāk klausās citos, daudzas emocijas izsaka spēlējot flautu, dažreiz pat tā, ka pašai saskrien asaras acīs.
Mēs, vecāki, esam pozitīvi noskaņoti, Maija mums ir pavērusi ceļu uz mūziku plašākā nozīmē nekā tas bija agrāk. Esam laimīgi! :)”

Maijas jaunajai pikolo flautai nepieciešami 0,00 LVL (no 900,- LVL)

Palīdzēsim!

Aicinām visus, kuri vēlas palīdzēt Maijai, kā arī baudīt interesantu uzvedumu, uz dāņu rakstnieka Pētera Hēga (Peter Høeg) savdabīgi aizraujošās grāmatas KLUSĀ MEITENE (Den Stille Piga) izdošanas svētkiem.

Dānijas Kultūras institūts, apgāds „ATĒNA”, sadarbībā ar labdarības organizāciju PALĪDZĒSIM.LV, trešdien, 2011. gada 15. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas Cirkā, Merķeļa ielā 4, aicina visus lasīt un klausīties pratējus, uzsvērti aizraujošajā un nedaudz biedējošajā cirkus vidē iepazīt „Kluso meiteni”, izprast klusumu, sadzirdēt skaņas, vārdus un līdzcilvēkus.

Pētera Hēga „Klusās meitenes” teksts, J.S.Baha mūzika, cirkus triki, pieauguša sapņotāja un bērnu balsis ar mērķi saklausīt, ieraudzīt, neapžilbt, neslēpties un ļauties – CIRKUS VARIĀCIJĀM KLUSUMAM UN SKAŅAI Viestura Kairiša režijā.

Pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi jaunai pikolo flautai talantīgajai, daudzu Latvijas un starptautisko konkursu laureātei, flautistei – Maijai Fogelei un citiem muzikāli apdāvinātiem bērniem jaunu mūzikas instrumentu iegādei.

Lūdzam vietas rezervēt elektroniski [email protected] vai zvanot 29102178
Naudiņa Maijas pikolo flautai savākta! Liels, liels paldies visiem grāmatas "Klusā meitene" atvēršanas svētku apmeklētājiem par atsaucību un dāsnumu!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Komentāra publicēšana

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB