otrdiena, 2011. gada 24. maijs

Teikas bērni Zoodārzā

FOTOZIEDOJUMS: Ruta Kalmuka

Tā bieži nenotiek, patiesi! Šis stāsts ir par patiesiem cilvēkiem ar patiesām emocijām un sirdi īstajā vietā.
Savā darbībā bieži uzsveram, ka bērniem daudz svarīgākas par dāvanām, drēbēm vai pārtiku ir emocijas, kuras viņi gūst, pavadot laiku kādā sportiskā, izklaidējošā, izglītojošā vai kultūras pasākumā. Saņemot piedāvājumu no uzņēmuma MA1 – Datori , priecājāmies, ka šī organizācija nevēlas savākt mīksto mantiņu kaudzi un ar mūsu starpniecību nodot kādam no bērniem, bet gluži pretēji – viņi vēlējās pavadīt dienu kopā ar bērniem un jauniešiem, kuriem ikdiena jāpavada sociālās aprūpes centrā Teika. Bērniem tur ir ļoti labi, par viņiem rūpējas gādīgas audzinātājas un auklītes, taču šādi izbraukumi ārpus centra sienām nenotiek bieži.
Kopā ar MA1 – Datori darbiniekiem, sagaidot saulainu pēcpusdienu, devāmies uz Rīgas Zoodārzu, lai apskatītu lielus un mazus iemītniekus un piknikotu Ķīšezera krastā netālu no „Lāču mājām”.
Kas mani visvairāk iepriecināja un reizē samulsināja, ka šie brīnišķīgie cilvēki nebaidījās no šiem bērniem (kas patiesībā ir ļoti slimiņi), viņi staigāja pa Zoodārzu, katram pie rokas vismaz pa vienam, kādam pa diviem bērniem, stāstot, rādot par kādu no dzīvniekiem, putniem vai rāpuļiem.
Bērniem patika viss, gan lauku sēta, kurā varēja gan kaķi klēpī paturēt, gan aitiņu aiz auss pakasīt, gan kamieļi, gan poniji, gan smieklīgie surikāti, gan pāvi, kuri ar savām krāšņajām astēm izbrīnu radīja ne tikai bērnu acīs. Un, protams, Žirafes! Bet visgaidītākā bija tikšanās ar lāčiem, jo viens no puišiem – Miša par to vien sapņoja kā satikt savus vārda brāļus pirmo reizi mūžā ! :)
Bērni un patiesībā arī mēs, pieaugušie, jau bijām piekusuši, un pikniks nāca tieši laikā. Arī tas bija jaunums! Daudzi no puišiem pirmo reizi ieraudzīja, kā tas ir – cept desas, kurināt grilu un uzmanīties no karstajām oglēm.
Piknikojot, Jānis un Miša mums dziedāja savas iemīļotās dziesmas un, kad dziesmu veltīja MA1 – Datori puiši bērniem, man skrēja tirpas! Tik patiesi tas bija!

Paldies no sirds par šo jauko pasākumu, paldies bērnu vārdā, audzinātāju vārdā un mūsu organizācijas vārdā!
Kaut vairāk uzņēmumu un cilvēku iedvesmotos no šiem sirsnīgajiem cilvēkiem!
Paldies jums! Īpaši Rutai par šī jaukā pasākuma noorganizēšanu!!!!

Paldies liels arī Rīgas Zooloģiskajam dārzam par ieejas biļetēm!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB