trešdiena, 2011. gada 14. septembris

Emīlija – „Saldus Saules” mazais eņģelītis!

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs


Emīlijai ir 9 gadiņi un šobrīd viņa dzīvo Saldus pusē, Zirņu pagastā. Savos 9 gados mazā meitene ir piedzīvojusi tik daudz! Gan bērnu cerebrālo trieku, gan 5. pakāpes vājdzirdību, gan pats galvenais – mammas vienaldzību un nespēju rūpēties par šo bērnu.
Šobrīd Emīlija dzīvo pie uzņēmīgās un ņiprās vecmāmiņas Birutas, kura uzņēmusies rūpes gan par Emīliju, gan Emīlijas četrgadīgo brālīti Dāvi. Mammai bērnu aprūpes tiesības tika atņemtas šajā pavasarī.
Vecmāmiņa tiešām ir sparīga un apņēmīga uzaudzināt mazbērnus. Rodas jautājums, kādēļ gan agrāk netika šie bērni doti vecmāmiņas aizbildniecībā, bet gan gadiem pakļauti nemitīgam riskam tikt fiziski un emocionāli ietekmētiem. Bet kā mēs labi zinām, tāda nu reiz ir mūsu valsts politika, bērniem jābūt ģimenē, lai vai tur kas. Kamēr nespiež ārkārtēji apstākļi, kā šoreiz, kad pēc kārtējā grautiņa mājās vairāki mammas pudeles brāļi tika apcietināti vai aizvesti uz slimnīcu ar durtām brūcēm. Un to visu redzēja un līdzi pārdzīvoja bērni...
„Bet nu būs citādāk,” tā saka Biruta: „nevienam es viņus nedošu un pati uzaudzināšu!” Pie Birutas Emīlija nonākusi jau vairākas reizes. Pirmo reizi Biruta atceras, ka Emīlija bijusi kā lupatiņa, bez satura, bez attīstītas muskulatūras un nespējīga kustēties, un darboties tam brīdim atbilstoši savam vecumam. Vecmāmiņa strādājusi ar meitenīti, un progress bijis acīm redzams. Taču no peļņas Vācijā atgriezusies māte un paņēmusi atpakaļ Emīliju, jo par bērnu taču maksā pabalstu, un vēl par invalīdu! Dzīva nauda! (Piedodiet par tiešumu, bet tāda ir realitāte).
Šobrīd Emīlija ir bez precīzām diagnozēm, pēdējo reizi Dzirdes centrā bijusi pirms trīs gadiem, kohliārais implants nav iestrādāts, jo konsīlijs ir nolēmis, ka nav atbilstoši sociālie sadzīves apstākļi (!).
Meitenīte ir atvērta, smaida ciemiņiem, var satvert lielākas lietas un vecmāmiņas vai brāļa roku. Emīlija rāpo, bet ikdienu pavada vai nu ratiņkrēslā, kuru vecmāmiņa pagaidām aizņēmusies, vai gultiņā. Vasarā vecmāmiņa kopā ar Emīliju dzīvojas dārzā vai pļavā, un brālis gādīgi pienes Emīlijai ko garšīgu vai kādu no mantām. Bērni kopā ar vecmāmiņu iet peldēties uz vietējo dīķi.
Kā Emīlijai palīdzēt? Jautājam vecmāmiņai. Viņa saka: „Viss mums ir - gan drēbes, gan paēduši esam, gan rotaļlietas. Tas ko visvairāk par visu vēlētos, lai Emīlija staigā. Lai Emīlija dzird, un sāk runāt.”
Vai tas būs iespējams pēc tik ilgas „neko nedarīšanas” par to būs jālemj speciālistiem, kuri viens pēc otra tiks apmeklēti.
Kad jautājam vecmāmiņai - vai nebūs grūti atbraukt vienai ar abiem bērniem uz Rīgu, viņa atbild, protams, ka nē! Tas taču ir bērnu dēļ!

Šobrīd Emīlija ir pierakstīta uz vizīti Dzirdes centrā pie speciālista. Jūlija sākumā Emīlija kopā ar vecmāmiņu dosies uz Gaiļezera psihoneiroloģisko nodaļu, lai veiktu vispārēju izmeklēšanu un rehabilitāciju.

Kopā ar festivāla Saldus Saule organizatoriem Fēliksu un Jolantu Ķiģeļiem, tāpat kā vecmāmiņa - vēlamies, lai Emīlija dzirdētu un staigātu!

Nezinām vai izdosies viss, taču mēģināt mēs noteikti varam kopīgiem spēkiem palīdzēt Emīlijai. Emīlijai nepieciešama naudiņa izmeklēšanām, ārstēšanai, medikamentiem, autiņbiksītēm, rehabilitācijai: 950 LVL.

Emīlija un viņas brālis, tāpat kā lielākā daļa mūsu aprūpē esošo bērnu nekad nav bijuši nedz Zoo dārzā, nedz teātrī vai kādā atrakciju parkā. Arī šīs lietas mēs visi kopā varam palīdzēt noorganizēt.

Palīdzēsim!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: 00,- LVL (no LVL 950,- 28.09.2011*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

MILZĪGS PALDIES EMĪLIJAS EŅĢEĻIEM:
Mūsu fotogrāfiem
Anonīms ziedojums - LVL 10,- (28.06.11.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (01.07.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 50,- (01.07.11.)
SIA DIAMEDICS - LVL 50,- (07.07.11.)
Jūlija Stefanoviča - LVL 15,- (07.07.11.)
Festivālā "Saldus Saule" saziedotie līdzekļi - LVL 396,72 (8.-9.07.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 20,- (12.07.11.)
Alda Romanauska - LVL 5,- (12.07.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 20,- (05.08.11.)
Māra Kaļva - LVL 5,- (16.08.11.)
Ivars Siliņš - LVL 50 - (26.08.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 50,- (30.08.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 15,- (02.09.11.)
Labdarības tālrunis jūlijā - LVL 52, -
HK Dinamo spēles laikā Arēnā Rīga tika savākti ziedojumi LVL 382,65 apmērā!
Anonīms ziedojums - LVL 70,30 (06.10.11.)

Festivāla Saldus Saule divās dienās saziedoti 396,72 Ls!

Sirdsmīļš paldies visiem ziedotājiem, palīgiem un īpaši Jolantai un Fēliksam Ķiģeļiem par atbalstu!
Esam gandarīti, ka varējām piedalīties festivālā palīdzot Emīlijai un viņas brālītim. Festivāla bērnu rītā piedalījās arī pati Emīlija un Dāvis. Šādā pasākumā viņi bija pirmo reizi (!)
Paldies vasaras nometnes "Viss ir Tavās rokās!" dalībniekiem, kuru gatavotos darbiņus nometnē varēja iegādāties pret ziedojumu Emīlijai festivāla laikā.
Paldies brīvprātīgajām: Līgai, Zanei un Ilvai.
Paldies F64 un īpaši Andrejam Terentjevam!
Paldies abi2 par banerīti.
Paldies pasākumu aprīkojumu servisam "Akurāts" par telti.
Paldies Carnikavas invalīdu biedrībai par palīdzību nozīmīšu izgatavošanā.
Paldies visiem tiem, kuri piezvanīja uz labdarības tālruni!

2011.gada, augusts
Gandrīz trīs nedēļas Emīlija kopā ar vecmāmiņu un brāli sabija Gaiļezera slimnīcas psihoneiroloģiskajā nodaļā uz izmeklēšanām un rehabilitāciju. Emīlijas stāvoklis ir uzlabojies, šo dažu mēnešu laikā, kopš viņa ir pie vecmāmiņas, viņas progress ir acīm redzams, taču daudz un smagi vēl jāstrādā, lai panāktu kaut nelielus uzlabojumus. Emīlijai ir psihosomatiskie traucējumi, kas arī kavē runas attīstību, rociņu un kāju kustības. Emīlijai jāatrodas psihiatra un neirologa uzraudzībā. Ir nosūtījums uz bērnu slimnīcu, kur jāpārbauda ceļu locītavas.

Emīlija kopā ar brālīti apmeklēja Rīgas Zoodārzu, foto varat apskatīt šeit: http://www.draugiem.lv/www.palidzesim.lv/gallery/?aid=35494543

Emīlijas vecmāmiņai uzturoties slimnīcā pirkta pārtika, tērēta degviela Emīlijas pārvadājumiem.
Kopā uz šo brīdi iztērēti: 95 LVL

Paldies Andrejam, kurš pats mūs uzrunāja un vēlējās palīdzēt Emīlijai. Emīlijas vecmāmiņa saka lielu paldies par palīdzēšanu saimniecībā un dāvanām!

Paldies SIA „Baltā Bura” par autiņbiksītēm Emīlijai.

2011.gada septembris
Emīlija kopā ar vecmāmiņu dodas uz Vaivaru rehabilitācijas centru, lai 3 nedēļas pavadītu dažādās nodarbībās, izbaudītu rehabilitācijas kursu, masāžas un taml.
Par saziedoto naudiņu apmaksāsim uzturēšanos vecmāmiņai centrā, kā arī papildus reitterapijas nodarbības. Apmaksāts rēķins: 84 LVL.

2011.gada 28.septembris
HK Dinamo spēles laikā Arēnā Rīga tika savākti ziedojumi LVL 382,65 apmērā!
Milzīgs paldies visiem spēles apmeklētājiem, kuri aktīvi piedalījās tenisa bumbiņu iegādē pret ziedojumu Emīlijai. Ar bumbiņām spēles starplaikā varēja piedalīties konkursā un vinnēt kādu no balvām, kuras bija saliktas uz ledus. Šoreiz balviņās bija ne tikai HK Dinamo un atbalstītāju sarūpētais, bet arī Palīdzēsim.lv bērnu un jauniešu pašu darinātie rokdarbi!

Vēlreiz sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ar kuru palīdzību tika saziedota Emīlijai nepieciešamā līdzekļu summa!
Par līdzekļu izlietojumu Jūs varēsiet uzzināt sekojot šim stāstam!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Komentāra publicēšana

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB