pirmdiena, 2011. gada 25. jūlijs

Vasaras nometne jauniešiem „Viss ir Tavās rokās!”... noslēgusies. Mēs – organizatori, piekusuši, taču ļoti apmierināti un gandarīti, gan par nometnes norisi, gan padarīto un pats galvenais – par jauniešu prieku un sajūsmu par nometnē iegūto.

Centāmies jūs informēt draugiem.lv lapās par mūsu katras dienas aktivitātēm, šeit kopsavilkums un redzējums no mūsu puses.

Šķiet, ka pats galvenais, kādēļ viss tik labi izdevās, ir tas, ka atradāmies fantastiskā vietā, sporta un atpūtas kompleksā „Atpūta pie Rāznas”. Viss, viss lielākais paldies tās saimniekam Aleksandram! Bez šīs lieliskās iespējas pavadīt šeit 6 dienas, teritorijā, kurā ir tik daudz dažādu iespēju ikvienam - ezers, mežs, svaigais gaiss, pirts un daudz kas cits, nometne ne uz pusi nebūtu izdevusies tik fantastiska kāda tā bija!:)
Kopā nometnē piedalījās 22 jaunieši. Jaunākajam Dainim bija 11 gadi un mūsu „pērļu meistarītei” Baibiņai – 26.
Katra diena bija daudz un dažādiem uzdevumiem, pasākumiem, radošajām darbnīcām, izglītojošajām spēlēm un darbiem pildīta.

Neiztikām tomēr arī bez pārkāpumiem, divas meitenes devās mājup dienu ātrāk. Skumji, ka dažiem viņu kaprīzes un tā brīža vēlmes bija svarīgākas par visu :)

Bet nu par katru dienu.
Pirmajā dienā garā ceļa nogurdināti (devāmies ar vilcienu no Rīgas uz Rēzekni, un tad mūs sagaidīja atsaucīgais autobusiņš no vietējā ciematiņa Kaunatas), runājām par nometnes noteikumiem, iepazināmies, darinājām katrs savu krūzīti un draudzības rokassprādzes.

Otrā diena sākās spraigi, jo jau naktī garo ceļu pie mums mēroja meitenes no Eiropas Hitu Radio Kristena, Elizabete un Svetlana. Jauniešiem tika dots uzdevums, sadalot tos komandās, katrai komandai sagatavot savu reportāžu par dažādām tēmām. Labākā no šīm reportāžām tiks atskaņota EHR raidījumā Tostermaize!!! Runājām arī par izglītības nozīmību, karjeras iespējām un savas vietas atrašanu dzīvē.
Otrā dienas daļa sekoja tikpat spraiga, ar orientēšanos, kuras ietvaros bija dažādi jautājumi, kas saistīti ar vēsturi, literatūru, ģeogrāfiju. Vēlāk gleznojām puķupodus un vārījām smaržīgās BB factory ziepes :). Noslēgumā vēl tika uzvestas ludziņas par tēmu Sarkangalvīte un Brēmenes muzikanti.

Trešā diena bija veltīta dabas, ģeogrāfijas un vēstures pētniecībai. Vietējā bioloģijas un dārzkopības speciāliste Sandra Ozola mūs veda ekskursijā uz Mākoņkalnu un Lielo Liepu kalnu. Pa ceļam vērojām dažādus meža tipus, augus, mērijām dižkokus un uzzinājām kā skatoties uz eglēm var noteikt būs lietus vai nebūs. Atbraucot uz nometnes vietu stādījām apgleznotajos podiņos puķes, kas nu katram nometnes dalībniekam grezno palodzi vai piemājas dārziņu.
Vakarā rīkojām mazu viktorīnu par dienā redzēto un sienas avīzes. Vakara pirtiņa bija godam nopelnīta.

Ceturtajā dienā devāmies pie paša Aivara Ušpeļa, lai mīcītu mālu un uzzinātu daudz jauna par latviešu senākajām tradīcijām. Atbraucot mūs sagaidīja Sanita no biedrības Homo Ecos, runājām par sakārtotu vidi, ko katram pašam izdarīt, lai mēs varētu dzīvot tiešām zaļā valstī. Homo Ecos iedvesmoti devāmies sakopt vietējo teritoriju, un vakarā spēlējām dažādas atjautības spēles, kā arī saiņojām dāvaniņas, kas tika nogādātas festivāla Saldus Saule labdarības tirdziņā, lai tās pret ziedojumu tiktu „pārdotas” Emīlijas atbalstam. Jaunieši rūpīgi un ar mīlestību gatavoja „mājdzīvniekus”, iesaiņoja ziepītes un vēl dažādus sīkumiņus – visus ar sveicieniem Emīlijai.
Pašā vakarā jauniešus pārsteidza zirdziņu ierašanās un iespēja sēdēt īsta zirga mugurā!
Nu ja, un tad kad bija jau noteikts nakts miedziņš, jaunieši tika modināti uz nakts trasi. Kas arī bija kā maza orientēšanās, ar dažādiem uzdevumiem, un galveno no tiem – J.Poruka dzejoļa atšifrējumu. Visas komandas uzdevumu veica godam, bet īpaši šeit bija jāuzslavē meiteņu komanda, kas ar uzdevumu tika galā īpaši attapīgi!:)

Piektā diena bija īsta ceļojumu diena: pabijām gan Aglonas bazilikā, par kuras vēsturi, nozīmību un dažādiem spoku stāstiem, stāstīja priesteris Guntars. Kara muzejs lauza daudzu jauniešu stereotipus par vienmuļo dažādu vēstures faktu izzināšanu. Šeit varēja darīt visu! Gan uzlaikot formas tērpus, gan ieroci rokās turēt, gan iesēsties īstā kara laika „mocī ar blakusvāģi”:). Tālāk ceļš veda uz „Maizes muzeju”, kurā tik daudz uzzinājām par maizītes tapšanu, paši malām miltiņus, cepām un degustējām gardo Aglonas maizīti!
Pēcpusdienā mums bija viesi – Grūbes audžuģimene, kuri mums stāstīja par ģimenes vērtībām un svarīgumu būt kopā.
Bet tad nāca pats galvenais šīs dienas notikums – kā liels, grezns putns, debesīs pacēlās gaisa balons! Īsts! Tieši mums to bija atvedis Jetes tētis ar saviem kompanjoniem no Gaisabaloni.lv. Jauniešu sajūsmai nebija ne gala, ne malas :), lielākais prieks, ka arī Baibiņu mums izdevās izvizināt!
Tā kā šis bija noslēguma vakars, tad neiztikām bez atvadu asarām, smeldzi un sajūtu, ka nav velti padarīts darbiņš – abpusēji iegūts tik daudz!
Vakara pikniks, laternas, kurām jaunieši iečukstēja savas karstākās vēlmes, kas dzīvē būtu maināms un ko tie vēlas sasniegt. Vēstules nometnes organizētājiem un „audzinātājām”, kolāža par piedzīvoto, iegūto un varbūt pazaudēto nometnes laikā. Tas viss pēdējam vakaram.
Rīts pēc negulētās nakts rādījās spožāks un mājupceļu pavadīja jautras čalas un sajūsma par piedzīvoto šajās dienās.......

Mēs neizsakāmi pateicamies visiem jauniešiem – nometnes dalībniekiem, kuri deva tik daudz pozitīvu emociju mums - nometnes organizatoriem, šajās dienās!

Un tagad sekos garš, garš saraksts ar visiem, kuriem vēlamies pateikt paldies:
Lielākais paldies visiem ziedotājiem, BIKRAM JOGAS apmeklētājiem un īpašniekiem un īpaši biedrībai „Charity.lv
Aleksandram, Edgaram un visam „Atpūta pie Rāznas” kompleksa kolektīvam par viesmīlīgo uzņemšanu
EHR kolektīvam, īpaši Svetai, Elizabetei un Kristenai
Kaunatas busiņa kompānijai un tās vadītājam Jurim
Vietējai kafejnīcai un pavārītēm
Žagatas bodei par pērlītēm
Carnikavas invalīdu biedrībai par dzijām un dažādiem nieciņiem
Rīgas Miesniekam un Rēzeknes gaļas kombinātam par piknika desiņām
Mārtiņa Beķerejai par pīrāgiem un smalkmaizītēm
Danon par jogurtiem
Ādažu čipsiem
BB Factory par izejmateriāliem ziepju vārīšanai
Abi2 par nometnes karogu
L’oreal un īpaši Zanei Brakovskai par higiēnas lietām un sauļošanās krēmiem
SIA GRETA par vienreizējiem traukiem, salvetēm
DEPO par dažādām saimnieciskām lietām
Abakhan Fabrics Eesti par audumiem u.c. noderīgām lietām radošajām darbnīcām
SPORTLAND par sporta precēm
Saldus gotiņai par saldumiem
Augļu servisam par augļiem
Office day un īpaši Ievai Ostrovskai par kancelejas un citām noderīgām lietām
SIA ABA PREZENT par speciālām cenām auduma maisiņiem radošajām darbnīcām
SIA MA-1 DATORI par portatīvo datoru Palīdzēsim.lv darbības nodrošināšanai nometnē
SIA BITE Latvija par mobilo internetu Palīdzēsim.lv darbības nodrošināšanai nometnē
www.laternas.lv par brīnumlaternām
SIA Arkolat par krūzītēm

Paldies viesmīlīgajai Latgalei! Ja pirms tam vēl māca šaubas, tad tagad skaidri zinām – tā ir mīlestība uz mūžu :)

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB