otrdiena, 2011. gada 25. oktobris

Labo Darbu Nedēļa 2011 sākusies!


Labo Darbu Nedēļas sestā diena
22.oktobris


Šīs dienas galvenais notikums pašiem mums, protams, ilgi gaidītā došanās uz dzīvnieku patversmi ULUBELE . Kopā ar Palīdzēsim.lv jauniešu klubiņu un brīvprātīgajiem ciemojāmies jau otro gadu šajā patversmē, kur mūs visus tik ļoti gaida pamestie kaķi un suņi. Pienākumi jau tika sadalīti braucot :) , mazie bērni noteikti došoties pie kaķiem, lielie – pastaigā ar suņiem. Pārējie – piedalīsies teritorijas sakopšanas darbos.
Bērni un jaunieši mirdzošām acīm pildīja pienākumus un izveda pastaigā katrs pa trīs suņiem. Visi kaķi tika samīļoti un apmīļoti. Jāsaka, gan šoreiz teritorijā darba nebija daudz, jo čaklie Ulubeles darbinieki, brīvprātīgie uztur teritoriju lieliskā kārtībā, tomēr pie nelielas lapu grābšanas tikām:).
Fotoziedojums: Gints Ivuškāns


Noslēgumā, kā jau ierasts – pikniks, pateicoties Rīgas miesnieka gardajām desām!
Liels paldies pasākuma atbalstītājiem:
Par gardumiem suņiem un kaķiem: uzņēmumiem Daile un Hills barība.
Par pikniku: Rīgas Miesniekam, Ādažu čipsiem, Staburadzei, Greta.

Sestdiena arī citur pagāja ļoti darbīgā atmosfērā.

Latvijas Televīzija devās uz Rīgas Pašvaldības Bērnu un jauniešu centru „Ziemeļi” Mežaparkā, kopā ar bērniem talkoja un pēc tam atpūtās kopīgās aktivitātēs.

Daudzi uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas organizēja vietējās talkas, devās sakopt dzīvnieku patversmes, un apciemoja pensionārus.

Prieks, ka skolas ļoti aktīvi turpina iesūtīt savus labos darbiņus:Visus padarītos darbiņus varat lasīt šeit : http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/664


Kā arī ja nezināt ko labu izdarīt vēl šīs nedēļas ietvaros un arī turpmāk, ieskatāties lūgumos pēc palīdzības: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663

Šodien, 23.oktobris, mums ir liela diena! Pateicoties Rīgas Nami labvēlībai, šodien, plkst 12:00 sāksies Labo Darbu Nedēļas noslēguma pasākums, uz kuru aicināti Palīdzēsim.lv aprūpē esošie bērni, atbalstītāji un brīvprātīgie.
Darbosimies radošajās darbnīciņās kopā ar Maiju Sējāni- Īli, Līvu Rudzīti, Radošās Iniciatīvas centru. Pasākumu vadīs Pepija – aktrise Vita Baļčunaite. Par svētku muzikālo noformējumu un jautrām kopdziesmām rūpēsies dziedātāja Liene Šomase, grupa Re:public, perkusionists Nils Īle, flautiste Maija Fogele, jaunā dziedātāja Roberta Džesika Larka un citi mūsu draugi.


Labo darbu nedēļa tuvojas izskaņai, taču atcerēsimies, ka darot kopā var izdarīt daudz vairāk labo darbu!


Labo Darbu Nedēļas piektā diena
21.oktobris

Labo darbu nedēļa tuvojas izskaņai. No vienas puses skumji, ka atkal jāgaida nākamais gads, no otras, protams, prieks par paveikto , un no trešās – skaidrs, ka labie darbi ar šo nedēļu nebeidzas, bet turpinās, jo kas iesākts un vienreiz pamēģināts – kļūst kā atkarība, un tā šoreiz ir laba darīšana...

Šī diena arī mums bija īpaša, jo kopā ar LTV raidījumu SEMS, dziedātāju Valteru Frīdenbergu un mūsu brīvprātīgo – Santu Vecziediņu, Arēnas Rīga Mārketinga un Tirdzniecības vadītāju, devāmies uz neierastu ciemošanās vietu – Iļģuciema sieviešu cietuma bērna un mātes nodaļu.

FOTOZIEDOJUMS: Nora Krevņeva


Veidojām no auduma brošiņas, lai mammas, kas atrodas šajā iestādē, atrastu sev nodarbi, kas varētu kliedēt viņu drūmās domas. Valtera dziesmas, protams, apbūra ikvienu šī pasākuma dalībnieci. Māmiņas dziedāja līdzi un sajutās kā īstas laimes lutekles, jo Valters dziesmas veltīja tieši viņām!

Šodien padarīto darbiņu daudzums, kas tika iesūtīts ir apbrīnojami liels. Tik daudz labo darbiņu, kas padarīti dažādās skolās, skautu, gaidu un mazpulku vienībās! Cik mīļi saņemt fotogrāfijas un stāstiņu no Rīgas 19.vsk. 3.klases, kur bērni sazīmējuši savus labos darbiņus LDN zīmītes formā.

Prieks par Auces un Puzes mazpulkiem, Vaboles gaidu vienību, par šo centīgo jauniešu nesavtīgo vēlmi palīdzēt sirmajiem vectētiņiem un vecmāmiņām.

Paldies Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestāde "Austriņa", Ventspils Vācu kultūras biedrībai, Latvijas Sarkanajam Krustam Daugavpilī, Ādažu vidusskolai un daudziem citiem rosīgiem un palīdzīgiem cilvēkiem!

Prieks arī par to, ka Labo darbu nedēļas lapā mums jau ir 1533 sekotāji, - tas nozīmē visi - labas gribas un gaišu domu pildīti cilvēki!

Šeit arī daži no spilgtākajiem darbiņiem Labo darbu skaitītājā: • Mārtiņš bijis kino. Viņam pienācis klāt kāds vīrs, kurš lūdzis 0,50 LVL, teicis, ka darba devējs nav izmaksājis algu un tāpēc nav naudiņas ko nopirkt ēdamo. Mārtiņš viņam iedevis prasīto naudiņu. Pēc neilga brīža šis pats vīrs uzmeklējis Mārtiņu kinoteātra vestibilā, lai atrādītu pirkumu ar visu čeku (baltmaizes kukulītis ar pienu). Tas pierāda to, ka ne visi lūdzēji ir krāpnieki. Ir vērts uzklausīt līdzcilvēkus, kam klājas grūtāk kā pārējiem. Paldies Mārtiņam par labo darbu:)

 • Inga: šorīt, braucot uz darbu, palaidu gājēju, kurš šķērsoja ielu. Prieks bija par smaidu un no lūpām varēju nolasīt "Paldies":) Labi iesākta diena:)

 • Aivita: labo darbu nedēļa norit dažādi... gribas kādam palīdzēt ne tikai ar labu darbu bet arī ar padomu, ar mīļu vārdu un pasniedzot siltu tēju šai aukstajā laikā, un izvarot siltu zupu ...Un vēlmei jābūt palīdzēt arī turpmāk, un tas arī ietilpa manos pienākamos šajā labo darbu nedēļā :)

Un tā varētu turpināt un turpināt.... redzat , cik tas ir vienkārši izdarīt labu darbiņu?!

Ar padarītajiem darbiņiem varat iepazīties šeit: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/664


Ieskaties arī palīdzības lūgumos sadaļā „Palīdzēsim!”: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663


Noteikti ierakstiet savu labo darbiņu LABO DARBU SKAITĪTĀJĀ: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/special_labodarbunedela_main/index

Un atceramies, ka kopā darot, var izdarīt daudz vairāk labu darbu!

Labo Darbu Nedēļas ceturtā diena
20.oktobris


Šodien Palīdzēsim.lv komanda kopā ar palīgiem devās uz Bērnu slimnīcu, lai iepriecinātu bērniņus ar dažādām meistarklasēm, kā arī māmiņas. Bērni šodien varēja iemācīties darināt skaistas rotas, no saldējuma kociņiem salīmēt trauciņus, kā arī apgleznot krūzītes pēc savas sirds patikas.
Savukārt māmiņas iepriecināja L'Oreal konsultantes ar derīgiem padomiem, kā arī frizierītes un manikīres, kuras palīdzēja šo dienu padarīt skaistāku un kaut mazliet arī pacelt pašapziņu un ienest prieku grūtajā ikdienā.
Fotoziedojums: Andrejs Terentjevs


Lielākais paldies visiem, kas piedalijās:
- manikīrītēm Baibai un Ramonai
- frizierītei Tamārai un viņas audzēknēm
- L'oreal meitenēm par konsultācijām un make up
- Maijai Sējānei - Īlei par polimēra rotu meistarklasītēm
- Līvai Rudzītei par pērļošanas meistarklasīti
- Baibai un mammai par pērļošanas meistarklasi
- aktrisei Vitai Baļčunaitei par "saldējumu kociņu meistarklasi"
- VC4 Bērnu attīstības centram par zīmēšnas/gleznošanas nodarbību
- Radošās Iniciatīvas Centram par kartiņu un grāmatzīmju meistarklasīti
- Andrejam Terenjevam un F64 par foto
- Jānim par transportu
Paldies mūsu sadarbības parneriem: GEMOSS par saldējuma kociņiem, ŪPIS par polimēra materiāliem, ARKOLAT par krūzēm, OFFICE DAY par materiāliem radošajām darbnīcām.
Paldies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas personālam par atsaucību un atbalstu!


Esam arī saņēmuši daudzas vēstules no dažādām Latvijas pusēm par paveiktiem labiem darbiem. Staļģenē mazpulcēni palīdzēja pensionētai skolotājai sakopt pagalmu un salasīt zīles, Ojāra Vācieša Gaujienas skola aktīvi piedalījās dažādās apkārtnes uzkopšanas akcijās, sakopjot Livonijas ordeņa pilsdrupas, Sunīšu dīķi, gājēju ceļu un citas vietas. Savukārt Alūksnes novada Strautiņu mazpulcēni palīdzēja skolotājai sagrābt lapas.

Arī Labo darbu skaitītājā ir saņemti dažādi labie darbiņi – Amanda palīdzēja uzkopt istabu kundzei gados, daži ir nodevuši asinis, ziedojuši apģērbu vai vienkārši palaiduši apsēsties sabiedriskajā transportā vecāku cilvēku. Arī šie ir svētīgi darbiņi, jo palīdz darīt pasauli labāku un iemāca līdzcietību!

Vēl joprojām aicinām gan iesūtīt savu labo darbu stāstus uz [email protected], gan ierakstīt tos Labo darbu skaitītājā portālā draugiem.lv.

Ieskaties arī palīdzības lūgumos sadaļā „Palīdzēsim!”: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663

Kopā mēs varam paveikt vairāk labu darbu!


Labo Darbu Nedēļas trešā diena
19.oktobris

Prieks par paveikto!
Akcijas organizatoriem liels prieks un gandarījums, ka palīdzēšanas un labu darbu „bums” ir sācies! Saņemam arvien jaunus stāstiņus par padarītajiem darbiem. Visi kā viens, stāsta par pozitīvo un gandarījumu abām pusēm, saņēmējiem un devējiem.

Spilgtākie no šodienas:


 • Lažas speciālās internātpamatskolas mazpulcēni kopā ar vadītāju Lieni Cinovsku un sociālo pedagoģi Karīnu Gūtmani palīdzēja vairākām vientuļajām pensionārēm dārza darbos: ”Veicamo darbiņu saraksts bija dažāds- kādai kundzītei vajadzēja pagrābt nobirušās lapas, uzrakt dārza dobi, salasīt ābolus ziemai, kādai-ienest malku siltumam, uzrakt zemes pleķīti zemeņu stādīšanai.
  18. oktobra pēcpusdienā skolotājas kopā ar bērniem devās veikt darbiņus un sniegt palīdzīgu roku vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. Darbiņi ritēja raiti, skolēni malači, uzdevumus veica ar vislielāko atbildības sajūtu, jo dara taču kaut ko labu un no brīva prāta.
  Pēc kopīgi laba padarīta darba, vecie ļaudis tika iepriecināti ar iepriekš sarūpētām saldumu dāvaniņām - konfektēm, cepumiem, šokolādi un tējas paku, kas bija skaisti iesaiņotas. Saviļņojumu pārņemtas vecās sieviņas nespēja slēpt prieka asaras- samīļoja mūs katru un vairākkārt sacīja paldies jaunajiem, labajiem cilvēkiem, paldies...
  Cik maz tomēr vajag, lai kāds justos kaut uz brīdi laimīgs...Labais vairo labo, lai veicas mums un Jums arī turpmāk.”

 • Savukārt, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas 11.e klases skolēni 19.oktobra pēcpusdienā devās uz Juglas dzīvnieku patversmi. Aizveda cienastu suņukiem, iepazinās ar patversmes darbu, tās iemītnieku - suņu likteņiem, izveda suņus pastaigā.
  „Ja suņu galvenais ieguvums bija izskriešanās vai prātīga pastaiga pa mežu, tad mēs tagad zinām vietu, kur vienmēr būsim gaidīti. Mēs aizbraucām mājās, bet suņukiem māju vēl nav. Bet gribas katram...”

 • Aglonas novada Grāveru pamatskolas mazpulks vasarā savāktās zāļu tējas sasaiņoja pašgatavotos maisiņos un uzdāvināja veciem skolotājiem pensionāriem, ar novēlējumiem dzīvot ilgi un veselīgi.

 • Jaunlutriņu pamatskolas 6. klases skolēni šodien izgatavoja jautras grāmatzīmes un tās uzdāvināja skolas bibliotēkai.

 • Ogres 1. vidusskolas 6. a klase apciemoja mazos bērnus Ogres sanatorijā un aiznesa rotaļlietas, grāmatas, spēles un dažādus saldumus! Lai mazajiem jaukāks un mīļāks atveseļošanās process, esot prom no mājām un vecākiem! „No mūsu sirdīm uz mazo bērnu sirsniņām!”


 • Šeit arī daži vienkārši, bet nozīmīgi darbiņi:
  Elīna: Esmu atradusi pamestam kaķēnam saimnieku!
  Anete: Tramvajā tantiņai nopīkstināju e-talonu!
  Marianna: mans labo darbu nedēļas labais darbs bija aiziet uz kapiņiem un apkopt ne tikai savu tuvinieku kapu vietas, bet arī svešas, sen pamestas kapu kopiņas.
  Aleksandrs: No ielas paņēmu ievainotu kucēnu, un nogādāju klīnikā. Sāpīgi bija noskatīties, kā mokās no sāpēm. Ceru, ka izveseļosies.


  Palīdzēsim.lv šodien kopā ar Radošās Iniciatīvas Centru "Ideja" un dziedātājiem Zani un Gunāru ciemojās pie draugiem – bērniem un jauniešiem no sociālās aprūpes centra „Teika” . Prieks par atkalredzēšanos, darbošanās radošajās darbnīcās, kopīgas dziesmas un dejas, tas viss zemākesošajos fotomirkļos.

  Fotoziedojums: Emīls Desjatņikovs


  Sadaļā „Palīdzēsim!” ienāk arvien jauni lūgumi pēc palīdzības, arī tādi, kam grūti noticēt, ka tā dzīvē notiek: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663

  Seko noteikti līdzi visiem jaunumiem: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela

  Aicinām būt aktīviem ierakstīt savu labo darbiņu – Labo darbu skaitītājā http://www.draugiem.lv/labodarbunedela

  Darot kopā, var paveikt vairāk labu darbu!


  18.oktobris

  Ļoti liels prieks, ka Labo darbu nedēļas ideja ir aizrāvusi daudzus Latvijas iedzīvotājus veikt mazus, labus darbiņus, tādejādi rādot piemēru citiem. Ne vienmēr ir jāveic grandiozi pasākumi, lai tos novērtētu, tādēļ šodien mēs īpašu prieku jūtam par mazajiem darbiņiem, kuri ir ierakstīti mūsu Labo darbu skaitītājā portālā draugiem.lv:

  • Māris sagādāja pārsteigumu vecākiem
  • Daudzi palīdzēja mājasdarbos skolas biedriem
  • Sandra nodeva asinis
  • Agita uzdāvināja pašgatavotas ziepes, kuras izskatās kā mazas sirsniņas
  • Viktorija palīdzēja omītei apkopt trušus
  • Aiva uzdāvināja mājas diviem kucēniem no Tukuma patversmes
  • 11gadīgais Endijs čakli sanesa malku pensionārēm, un vispār darot to bieži, bet šoreiz klēpis bija krietni lielāks
  • Maija kopā ar 12tās un 11.c klases jauniešiem devās uz pansionātu iepriecināt vecos ļaudis, kuri bija ļoti priecīgi. Viena sieviete gados pateica: “Es šeit dzīvoju jau 5 gadus, bet nekad iepriekš neviens nebija mani tā iepriecinājis!”

  Tie ir tikai daži no darbiem, un esam pārliecināti, ka vēl daudzi jo daudzi labie darbi ir devuši prieku gan palīdzības sniedzējiem, gan saņēmējiem!

  Gandarījums arī par aktīvajiem reģioniem. Esam saņēmuši informāciju, ka gan Jelgavā, gan Dobelē tiek vākti ziedojumi/mantas dzīvnieku patversmēm.

  Aicinām visus sekot jaunumiem www.draugiem.lv/labodarbunedela un noteikti ierakstīt arī savu paveikto darbiņu Labo darbu skaitītājā!

  Ieskaties arī palīdzības lūgumos sadaļā „Palīdzēsim!”: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663

  Turpināsim iesākto, jo kopā mēs varam paveikt vairāk labu darbu!


  Ar vērienīgu atklāšanas pasākumu 16. oktobrī plkst. 17:00 Arēnā Rīga KHL regulārā čempionāta spēles laikā starp Rīgas DINAMO un Astanas BARIS, tika uzsākta 2011. gada LABO DARBU NEDĒĻA!
  Pasākuma ietvaros norisinājās vairākas aktivitātes – zibakcija, kas tika organizēta sadarbībā ar deju grupu „Dzirnas” - deja uz ledus, kurā tika aicināts iesaistīties arī ikviens hokeja fans.

  Fotoziedojums: Kaspars Volonts

  Liels paldies HK DINAMO RĪGA un ARĒNAI RĪGA par 3000 LVL lielo ziedojumu, kurš tiks novirzīts "Palīdzēsim.lv jauniešu klubiņam", kas dibināts ar mērķi atbalstīt jauniešus no sociālā riska ģimenēm, dodot tiem iespēju mainīt savu līdzšinējo dzīvi. Ziedotie līdzekļi paredzēti, lai „Palīdzēsim.lv jauniešu klubiņa” biedriem regulāri tiktu veidoti izglītojoši semināri, lekcijas un diskusijas, kā arī organizēti aktīvās atpūtas un kultūras pasākumi.

  Šodien, 17. oktobrī, ar zibakciju Stacijas laukumā Pulse Effect dejas ritmos vēlreiz pulcējās deju skolas „Dzirnas” dalībnieki, Palīdzēsim.lv darbinieki un brīvprātīgie, lai pievērstu sabiedrības uzmanību labo darbu veikšanai un palīdzēšanas kultūras aktivizēšanai.

  Fotoziedojums: Andrejs Terentjevs


  Prieks, ka saņemti daži jau padarītie darbiņi un daudzi jo daudzi plānotie.
  Šeit spilgtākie no tiem:


 • Rīgas 85. vidusskolā LDN atzīmē, darot labus darbus un aicinot iesaistīties arī citas skolas! Skola šonedēļ sāks ar Apskāvienu dienu, turpinās ar trešdienu – Bučiņu dienu (viena bučiņa 5 santīmi, visi ienākumi tiks ziedoti dzīvnieku patversmei), ceturtdiena – Laba vēlējumu un mīļvārdiņu diena (ķirbīši, saulītes, dūdiņas, mīlulīši, pīrādziņi utt.) un piektdiena – Komplimentu diena (viens otram izteiks visdažādākos komplimentus).
 • LSK Daugavpils jauniešu nodaļa dosies ciemos uz Daugavpils pilsētas pirmskolas bērnu invalīdu centru 18.okotbrī, kur pavadīs kopā ar viņiem pēcpusdienu. Spēlēs spēles un izrādi, kā arī kopīgi kārtos iestādes teritoriju.
 • Latvijas Televīzijas kolektīvs 22.oktobrī dosies uz Rīgas Pašvaldības Bērnu un jauniešu centru „Ziemeļi” Mežaparkā un kopā ar bērniem talkos un pēc tam atpūtīsies kopīgās aktivitātēs.
 • Daudzas aktivitātes veiks Rīgas Domes Labklājības Departaments, lasiet šeit par visām: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/?p=5727933


  Un vēl daudzi citi plāni un darbiņi.

  Esam saņēmuši arī pirmos palīdzības lūgumus, tos visus varat atrast šeit, sadaļā „Palīdzēsim!”: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/news/index/663

  Seko noteikti līdzi visiem jaunumiem: http://www.draugiem.lv/labodarbunedela

  Neaizmirsti ierakstīt arī savu labo darbiņu!!! http://www.draugiem.lv/labodarbunedela

  Un atceries: Darot kopā, var paveikt vairāk labu darbu!

 • 0 comments:

  Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

  Ierakstīt komentāru

   
  atbalstiitaaji
  Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB