ceturtdiena, 2012. gada 1. marts

Linards

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs Romanovskis
Linarda mammas stāsts:
Linards piedzima vesels bērns un auga tāpat kā visi normāli bērni.
Taču piecu gadu vecumā, 2009.gada janvārī, Linards nonāca slimnīcā, Vienības gatvē, hematoonkoloģijas nodaļā, kur viņam tika noteikta diagnoze idiopātiska aplastiska anēmija. Vienkāršāk sakot, kaulu smadzeņu šūnas bija pārstājušas ražot asins sastāvdaļas.
Imunitātes trūkuma dēļ Linardam nācās pamest bērnudārzu un uzsākt ilgstošu ārstēšanos. Divu gadu garumā tā notika bez rezultātiem. Tika izieti divi ārstēšanās kursi, bet izmaiņas nesagaidījām. Katru nedēļu Linards apmeklēja nodaļu, kur tika veiktas neskaitāmas asins sastāvdaļu pārliešanas. Pēc gada ilgas ārstēšanās Linarda diagnozei pievienojās vēl viena diagnoze, hemosideroze, kas nozīmēja, ka no daudzajām eritrocītu masas pārliešanām, aknās uzkrājās dzelzs.
Ārstu komisija pieņēma lēmumu, ka ir nepieciešama kaulu smadzeņu šūnu transplantācija, kura jāveic Vācijā, Berlīnē, uz kurieni devāmies 2011.gada 14.martā.
Linardu klīnikā, sterilā palātā, ielika otrā dienā,15.martā.
Sākās visādi izmeklējumi un gatavošanās transplantācijai. Izmeklējumos Vācijā, Linardam tika uzstādīta cita diagnoze - MDS. Tas nozīmēja, ka kaulu smadzeņu šūnas bija tādā stadijā, ka bez transplantācijas izdzīvošana nebūtu bijusi iespējama.
19.aprīlī Linardam tika uzsākta terapija, kura sākās ar ķīmiju, kurai imunitāti vajadzēja iznīcināt līdz nullei. 27.aprīlī pienāca transplantācijas diena. Sākums pēc transplantācijas bija daudzsološs, taču, jaunās šūnas, kuras pamazām meklēja ceļu uz kaulu smadzenēm, Linarda organisms atgrūda. Tika pieņemts lēmums atkārtotai transplantācijai, kurai tika noteikts datums - 5.jūlijs.
26.jūnijā sākās viss no gala - ķīmija, kurai sekoja apstarošana un transplantācija. Mēnesis pēc transplantācijas ritēja nevainojami. Jaunās šūnas pamazām sāka darboties un Linardu gatavojās izrakstīt no klīnikas uz dzīvoklīti Berlīnē.
Taču atkal notika pavērsiens. Parādījās pēctransplantācijas komplikācijas, kuru dēļ Linardam pilnībā atteicās darboties nieres. Nekavējoties tika taisīta operācija, lai pievienotu dialīzi, un Linardu aizveda uz reanimāciju. Laikam jau pateicoties Dieviņam, ārstu prognozes, ka dialīze nieru vietā darbosies minimums 14 dienas, nepiepildījās un pēc trijām dienām Linarda nieres atsāka savu darbību un pēc nedēļas viņš atgriezās nodaļā.
Pēc trim dienām situācija atkal pasliktinājās. Tika izsaukts tulks un ārsti paziņoja, ja Linardam paliks vēl nedaudz sliktāk, mēs viņu varam zaudēt, jo Linarda stāvoklis tajā brīdī bija stabils, bet ļoti smags. Mums atlika tikai gaidīt. Dažas dienas nekas nemainījās, nepalika ne sliktāk, ne labāk.Un tad viss pamazām sāka virzīties uz labo pusi. Rādītāji uzlabojās. Linards sāka atiet no stiprajām zālēm un pamazām atsāka staigāt. Kaut apdraudēti esam ik uz soļa, Linards jūtas labi.
31.oktobrī Linardu izrakstīja no klīnikas. Tā kā pēctransplantācijas kritiskais periods ir 200 dienas (kas Linardam ir 21.janvāris), mums Ziemassvētkus un Jauno gadu būs jāpavada Berlīnē un pēc tam, kaut kad jāatgriežas Latvijā.
Linardam ir divi vecāki brāļi Renārs un Nauris. Visu šo problēmu dēļ Renāram nācās nomainīt skolu, jo viņš dzīvojas pie omītes Jūrmalā, kura pati ir invalīde. Nauris, pabeidzis 9.klasi, skolas gaitas uzsāka koledžā.

Tāds nu, īsumā, ir trīs gadu stāsts.

Mūsu vienīgais apgādnieks ir tētis. Astoņu mēnešu laikā ar finansiālām problēmām daudz maz galā esam tikuši. Lai mēs visu šo laiku šeit nebūtu vieni, AirBaltic ik pa laikam mums palīdzēja ar biļetēm, lai tētis varētu atbraukt pie mums.
Arī brāļi augustā bija atbraukuši, taču tad jau Linardam bija sākušās problēmas un viņš laiku vairāk pavadīja miedziņā.
Mēs ļoti vēlētos sagaidīt svētkus visa ģimene kopā un mums, ģimenei, nav tādas naudas, lai biļetes nopirktu par pilnu cenu.

Šī brīža lētākā cena uz šiem datumiem 365,16 LVL
Palīdzēsim!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: LVL 00,- (no LVL 365,16 uz 06.12.11.*):
*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

MILZĪGS PALDIES LINARDA EŅĢEĻIEM:

Mūsu fotogrāfi
Everita Rudzīte - LVL 10,- (25.11.11.)
Inese Līdaka - LVL 10,- (29.11.11.)
Laura Lazdiņa - LVL 40,- (30.11.11.)
Inita Ozoliņa - LVL 21,- (30.11.11.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (05.12.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 30,- (05.12.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 3,- (05.12.11.)
Irēna Bērziņa - LVL 30,- (06.12.11.) - Turaties! Lai Jūsu ģimenei jauki svētki!
Inga Bleiere - LVL 211,16 (06.12.11.)
Evita Pudane - LVL 10,- (19.12.11.)

Pateicoties Jums, mīļie ziedotāji, naudiņa saziedota, biļetes jau iegādātas un nu Linarda ģimene Ziemassvētkos un Jaunajā gadā būs kopā!
Paldies Jums visiem no visas sirds!

06.01.2011.Vispirms jau gribam pateikt lielu paldies ziedotājiem un Palīdzēsim.lv, ka svētkos bijām visi kopā.
Linards skaitīja katru dienu līdz tēta un brāļu atbraukšanai. Kad tā diena pienāca, jau sešos no rīta, pa visu istabu izskanēja sauciens "beidzot tā diena ir klāt!".
Ziemassvētkus mēs sagaidījām dzīvoklītī, bet Jauno gadu gan, kaut visi kopā, bet slimnīcā, jo 30.decembra rītā Linardam uzcēlās temperatūra un mēs nonācām atpakaļ klīnikā. No sākuma domāja, ka temperatūra ir dēļ centrālā katetra, kurš Linardam jau bija deviņus mēnešus un tā, pēc Jaunā gada, viņu izņēma ārā. Taču vakarā atklājās, ka problēma ir citur. Linarda reakcija "donors pret saimnieku" ir hroniska. Un šo reakciju ārstējot tiek dzīta uz leju imunitāte, kā rezultātā saasinājās slimības, kuras Linardam ir organismā. Tagad katetru ielika rociņā un caur vēnu laiž zāles pret tām slimībām. Klīnikā būs jāpavada vēl kāds laiciņš un tad dosimies atpakaļ uz dzīvokli kur, pēc ārstu teiktā, būs jāpavada vēl divi, trīs mēneši. Tas ir kamēr nostabilizēs līdzsvaru starp GFH (donors pret saimnieku), imunitāti un slimībām.

Ar sveicieniem, Linarda mamma

Turpinājumu lasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2012/05/fotoziedojums-arturs-romanovskis.html

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB