svētdiena, 2011. gada 13. novembris

Svetas audžuģimene

FOTOZIEDOJUMS: Ieva Andersone


FOTOZIEDOJUMS: Nora Krevņeva


Ar Svetu iepazinos, pateicoties žurnāla IEVA organizētajai akcijai „Ievas Sirds”. Man bija tas gods būt gan IEVAS SIRDS žūrijas sastāvā, gan pasniegt „savu sirdi” tieši Svetlanai. Vienmēr esmu apbrīnojusi sievietes un ģimenes, kuras uzņemas rūpes par svešiem bērniņiem. Bērniem, kuri katrs ir ar savu „bagāžu”, kura nebūt nav pareiza un labdabīga.

Svetas ģimenē šobrīd aug divi audžubērni: Matīss (11 gadi) un Zanīte (8 gadi). Trīsgadīgo Alekseju tikko atdeva viņa bioloģiskajai mātei, kura par viņu nav interesējusies kopš dzimšanas! Zanīte dzīvo pie Svetas pavisam nesen – no šī gada rudens. Kad Sveta Zanīti paņēmusi, Svetai teikuši, ka viņa ir „mazais negantnieks”, nav valdāma un darot briesmu lietas. Bet Sveta tam nepiekrīt, un saka: „Visi mani bērni ir jauki, mīļi un labestīgi. Kuram gan nav savu niķu un stiķu, bet viņi ir labi bērni.”

Svetai pašai ir 65 gadi, viņa ir vecmāmiņa un jau vecvecmāmiņa, ikdienā aprūpē arī savu slimo māsu un vēl atrod spēku un mīlestību saviem audžubērniem.
Kā viņa pati saka: „ Nevis es viņus glābju, bet viņi mani. Mājas ir tukšas, ja tajās nav bērnu. Mani bērni izauguši, aizbraukuši prom pasaulē, mazbērniņus paņēmuši līdzi. Man vajag kādu, par ko rūpēties, citādi dzīvei nav jēgas. Daba, bērni – mans dzīves veids. Agrāk bija ļoti skumji, tagad ļoti labi! Jo mājās ir dzīvība – ir bērni!”

Matīss vēlas būt par arhitektu. Zanīte, kaut pie Svetas ir tikai pāris mēnešus, jau dejo deju kolektīvā, ir aktīva un draudzīga.

Viesojoties Gastropub „Ciydonia” viesmīlīgajās telpās, bērniem atļāva pašiem taisīt saldējuma kokteiļus, cept pašiem sev picas, spēlēties rotaļu virtuvītē. Sveta saka, ka šī diena būs neaizmirstama viņu dzīvē. Sveta kopā ar bērniem piedalījās arī Labo Darbu nedēļas noslēguma pasākumā, kur bērni gāja rotaļās, dziedāja, darbojās radošajās darbnīcās un cienājās ar gardumiem.

Lai arī pašvaldība maksā par katru bērniņu pabalstu, ar to nepietiek, lai bērnus izskolotu, paēdinātu, apģērbtu un vēl izvadātu uz pasākumiem vai pulciņiem, taču Sveta nesūdzas, iztiek ar mazumiņu un priecājas par to, ko spēj dot šiem bērniem, pašu galveno – mīlestību un dzīves gudrību.

Sveta saka „neko mums nevajag, ja nu vienīgi bērni priecājas par pasākumiem, ka uz Rīgu var atbraukt, uz Zoodārzu aiziet, vai teātri, vai cirku. Nekad arī neesam bijuši Akvaparkā”.

Bērniem noderētu gan apavi, gan apģērbi, grāmatas, rotaļlietas.

Palīdzēsim!

Liels paldies Gastropub „Ciydonia” par iespēju bērniem pavadīt neaizmirstamus mirkļus pašiem esot "pavāriem" un gardajām pusdienām!

Šeit varat noskatīties LTV raidījuma "Labrīt Latvija!" sižetu par Svetas audžuģimeni, par kuru stāstījām Labo Darbu Nedēļas ietvaros:
http://www.draugiem.lv/labodarbunedela/gallery/?aid=36880661

10.10.2011. Šodien kopā ar Svetu dosimies uz vienu no Rīgas bērnu namiem. Svetas ģimenei piepulcēsies 1,5 gadīgs puisītis. Sveta saka, ka trīs bērniem mājas un mīlestības viņai pietiekot, ja bērnu mazāk, tas neesot tas :).
Gada nogalē, Svetas audžuģimenīte izbaudīja Akvaparka priekus, saņēma dāvaniņas un piedalījās Swedbankas organizētajā Ziemassvētku pasākumā.
Bērni ļoti laimīgi par visiem Ziemassvētku brīnumiem !!! Paldies jums mīļie ziedotāji, mēs kopā sasildījām šo bērnu sirsniņas!

Svetas audžuģimenes mazajam puisītim ļoti noderētu sporta rati! Varbūt Jūsu bērniņš jau ir izaudzis un viņam vairs nav nepieciešami sporta rati, kuri ir labi saglabājušies? Sveta būtu ļoti priecīga un pateicīga!

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB