svētdiena, 2011. gada 13. novembris

Atskats uz 4. Jauniešu labdarības pasākumu Iecavā

FOTOZIEDOJUMS: Dainis Pāls, Inga Vaļēvica un no IJP arhīva


AUTORS: Iecavas jauniešu padome

Ceturtais jauniešu labdarības pasākums Iecavas Jauniešu padomei sākās jau vienpadsmitos no rīta, jo vajadzēja visu sakārtot ilgi gaidītajam notikumam, ja neskaita vairāku mēnešu sagatavošanās darbus, negulētās naktis un kavētās mācības. „Tu ej tur, Tu izdari to, bet Tev jāpaspēj izdarīt šo, es pa to laiku....” visur steiga, satraukums, visam ir jāizdodas, jo mēs to darām ne sevis dēļ, bet citu - mazu, tīru dvēselīšu labā.
Kad pienāca īstais laiks, sāka straumēm plūst cilvēki, kas bija laipni un laimīgi jo jau pavisam drīz varēs savām acīm ieraudzīt un dzirdēt pasaulslaveno pianistu Vestardu Šimku un ļauties Ziemassvētku noskaņai, vienlaikus atverot savas sirdis un palīdzot mazajam Jānītim un Kitijai.. Ziedojumu kastītē birst nauda, daži pēkšņi pārdomā un iemet vairāk nekā bija plānots: „Tas galu galā cēliem mērķiem!” saka apmeklētāji. Katrs ziedo cik nu spēj, nāk gan pavisam maziņi, gan lieli, gan jauni, gan ne tik jauni. Lai gan tāda īsta ziema nav sākusies un daudziem Ziemassvētku sajūta vēl snauž, taču vēlme palīdzēt, vēlme radīt brīnumu mīt katrā no sirsniņām.
Koncertu atklāj ar speciāli šim pasākumam veidotu video, vakara vadītāja teiksmainā balsī lasa maza bērna lūgšanu, kas izvijas cauri visam pasākumam un rada sajūtu - kā bērnībā, gaidot brīnumu un lasot pasaku par Pīteru Penu, kas dažiem steigā jau ir aizmirsusies. Koncerta laikā dzirdamas bērnu skanīgās balsis. Kāds apmeklētājs vēlāk atzinās, ka internātskolas audzēknes dziedājums par māti Mariju viņu aizkustināja līdz asarām. Iecavas Mūzikas skolas audzēkņi bija sagatavojuši savus labākos priekšnesumus, bija gan pianisti, gan koklētāji, gan ģitāristu trio, gan akardeonisti. Tiesa, trijstūri gan neviens nespēlēja.
Pēc tam, kad mazie un lielie iecavnieki parādīja, ko viņi spēj, uz skatuves nāca viesmākslinieki. Jau ne pirmo reizi jauniešu rīkotajā labdarības pasākumā Iecavā piedalījās lieliskais pianists Rihards Plešanovs un šoreiz viņš līdzi bija paņēmis tikpat lielisku vijolnieci Madaru Pētersoni. Abi spēja uzburt savu stāstu. Rihards Plešanovs spēlēja pavadījumu arī dziedātājai Elīnai Seilei, kura nodziedāja „dziesmu par tādu mazu, bet stipru putniņu, ko sauc par dūdieviņu,” tā Elīna Seile. Viņa dziedāja arī kādu jestrāku dziesmu, lai skatītāji neiemieg un atceras, ka labie darbi jādara ar smaidu uz lūpām un prieku sirdī.
Pirms Riharda Plešanova uzstāšanās notika neliels starpgadījums – lielajam flīģelim nolūza „kāja”, zāli pāršalca satraukta nopūta, skatītāju sirdis uz mirkli pamira... Iecavas Jauniešu padomes jaunieši nekavējoties steidzās „glābt” flīģeli. Izcilais pianists Vestards Šimkus, kas tajā brīdī sēdēja zālē, jo vēlējās redzēt visu koncertu, sāka no sirds smieties, tā bija zīme – viss kārtībā. Un viņam bija taisnība, jaunieši salaboja flīģelim „kāju” un Rihards bez problēmām nospēlēja savu programmu. Vēlāk, pirms uzstāšanās, Vestards atzina, ka pirmo reizi mūžā viņš baidās no instrumenta. Pasākuma labā aura nosargāja flīģeli un visa zāle elpu aizrāvusi klausījās virtuozajā pianistā, kurš sniedza neatkārtojamu koncertu. Vestards Šimkus nospēlēja 3 savus skaņdarbus, pēc kuriem zāle viņam aplaudēja stāvot kājās.
Ar vakara vadītājas skaistajiem vārdiem un asarām acīs koncerts beidzās. Pēc tā sekoja spraiga izsole, kur izsolīja dažādus, pārsvarā bērnu veidotus darbiņus. Bija gan gleznas, gan zīmējumi, gan čaklās rokdarbnieces noadītie zābaciņi, gan rotas, gan daudz, daudz citu darbiņu. Pateicoties izsoles vadītāja azartam un cilvēku vēlmei palīdzēt, izsolē tika pārdoti visi darbiņi un savākta necerēti liela naudas summa.
Pēc izsoles sekoja pasākuma trešā - noslēdzošā daļa - balle un ballīte. Ballē spēlēja jaunu, talantīgu puišu grupa The Sunburns un Dj Bruno, bet ballītē dažādi Latvijā pazīstami Dj, mūzikas un stila dažādība ļāva katram izvēlēties to, kas viņa sirdij tuvāks.
Pēc pasākuma dzirdētas tikai labas atsauksmes un uz jautājumu: „Kā patika, kā jūties?”, cilvēki atbild: „Jūtos pozitīvi uzlādēts veselam gadam!” Kāds viesis pēc pasākuma atzina: „Cik jauki, ka uz vispārējā latviešu negatīvisma fona ir noticis kas tāds, par ko neviens neko sliktu nevar pateikt!”

Ceturtajā labdarības pasākumā saziedoti 1919,88 lati.
PALDIES visiem, kas atnāca un bija kopā ar mums, kas atbalstīja mazo Jānīti un Kitiju!
Kitijas atbalstam tika novirzīti LVL 786,74!!!
Stāstu par Kitiju var izlasīt šeit: http://blog.palidzesim.lv/2011/08/kitija.html

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB