svētdiena, 2011. gada 13. novembris

Damirs un viņa brālis Andrejs

FOTOZIEDOJUMS: Rolfs Vendiņš


Damiram ir 9 gadi un šobrīd, viņš kopā ar mammīti atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 20.nodaļā. Damiram ir nozīmēts ceturtais ķīmijas kurss, pavisam to būs 8. Puisēna slimība – viens no vēža- audzēja paveidiem ir mainījis puisēna un viņa ģimenes dzīvi pilnībā. Pēkšņi uzliesmojusī un strauji progresējošā slimība atklāta tikai tad, kad bijusi jau 3.stadija. Puisēna slimības paveids skāris kaulu smadzenes, līdz ar to viena actiņa, kura slimības sākuma stadijā bija manāmi izvirzīta uz ārpusi, šobrīd ir normāla, taču redze vienai acij joprojām ir smagi traucēta.
Puika ir sabiedrisks, vēlas pēc iespējas ātrāk atgriezties skolā pie klases biedriem, kuri tam sūta savus laba vēlējumus un sveicienus.
Dienā, kad tika uzstādīta drausmīgā Damira diagnoze, septembra sākumā, notika vēl viena nelaime- izdega ģimenes dzīvoklis. Mamma tajā laikā kopā ar vecāko brāli un Damiru atradās slimnīcā. Mamma saka, ka viņiem ir paveicies, jo kas zina, kā būtu bijis, ja visi būtu mājās......
Sadega viss, visa iedzīve. Šobrīd vecākais brālis Andrejs, kuram ir 16 gadi dzīvo krīzes centrā bērniem un sievietēm „Māras centrs”. Andrejs ir centīgs un cītīgi apmeklē skolu, mācās un ļoti pārdzīvo brāļa slimību. Tajos brīžos kad Damiru izraksta no slimnīcas, viņi abi ar mammu arī dodas uz Māras krīzes centru. Citur viņiem pagaidām nav kur iet, jo dzīvoklis ir pilnībā izdedzis, remontam naudu Rīgas Dome nelielu piešķīrusi, bet ar to, protams, nepietiek, kā arī ir vēl viena problēma, Damirs novājinātās imunitātes dēļ nedrīkst uzturēties dzīvoklī, kurš ir dedzis.
Mamma Damira slimības dēļ, šobrīd atrodas uz slimības lapas, tētis – ģimeni pametis, devies uz Īriju, šobrīd notiek tiesas procesi alimentu piedziņai.

Mēs meklēsim veidus un līdzekļus, lai palīdzētu ģimenei atgūt vai iegūt jaunu mājvietu.

Tas, kas ļoti šobrīd ir nepieciešams – dators vecākajam brālim, lai viņš varētu sekmīgi apgūt mācību vielu. Lai arī tā nav pirmās nepieciešamības lieta, tomēr mēs visi zinām, cik tālu ir attīstījušās tehnoloģijas, un kādas prasības šobrīd ir skolās.

Varbūt jūsu vidū ir jurists, kurš varētu palīdzēt risināt Damira ģimenei dzīvokļa jautājumu.

Kā arī puikām noderētu ziemas apavi un apģērbi:

Andrejs 47 izm.,182 cm
Damirs 35/36 izm., 134-140 cm

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES DAMIRA UN VIŅA BRĀĻA EŅĢEĻIEM:
Mūsu fotogrāfiem
Lelde Gangnuse-Bērziņa - LVL 175,- (08.12.11.)
Rolfs Vendiņš - LVL 10,- (12.12.11.)
Anonīms ziedojums - LVL 10,- (29.12.11.)
Inga Rumjanceva - LVL 10,- (02.01.12.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (02.01.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (09.01.12.)
Ivars Siliņš - LVL 50,- (31.01.12.)

1 komentārs:

 1. Cik stirpiem ir jābūt, lai ko tādu izturētu! Es zinu, ko nozīmē ķīmijterapija un uzturēšanās šajā nodaļā. Esmu pārliecināta, ka ģimeie klājas ļoti grūti, jo pabalsts ir niecīgs un ja vēl mamma nestrādā. Vājprāts!!!!!
  Tagad Damiram vajadzīgi labi dzīves apstākļi, laba pārtika (ne slimnīcas, kas atveseļošanos neveicina). Dēļ ķīmijterapijas un tās radītām blaknēm, viņš noteikti nedrīkst braukt sabiedriskajā transporta, nedrīkst uzturēties sabiedriskās vietās, jo pastāv liels inficēsānās risks ar kādu slimību, vīrusu, kas tagad var būt ļoti bīstami.
  Ir vēl milzum daudz punktu, kas tikai sarežģī dzīvi un ja vēl šāda situācija kāda ir viņiem...
  Mēs rīkojam bezjēdzīgas parasktu vākšanas, referendumus un kurinam naidu viens pret otru, izredzētie saņem mistiskas alga un prēmijas. Bijušie prezidenti nevar sev izvēlēties dzīvokļus un automašīnas, bet te viena ģimene ir palikusi bez nekā - ar vienu invaliditātes pabalstu un vietu krīzes centrā. Kas tālāk? Puikam būs 8 ķīmijas un tas pie labākajām prognozēm. Tālāk būs vajadzīgas zāles, rehabilitācija.
  Izremontēt izdegušu dzīvokli.....Vājprāts, absurds! Viņš tādā nedrīkst dzīvot! Kur sociālās mājas, kāpēc Rīgā tik daudz pašavldību ēku, kuras stāv pilnīgi tukšas?
  Noteikti lai mamma aiziet uz Vecāku māju, kas blakus nodaļai! Tur ir bezmaksas jurista pakalpojumi. Tur ir jauki kapelāni - psihologi, ar kuriem ir ļoti patīkami parunāt un viņi noteikti sniegs kādu noderīgu padomu, informāciju.
  Izturību ģimenei! Es noteikti palīdzēšu, kā varēšu!

  AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB